| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

zalití před zimou je důležité pro všechny stálezelené rostliny, aby se předem "napily" - důvodem úhynu v zimě je nejen mráz, ale taky jejich uschnutí, protože stálezelené mají i v zimě velký odpar.

tj. v případě bobkovišně se to kombinuje. Zalitím se předejde uschnutí. Ale to, že cca při -25 tu vymrzne, se nedá nijak předem ošetřit (u živého plotu je dost iluzorní, že by to člověk celé nastlal listím a obalil jutou apod., jak se chrání jiné choulostivé rostliny). Ještě má šanci jen omrznout a na jaře obrazit, ale když je navíc na nějakém nechráněném větrném místě, tak kombinace takového mrazu s větrem, který ochlazení urychlí, ji zahubí úplně, promrzne skrz.
Když je někde zapojená v ostatní výsadbě, která ji trochu chrání, tak to jde, ale plot, hlavně na SZ straně, je kritické místo a u bobkovišně je prostě velké riziko, že 5 let krásně poroste, pak přijdou jedny hluboké holomrazy a plot (tj. mnoho rostlin najednou) je v pr...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.