| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názor k dotazu 6letý syn nechce ochutnávat nová jídla

30.6.2011 20:40:08 gloria a 2 kluci

Náš starší syn je také konzervativní

Mně se zdá, že toho jí vcelku dost resp. je dobře, že jí tu zeleninu..náš starší syn /7 let/ je také konzervativní...mezi jeho hlavní pokrmy patří aktuálně mléko s cornflakes nebo různé kuličky či burizony do něj, aktuálně nejí jogurty (do nedávna 3x denně červený florian - jiný ne :), suchý rohlík vždy a všude, nejí téměř žádný salám, občas kousíček šunky, plátkový sýr ani mazací, dříve ochutnal lučinu - dnes ani tu ne, ale kupodivu nyní měl asi 3 paštiku, co viděl u manžela. Nejí žádnou syrovou zeleninu, vyjma rajčat, uvařenou jí ale všechnu. Z ovoce jen jablko nakrájené na kousky (aby nekousl do toho jadřince, to nesnáší), občas banán a jahody. Co ho podle mne zachraňuje je, že má rád polévky se zeleninou např. brokolicovou nebo s hodně mrkví a pak bramborovou kaši a kupodivu knedlíky s omáčkami, takže ve škole docela dobře jí. Ale když mu nesedne oběd např. nemusí rýži, tak ho prostě vynechá. Sladké do nedávna nejedl vůbec - snad je 1 druh lízátek a karlovarské oplatky, teď si zamiloval tiktaky, ale jinak snad nejí žádné bonbóny a nebo např. tatranky. Má rád zmrzku, ale jen určité druhy. Teprve před rokem začal jíst sladké pečivo - tvarohový koláč (ale jen půl roku) a nyní aktuální koblihu s pudinkem - nic jiného. Má i vlny, kdy něco jí a ze dne na den přestane, takhle jsem např. dojídala 3 bobíky, co prostě 14 jedl a já je nakoupila a pak přestal...no byly výborné :) Prostě exot, ale už to neřeším, chce - nechce a když nechce, tak suchý rohlík, má 124 cm a 24kg, denně pohyb, aktivně fotbal, kolo. Mladší syn je jeho pravý opak, je ochoten ochutnat vše a kdykoliv :) a pak také sníst.
Odpovědět
Názory k dotazu (4 názorů)
Náš starší syn je také konzervativní gloria a 2 kluci 30.6.2011 20:40
To znám - vydržte. Katu, jedna holčička 4.7.2011 9:42
Naprosto s vami sdilim vasi starost Gabriela 9.7.2011 15:35
budte ráda kačička 2.9.2011 15:35

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.