| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Chlap a pořádek

 Celkem 6 názorů.
 Klára(29.týdnů) 
  • 

Chlap a pořádek 

(30.10.2000 13:40:00)
Všechny vás zdravím.Minulý týden jsem tu četla příspěvky o pořádku a chlapech.Všemu jsem se musela smát,ale když jsem se zamyslela co mám doma, tak je to spíše k pláči.A včera?To,že si po sobě nedokáže zavřít skříň, když si jde pro oblečení, to už přehlížím,ale včera se šel koupat, sundal slipy a tričko,mrsknul to vedle koše na prádlo,vykoupal se všechny ručníky,které jsou v koupelně bývají uplně mokré, nenapdne ho,aby je dal na topení,když já se budu chtít jít také koupat a nebudu tahat zase čisté,nechá to naházené v koupelně a odejde k počítači.Přitom můj i jeho otec, jsou oba tak pořádní.Po vykoupání si umyjí vanu,rozvěsí ručníky, vytírání jim není cizí,mytí nádobí...Když jdu a zase něco vidím říkám si:mlč!!!!!!,nebo tady zase bude hádka.Jsou dvě možnosti.Buď budu mlčet A BUDU JAKO Pitomec za ním pořád chodit a uklízet nebo se ozvu a budou zase hádky,když mu to řeknu v klidu,stejně mě neposlouchá.Samotného ho nic nenapdne,ani teď když lezu po zemi s pupíkem ,vytírám a funím u toho, dělá raději,že mě nevidí jak je líný a nepořádný.Říkám si, nech to tam ležet,ale to já nevydržím,nesnesu,aby se někde něco válelo.Snad musí něco existovat,co by na ně zapůsobilo.Díky Klára
 Janka, 27 
  • 

Re: Chlap a pořádek 

(30.10.2000 14:51:29)
Klárko,
zkusím Ti popsat metodu, která funguje u nás. Pomalu jsem si zjistila, která z domácích prací je mému příteli nejméně proti srsti. Například moc rád jí a je ochoten mi pomáhat při vaření (s krájením, krouháním.....) Protože jsem proti němu hodně malá a špatně dosáhnu na šňůry, občas věší prádlo.

Když potřebuju pomoct v kuchyni, slušně ho poprosím "Miláčku, k večeri bude guláš, nakrájej mi prosím cibuli, brambory..." Nestane se, že by mi nevyhověl.
Jen žádné dotazy stylu "Mohl bys..." Odpovědí je skoro vždycky "mohl" a skutek utek.

Prostě osvěčila se metoda přímé žádosti a velké pochvaly. Žádná "ženská taktika", ale skutečná pochvala a ocenění, vždyť jsem opravdu ráda, že mi pomůže.

Klárko, určitě to zkus, přece nechceš s mimíškem v bříšku dělat doma úplně všechno.
Hodně uspěchů

Janka
 Jana, bezdětná 
  • 

Re: Chlap a pořádek 

(30.10.2000 15:29:45)
I já mám doma velkého bordeláře. Vyrostl obklopen ženami - matka a dvě starší sestry, které po něm vše uklidily a naservírovaly pod nos. Ale postupně se to s ním lepší. Chce to trpělivost a neustoupit. Vcelku se mi osvědčilo, když mu věci, které by měl uklidit, nasládám do postele. Pokud se chce vyspat, tak si je musí uklidit. Z toho nemá východiska. Naštěstí uznává, že je nepořádník, ikdyž si s tím hlavu moc nedělá. Prý si časem zvyknu. Což si tedy nejsem jista. Spíš najít nějaký kompromis. Problém je v tom, že můj taťka by byl schopen nahradit ženskou okamžitě. Umí všechny domácí práce a samozřejmě i po sobě uklízí. Přítelův otec, protože mají velký dům, dělal jen mužské práce, na tzv. ženské nesáhl. Takže můj přítel se pravděpodobně domníval, že to tak je normální. A já se ho teď z tohoto omylu snažím postupně a nenásilně vyvést. Chce to trpělivost a chválit, chválit..
Jana
 Míša, syn 3 a 3/4 
  • 

