| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ekzém

4.2.2010 15:04:26 Ennywan

Asymetrický periflexurální dětský exantém - APEC syndrom

Včera jsem byla se synem u kožní dr. a ta jeho vyrážku diagnostikovala jako APEC syndrom. Něco málo jsem o tom našla na netu, ale zajímalo by mě, jestli s tím máte někdo zkušenost? Hlavně teda jak dlouho se ta vyrážka rozlézala? Protože syn už to má cca 14 dnů a pořád se mu to rozšiřuje, teď z trupu a ruky na nohy. Dle info na netu na to nic nezabírá, ani kortikoidy to nějak neřeší, ale dr. mu napsala krémpastu, která obsahuje kromě zinku ještě nějaký kortikoid a framykoin. Navíc ho to svědí, i přesto, že mu dávám antihistaminika. Díky za vaše zkušenosti.

Jinak tady je popsáno, o co jde a přesně to na syna sedí:

APEC – asymetrický periflexurální dětský exantém (asymmetrical
perifl exural exanthema of childhood)

Příčina onemocnění není úplně jasná, uvažuje se o virové etiologii. Onemocnění má sezónní výskyt (jaro, podzim). Vyskytuje se nejčastěji
u dětí ve 2. a 3. roce věku. Časté bývají prodromální příznaky (příznaky infekce horních cest dýchacích, příznaky střevní infekce).
Mikropapulózní exantém typicky začíná v axile, třísle, kubitě nebo v podkolení a šíří se centrifugálně na druhou stranu těla. Vždy však bývá více postižena první polovina těla. S postupným šířením exantém nabývá anulárního vzhledu. Exantém často svědí až pálí. Odeznívá v průběhu 3 až 8 týdnů. Léčba je pouze symptomatická.
Odpovědět
Průběh diskuze (4 názorů)
Téma: Asymetrický periflexurální dětský exanté... Ennywan 4.2.2010 15:4
*Re: Asymetrický periflexurální dětský ... Hrošinka+David 5/05+Klárka3/07 7.2.2010 17:35
*Re: Asymetrický periflexurální dětský ... Blanka 15.2.2010 12:55
**Re: Asymetrický periflexurální dětsk... kili 15.2.2010 18:34

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.