| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu Veganství

Re: Vegani

Dobrý den,
náhodou jsem narazila na váš dotaz, chtěla bych vám sdělit, že ne všechny nutriční terapeuti nejsou schopni poradit veganům či jiným alternativním směrům. Já osobně vím, že vápník, železo, vitamín B12 se dá získat v dostatečném množství i z rostlinných zdrojů.
Konkrétně vitamín B12 je obsažen ve fermentovaných sojových výrobcích jako je sýr natto, tempeh apod. Vápník lze získat právě ze semínek (sezam, mandle..). S veganstvím zkušenosti nemám a přiznávám, že k tomuto směru a k syrové stravě mám výhrady a rovněž jako nutriční terapeutka Věra Králová bych to pro dítě nedoporučovala. Ale třeba makrobiotika je směr, který je velmi dobře propracovaný a pro děti naprosto neškodný.
Souhlasím s názorem, že nutriční terapeut by měl umět poradit i v těchto případech a ne jen říci, že musíte dítěti dávat maso, mléko apod.
Odpovědět
Názory k dotazu (5 názorů)
Re: Vegani Lenka M. (nutriční terapeut) 8.6.2007 11:51
*Re: Vegani nutriční terapeut 4.10.2010 12:2
Vážená paní Králová Zuzana 22.6.2007 11:39
Maso a mléko - zdravé??? Zuzana 22.6.2007 12:26
Re: Vegani karla 20.7.2007 20:23

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.