| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Pračka a mýdlové vločky

 Celkem 3 názorů.
 Káča+syn 4m 
  • 

Pračka a mýdlové vločky 

(26.10.2000 14:09:58)
Zdá se že našemu malému nedělá dobře prášek na praní a já budu muset použít mýdlové vločky, ale vyvařovat v hrnci to se mi moc nechce. Nevíte někdo, zda se dají mýdlové vločky nějak upravit a použít v automatické pračce?
 Monika 
  • 

Re: Pračka a mýdlové vločky 

(26.10.2000 14:51:09)
S mýdlovými vločkami lze prát i v automatické pračce, ale musí se napřed rozvařit (rozpustit v teplejší vodě). Vzniklý roztok se používá jako tekutý prací prostředek. Bohužel od vloček šedne buben v pračce, ale pokud se začne prát po čase v normálním prášku, buben se vyčistí.
 Marcela 
  • 

Re: Pračka a mýdlové vločky 

(30.10.2000 11:01:08)
Ahoj Káčo,
máme problémy s kůžičkou mé dcery a řešila jsem taky problém praní v mýdlových vločkách, ale naše kožní lékařka mi to celkem rozmluvila, protože prý není jisté že stejně jako nevyperu prací prášek, můžou v oblečkách zůstat i stopy mýdla. Takže je prý lepší několikrát prádlo máchat a pokud to jde používat oblečení už nošené, protože i nové oblečení (i když samozřejmě vyprané) může špatně na citlivou kůžičku působit.
Ale je to jen názor a každý ho může mít jiný...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.