| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak pracují Evropané z domova

Uvítám tabulku o výši mezd a platů v porovnání dalších států Evropy. Tu zde vkládejte denně. Po 30 letech od "plyšáku" jsme na čestném místě mezi posledními státy na samém chvostu. Premiér má pouze zájem o otroky do svých továren a podniků, kteří budou pracovat za v přepočtu 400 - 500 euro. Tedy na samé hranici minimální mzdy. Potřebují zahraniční pracovníky jen do montoven, kde jim zaplatí 1/4 toho, co by musel zaplatit například v Německu. Proč mají státy jako Slovinsko, Řecko, Portugalsko či Španělsko a Itálie podstatně vyšší mzdy??? Přitom jde o zcela ekonomicky srovnatelné země. Tedy jejich HDP je nižší, či jen nepatrně vyšší než dosahuje ČR. Ale my máme průměrnou mzdu kolem 32. tisíc hrubého, medián někde kolem 27 a kousek hrubého. V Německu je průměr bezmála 4. tisíce euro hrubého. Podobně v Rakousku. Přitom na rozdíl od Němců odpracujeme v průměru za rok o 400 hodin více!!! Protože naše pracovní doba je naopak ve srovnání s ostatními státy TOP.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 54.224.166.141
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.