Re: Re: Chlap a pořádek 

(30.10.2000 18:20:08)
Jani,
jen bych Tě chtěla vyvést z omylu - věci z postele není nutné uklidit, když si chce člověk jít lehnout. Stačí je smést pod postel. Asi "vlastníš" nějaký lehčí kalibr bordeláře.
 Iva 
  • 

Re: Re: Chlap a pořádek 

(30.10.2000 20:54:52)
Mě se zase osvědčuje dělat hromáůdky (či hromady) z posbíraných věcí na počítačovým stole. Jinak je to u nás podobné.
 Jana * 
  • 

Re: Chlap a pořádek 

(31.10.2000 12:41:07)
Milá Kláro,

radila bych ti nesnažit sebe přizpůzobit situaci, která se Ti nelíbí, či se s tím smiřovat, nejsi-li spokojená.

Není-li Ti co platné o tom, jak Ti manžel přidělává práci, s ním hovořit, protože se akorát, jak píšeš, pohádáte, pak mlč, to ano, ale rozhodně to nedělej za něj.

Nemělo by to mezi vái být o tom, že ti sice nebude pomáhat, ale aspoň aby ti práci nepřidělával, i smiřování se s touto myšlenkou je špatný postup. Domácnost je Vás obou a oba dva se o ni máte starat, nehledě k tvému těhotenství, kdy by sis měla večer sednout a být obskakována, ... .

Něco může být i na tom, že každý máme svou míru pořádku. Některé ženy potřebují vytírat třikrát denně, aby měly pocit čistoty, jiným stačí jedenkrát týdně a jiným třeba jednou za 14 dní, ... . Ale je-li domácnost Vás obou, není správné, aby jsi se nechala stavět do role služky. Věř, že ta role služky Ti za chvíli poleze víc krkem, než když teď zatneš zuby, začneš stávkovat a prostě přestanaš po něm uklízet a smíříš se s tím, že prostě jeho nepořádek budeš třeba měsíc překračovat. A překračuj ho, dokud si ho neuklidí. To bych tedy udělala já. O své bych se postarala, ale jinak bych reagovala asi takto ... že nemáš žádné čisté ponožky ? ... to je divné, musíš jich mít plno, když jsem prala, žádné v koši na prádlo nebyly, to bych ti přece neudělala, abych si oprala jen své věci, kdyby jsi je tam měl ..., cože ani košile nemáš ? ... no já vím, že máš jen 4, la e když ji v tomto období nepropotíš a rovnou ji pověsíš na ramínko, když přijdeš z práce, dá se vzít i druhý den a pak by ti vydržely na celý týden, vždyť víš, že pereme vždy v pátek a v sobotu je žehlím ...... máš pravdu, mohu ti je oprat častěji, ale přes týden nemám na žehlení čas, takže si je buď vyžehlíš sám nebo mi budeš muset s něčím pomoct, abych si ho jinde vyšetřila.

Něco s tím udělej a c nejdřív, pokud se nerozhodneš, že to tak prostě chceš mít a jsi s tím spokojená.

Déle než rok jsem pečovala o dítě (novorozence) a nechala se vtahovat do role služky obskakující dva dospělé lidi doslova jako služka (jako au-pair), což byla jen moje chyba, že jsem s tím od začátku já sama nic nedělala. Nakonec jsem vybuchla jako přetlakovaný papiňák a rovnou to vyřešila ukončením svého pobytu (opět špatný postup) aniž bych jim kdy řekla, jak se věci doopravdy mají. Problémy jsou od toho, aby se řešily v zárodku diskuzí nebo jinak, když diskuze nepomáhá, ale ne tím, že zatneš zuby, sklopíš hlavu a ten vztek, který ti tyto pocity a postupy způsobují, půjdeš vybít tím mytím podlahy. To není řešení.

Zkus to a hlavně se nedej !

Hodně štěstí. Jana*

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.