| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Rodinné právo - archivováno

Na vaše dotazy odpovídá Mgr. Ilona Dobrovolná, advokátka specializující se na oblast rodinného práva a majetkových vztahů mezi manžely.
www.dobrovolna.cz
V rámci internetové poradny lze poskytnout pouze obecné informace z oblasti rodinného práva. Postup v konkrétním případě je třeba individuálně konzultovat s advokátkou.
Nezodpovězené dotazy [Dalších 11 dotazů >>] 
87039

alimenty 
( 16.9.2012 13:44:10 štěpánka )

 dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli si můžu zažádat o zvýšení alimentů,soud vyměřil dceři alimenty , když jí byly dva roky,dnes je jí třináct a za celou dobu beru stále stejně.děkuji štěpánka

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

84239

Mám nárok na majetkové vyrovnání po dvou letech rozchodu? 
( 21.1.2011 13:11:38 Žaneta )

 Dobrý den,ráda bych se poradila. S expartnerem jsme se rozešli před necelými dvěma roky. Máme spolu jedno dítě. Nyní žiju se synem sama,alimenty mi platí. Když jsme byli spolu,nechali jsme rekonstruovat byt,kdy jsme si vyřídili protiúvěr na mé spoření. Měla jsem už naspořené 93000,- ale jako protiúvěr jsme si na to vyřídili částku 200 000,- takže další splácení na pět let po 2000,-. jak jsme žili ještě spolu,tuto částku jsem splácela já,jakmile jsem se odstěhovala,začal to platit on. Chtěla jsem se zeptat zda bych měla nárok aby mě nějakou částkou vyplatil,protože spoření bylo mé a když jsem se odstěhovala,byt zůstal jemu a pokud mám právo na to aby mě vyplatil zda o to můžu zažádat když už spolu skoro dva roky nežijeme a jak postupovat.Nebyli jsme manželé,žili jsme spolu jako druh a družka. Děkuji za odpověd. S pozdravem hezkého dne Žaneta

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

84219

Vycestování do zahraničí 
( 20.1.2011 21:36:57 Alžběta )

 Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jednu otázku. Jsem rozvedená, z prvního manželství mám malou dcerku. Biolog.otec se o ní zajímá jen málo, vzhledem k tomu, co všechno mezinámi proběhlo, je to z jeho strany jen schválnost(občas za ní přijede-cca 1krát za dva měsíce na dvě hod.), vídá ji jen v mé přítomnosti. V současné době mám partnera, budeme se brát. Prtner pracuje v zahraničí a já mám tu možnost také, u nás bych práci hledala těžko, a když za velmi málo peněz. Dcerka by měla veškerou péči, stejně jako zde v ČR. Vždy jsem býv.manželovi umožňovala dceru vidět, vpodstatě jak on chtěl a nikdy mu nebránila. V případě, že se odstěhujeme mu to samozřejmě umožním i nadále. Potřebuji souhlas jeho, z OSPODU, či soudní, abych mohla odcestovat? Není jiná možnost a bývalý manž. s tím samozřejmě souhlasit nebude, samozřejmě naschvál, aby mi cokoli znemožnil. Děkuji za odpověď. Vaše zkušenosti:
dotaz

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

84216

NÁVRAT DO PRÁCE PO MD 
( 20.1.2011 11:22:20 DANULKA DAVÍDKOVÁ )

 Dobrý den, syn se narodil 1.12.2008 a volba nároku na rodičovský příspěvek v základní výměře byla svchválena ode dne 22.8.2008. Na který den tedy připadá datum nástupu do zaměstnání. Je to datum 1.12.2011 či 22.12.2011? Mockrát děkuji za odpověď.S pozdravem Nováková

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

84214

Zákonný zástupce-Opatrovník 
( 20.1.2011 10:03:27 Petr )

 Dobrý den, ze 3/4 vlastním pozemek a chci koupit zbylou 1/4, jejíž vlastníkem je nezletilá osoba. Může tohoto vlastníka pro tento právní úkon zastupovat jeho zákonný zástupce (maminka)? Děkuji.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

84207

Svěření syna do péče a odchod od přítele 
( 19.1.2011 14:46:52 Matka a její syn )

