| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

zoubky?!

 Celkem 3 názorů.
 Marcela + Vanda (5 měs) 
  • 

zoubky?! 

(23.10.2000 13:20:50)
Tak zase zdravím všechny mamky! Soutva jsme probraly spinkání zase je další problém. Od včerejška nás totiž ASI začaly trápit zoubky. Vanda nikdy ještě takhle neplakala, sama neví co by, nic jí nebaví, ale hlavně - strašně si tahá uši. Zrovna si jedno trochu natrhla, takže odjeli s tatínkem k doktorce (já sedím v práci a čekám...) Jen jsem se chtěla zeptat, jestli nějaká nevíte, jak alespoň trochu tomu šmuťchání a tahání uší zabránit?! Jediné, co mě napadá, jsou rukavičky, ale myslím že v tahání uší to nepomůže ...
 Mirka,Michalka 9.měsíců 
  • 

Re: zoubky?! 

(23.10.2000 22:17:57)
Ahoj Marcelo.
Chudínka Venda. Moc ti neporadím, ale i Michalka si začala okolo půl roku žmoulat ucho a mě to dráždilo, ale bylo mi řečeno, že ji v tom nemám bránit, že se tak uklidňuje a je to zcela normální. Je pravda, že si ho ale nikdy nepoškodila a tak to mám snadnější než ty. Pokud jde o zoubky je to sice trochu brzo, ale je to možné (některým dětem narostou první zuby už ve 3. měsících). Míša byla taky strašně protivná a nespala a tak jsem to po třech probdělých nocích vzdala a koupila sirup s paracetamolem vhodný pro kojence. Dodržovala jsem dávkování a tak doufám, že jsem ji moc neublížila. Mé svědomí tišil pohled na spinkající a spokojené miminko. Narostli nám dva zuby naráz a do týdne další dva. Přeju hodně zdraví, pevné nervy a brzy cinkající lžičku.
Mirka
 Martina S. 
  • 

Re: zoubky?! 

(24.10.2000 19:29:11)
Ahoj Marcelo,

já jsem používala pro Petříka Dentinox gel - volně prodejný v lekárně (asi 130,-kč). Dítě se nádherně zklidní. Sama jsem to na sobě vyzkoušela, když mě bolel zub a zabírá to ihned a ani to není hnusné na chuť.

Zdraví Martina S.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.