| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Bolest kloubů

11.2.2009 23:35:36 Mira,27 r

Re: Bolest kloubů, pálení, píchání ze strany kolene po zvýšené aktivitě

Dobry den,
mam podobne problemy. V roku 2005 som zacala obcas a nakratko pocitovat bolest v lavom kolene, pricina nejasna, ziadna markantna zmena zatazenia.V r. 2006-jesen- som zacala chodit na aikido a problemy sa rapidne zhorsili.Bolesti pri chodzi, neschopnost uplne narovnat alebo pokrcit koleno, neschopnost klaknut si.Ortoped v mojom bydlisku - Hlohovec - po zhliadnuti RTG snimku nevidel ziaden problem, predpisal mi Condrosulf, ani pocas dalsej navstevy nevidel priciny bolesti.S Aikidom som prestala, pri behani /zvykla som behavat,len na makkom povrchu/ som pocitovala velku bodavu bolest. Cez rodinu som sa dostala k chirurgovi-odbornikovi v Galante, ktory zaznamenal na RTG snimkoch zacinajucu artrozu,odporucil okamzitu artroskopiu.Presne na Valentina 2008 mi ju aj urobil.Rekonvalescencia trvala 1 mesiac,po OP mi raz odobral prebytocnu zmes vody a krvi.Kontrola potvrdila,ze OP prebehla v poriadku a dosiahli sme ciel.Boli mi odstranene casti menisku, tento bol obruseny ako aj kolene jablcko.Az lekar na rehabilitacnom odd. mi povedal,ze situaci je rovnako vazna i pri pravom kolene/nikto sa doposial nezmienil o druhom kolenom klbe napriek tomu,ze to bolo jasne na rtg snimkach/.Predpisany mi bol Condrosulf/rotacia: 3 mesiace uzivat, 3 mesiace pauza/.Po OP som kolena primerane zatazovala, no nepretazovala.Podla lekara,ktory ma operoval, bolo vsetko v poriadku.V oktobri, takze 6 mesiacom po mojej OP som znovu zacala pocitovat bolesti kolien,tie iste ako pri lavom kolene kedysi.Nova vseobecna lekarka v Bratislave ma pri pohlade na moje kolena poslala okamzite k reumatologivi - ako objednena som cakala 1 a pol mesiaca, poslal ma na magneticku rezonanciu - znova objednana cakam 1 a pol mesiaca.Medzicasom som uzivala zelatinu v podobe kapsuli Gelatin, yuccu a vitaminy Calibrum kvoli vapniku,horciku, vit. B16 atd.Je to uz tretikrat vsak, co mam brutalne bolesti praveho kolena, ktore z neznamych pricin zacnu a trvaju priblizne tyzden.Napr. tyzdene lyzovanie nesposobilo ziaden problem, ale zoskok z posledneho schodiku elektricky a nemozem sa hybat.Dnes sme sa dohodli s mojim novym reumatologom, ze kvoli bolestiam a nepohyblivosti, mi vpichne do kolenneho klbu Erectus.Pre overenie som ale bola poslana k chirurgovi, ktory mi mal vybrat z tela predpokladanu krv.Kvoli neocakavanym obrovskym bolestiam pritom ako moj chirurg zistil, ze krv v kolene nemam, sme presli k povodnemu planu - pockat radsej na vysledky magnet. rezonancie, reumatolog uvazuje ci nemam v kolene klky alebo este je ina teoria (kvoli nedostatku informacii nie som schopna ju vysvetlit).Koleno mam napuchnute, velmi boli a noha je cela v dlahe.Na bolest uzivam Zaldiar.
Tymto chcem ked nic viac, aspon vyzvat ludi trpiacich na nieco, aby sa nevzdavali a nikdy sa nespoliehali na vysledok jednej navstevy u jedneho lekara.Ide o nase zdravie, o nas zivot, tak sa on starajme.Sama hladam na internete odpovede a s lekarom sa otvorene rozpravam o mojom probleme: co si mozem s kolenom dovolit, ci moze pomoct nizsia vaha (bolo mi odporucane od vseobecnej lekarky), ako sa to prejavi pocas tehotenstva, co mozem pre seba urobit, ako cvicit, naco sa zamerat v strave, ake dodatocne latky uzivat atd.
S pozdravom Mira
Odpovědět
Názory k dotazu (18 názorů)
bolest kolen Petr od Liberce 28.12.2005 21:40
*Re: bolest kolen Vladi 10.1.2008 20:52
*Re: bolest kolenpálení,píchání v před... Zdeňka 13.7.2008 17:52
*Re: bolest kolen lia 2.4.2009 18:47
*Re: bolest kolen lia 2.4.2009 18:48
Re: bolest kloubů Dagmar, 2 mrňousové 30.1.2008 15:21
*Re: bolest kloubů Iva 30.1.2008 23:4
*Arcoxia na bolest Kajka (sama s mimčem) 31.1.2008 23:18
**Re: Arcoxia na bolest Lejla 1.2.2008 16:29
***Re: Arcoxia na bolest Janaf 3.2.2008 14:50
*Re: bolest kloubů josef 13.4.2008 17:16
*Re: bolest kloubů Jana, 2 roky dcera  8.4.2009 13:2
Re: Bolest kloubů, pálení, píchání ze st... Pavel 21.1.2009 10:11
*Re: Bolest kloubů, pálení, píchání ze ... Mira,27 r 11.2.2009 23:35
*bolest kolena Zdenka 2.4.2009 13:9
*Re: Bolest kloubů, pálení, píchání ze ... Filip 19.4.2009 20:27
Re: Bolest kloubů vld 25.6.2009 9:33
Re: Píchání v kolenou Katka 17 let 15.8.2009 11:25

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.