 Dobrý den, jsem vdova,před šesti lety jsem si našla přítele.V té době byli mé tři děti ještě nezletilé. On se k nim choval velice pěkně a tak jsem se k němu i s nimi přestěhovala.Hned po nastěhování se ke mě začal chovat ošklivě. Urážel mě, křičel na mě i na děti a vše omlouval svou cholerickou povahou.Půl roku po našem soužití jsem otěhotněla. Měla jsem ryzikové těhotenství, nemohla jsem se s ním milovat.Neustále mi opět psychicky ubližoval, potratila jsem.Jsem nenapravitelná, za půl roku jsem opět otěhotněla, naivně jsem si myslela, že se změní, když tu bude to malé. Omyl,opět ryzikové těhotenství a žádný sex. Opakovalo se to samé chování.Narodil se nám chlapec. Už v šestinedělí jsem si opět užívala své. S malým mě při svých výbuších nálady vyhazoval,řval na mě,urážel mě, nenechal mě ani malého spát. Pořád jen urážky a napadání. Vydržela jsem to dlouho.Ted už ale nemůžu. Situace se na tolik zhoršila, že je to pro mě neúnosné. Všechno co tu je jeho, mě nic nepatří.O malého se nestará, jen mu nakoupí mlsky a uplácí si jeho pozornost ,když na něj má nahodou náladu. Jinak sedí u počítače, nebo se sebere a odjede pryč, někdy přes noc jindy na celý víkend. Když se vrátí, chová se hrozně.Přestala jsem s ním komunikovat, scháním bydlení jinde,ale od listopadu jsem nemocná a můj zaměstnavatel mi zdělil, abych se se svým místem rozloučila. Takže budu brzo nezaměstnaná.Skvělé vyhlídky. Hledám práci a zatím jsem nic nenašla.Nechci o malého přijít. Řekl mi že když odejdu bude po mě šlapat a to pořád, že bude hlídat co dělám a že je zvědavej jak se srovnám s tím, že jsem malému vzala tátu. Nevím co mám dělat. Poradíte mi?Co mám dělat? Kam se obrátit o pomoc? Moc děkuji.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

84197

určení opatrovnictví když ditě se narodi mimo manželství 
( 18.1.2011 20:05:02 irena )

 Dobrý den, chcí se zeptát jak se reší u soudu, jestli se vůbec řeší, určení opatrovnictví nezletilého když se ditě narodi jen v partnerském vztahu, bez manželství? Všude kde jsem chtěla najit nějaký vzor pro navr k soudu, všude se řeší po době po rozvodu. Děkuji.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

84190

Rozvod.....Cech a Slovenka 
( 18.1.2011 3:52:08 Ada )

 Dobry den..chci se Vas zeptat:Manzel je Cech,ja Slovenka,v roce 2004 jsme se vzaki na SVK..mame spoli dve deti vo věku 6,5 a 2,5..let..bydlime v domku manzelovych rodicou,kde mame samostatne zarizeny byt...manzel se chce dat rozvist,ja ne...vi,ze bychom se odstehovali na Slovensko...starsi dcera je psychicky labilnejsi-ocni tyky..nenunese rozvod rodicou..manzel ma v hrubom mesaciny mzdu 20.000..ja jsem na RP...a moje castka je 3800...Chci se Vas zeptat....kde bychom se museli rozvest,kedze sobas bol na SVK...a jak to bude s platenym alimentou pro deti.protoze pochcybuji,ze se s manzelem na necom dohodnem...DEKUJI

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

84187

Otec na mateřské 
( 17.1.2011 20:11:24 Budoucí matka )

 Dobrý den, nevím, na koho se obrátit, neboť odpověď na mou otázku nikdo nezná (ani OSSZ). Ráda bych se zeptala, v jaké pozici je matka, pokud otec nastoupí v 7. týdnu po porodu na mateřskou. Nastupuje matka, pokud se nechce vrátit ihned do práce, ale pečovat o dítě, automaticky na rodičovskou dovolenou? Vím, že s partnerem nemůžeme souběžně čerpat PPM i rodičovskou dávku - jde mi o vztah k zaměstnavateli a co a jak mám oznámit. Bude se výpočet mateřské lišit u mne a mého partnera? Má totiž podstatně vyšší příjem než já. Nebo bude muset pobírat dávku, která je vypočtena z mého příjmu? Děkuji.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

84186

Právo otce 
( 17.1.2011 19:16:19 ... )

 Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Přítel má nemanželského syna 4roky na kterého platí, zajíma se o jeho potřeby a pravydelě si ho bere. Puvodně měl jeho příjemní ale jelikož nebylo jasné kdo je otcem tak se s jeho souhlasem nechalo příjmení změnilo na jení(jelikož se bál kdyby nebyl jeho aby si tak jako tak neulpatnovala nárok na alimenty). Ale už delší dobu je jasné že je jeho prokázáno genetickýma testama, a tak by chtěl aby měl i jeho příjmení. Jakou má šanci a co proto udělat když matka dítěte nesouhlasí.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Nezodpovězené dotazy [Dalších 11 dotazů >>] 

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.