| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kdy davat sedet?

 Celkem 3 názorů.
 Mirka, 5,5 mesicu Tom 
  • 

Kdy davat sedet? 

(30.10.2000 20:35:35)
Muzete mi prosim nekdo poradit kdy je mozne zacit davat bez ujmy dite prvne sedet? (S oporou a bez opory)Kdy muzu poprve dat maleho do zidlicky? Diky, Mirka.
 Lenka, Šárka 5,5 měsíce) 
  • 

Re: Kdy davat sedet? 

(31.10.2000 6:34:20)
Ahoj Mirko,
o moc víc zkušeností než Ty s tímhle problémem nemám. Už jednou jsem se tady ptala na to samé - Šárka měla snahu sedět už kolem 4,5 měsíce. Jedna z maminek mi tu radila, abych Šárku neposazovala vůbec. Prý je dítě připravené sedět, až když si sedne samo. Přišlo mi to dost přísné, když Šárka drží zádíčka už opravdu rovně. Začaly jsme chodit na plavání, kde mi to všechno potvrdily. Paní doktorka mi vysvětlila, že se u dětí páteř vyvíjí postupně od shora (nejdříve drží hlavičku ...). Sezení zatěžuje pánevní část - chybí prostředek. Ten se prý zpevňuje při pokusech o lezení a lezení samotném. Maximální poloha sedu je prý polosed jako v dětském nosítku. Zrovna tak "žasla", že mi nikdo neřekl, že se mají miminka nosit opřená zádíčky o mámu a ne v klasickém posezu na ruce. Líp tak vidí a páteř není zatěžována.
A ještě jedna rada od pí. doktorky Malé. Radila mi, neurychlovat ani stoupání popř. chůzi. Opět říkala, že pro další vývoj koordinace pohybu je důležité lezení. Je prý dokázáno, že děti, které nelezou, můžou mít později problémy s koordinací.
Už se taky těším až naše Šárka bude moct koukat na svět ze sedu. Tak ahoj Lenka
 Mirka,Michalka 9.měsíců 
  • 

Re: Kdy davat sedet? 

(5.11.2000 23:13:46)
Milá jmenovkyně,
plně souhlasím s Lenkou, dokud dítě neumí samo sedět, tak ho nijak nepodpírat a nedávat do stoličky. Něco jiného jsou takové ty lehačky, kde vlastně dítě polosedí, ale má rovná podepřená záda. I v autosedačce by miminko nemělo být déle než je nezbytně nutné na přepravu. Míša se naučila poměrně brzy lozit (na začátku 7. měsíce), ale sama pořád neseděla. Už se mi to zdálo divné, ale někdy po 8. měsíci na to najednou přišla a sama si z výchozí pozice pro lezení (na všech čtyřech) sedla. Od té doby v naší malé samce jedzíme na vozíku a moc se ji to líbí, protože může demolovat, to co se ji podaří šlohnout z regálů. Určitě ale nedej na socialistické - v 6. měsících sedět, v 10. chodit, v roce bez plín a ve dvou letech do jeslí a matka zpátky do práce budovat socialismus. Miminko si na každou činnost najde svůj čas a uvidíš, že první rok tě každý týden překvapí nějakou novou dovedností. Až ti bude líto, že to tak letí. Jenom pokud by se výrazně opožďovalo, pak po konzultaci s lékařem jsou nutná rehabilitační cvičení, ale to určitě není váš případ.
Hodně radosti z miminka a jeho překotného vývoje přeje
Mirka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.