| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Sumarizace: Peníze byly odeslany na spatny ucet 1.6.2018, vsimla jsem si toho v nedeli vecer. Volala jsem na help desk v bance A, kde mi rekli, ze se mam dostavit na pobočku v pracovni den. Hned další den jsem sla na pobočku, sepsali jsme dokument, kde banka A zada banku B o navraceni penez, které byly odeslany omylem. Banka A poslala vyzvu 13.8., cimž doslo k první prodlevě. Banka B mela 15 pracovnich dni se k tomu vyjadrit, nevyjádřila. Znovu jsem sla do banky A, kde jsem znovu sepsali protokol se zadosti o vraceni penez. Znovu jsme cekali 15 pracovnich dni. Zase zadna reakce. Moje banka A se mnou sepsala zadost, kde jsem vyzvali banku B ke sdeleni identifikačních udaju prijemce penez. Znovu zadna reakce. Před týdnem jsem to eskalovala sve bance, a sepsala stiznost. Prislo mi potvrzeni od banky A ze na vyjadreni se ke stiznosti mají 30 dni. Za par dni mi, 5.9. volala pani urednice z banky A ze banka B mi poslala dopis, který lezi na poste nevyzvednuty, jelikož mi postacka nedala vyzvu do schránky. A ze ten den je poslední moznost dopis vyzvednout. Hned jsem sla do banky, a dopis vyzvedla.

Rozuzleni: Peníze jsem poslala na ucet nejake firme, která je v upadku, a je na ni exekutor. Exekutor sdelil, ze dne 30.7. odesla castka veritelum, a tudíž mam smulu. Kdyby nedošlo k tak velkým časovým prodlevám, peníze by exekutor neodeslal veřitelům.

Vysledek: Domnivam se, ze doslo k několika pochybenim. Banka A poslala zadost o navraceni penez az 13.8. (první prodleva). Banka A 2x poslala stejny dokument bance, kde zadala o vraceni penez (podle mne druha prodleva, měli rovnou zažádat o identifikaci majitele uctu). Posta mi nedala do schránky vyzvu o nezastizeni, tudíž jsem si nemohla dopis vyzvednou včas. Vyzvu jsem dostala az tento vikend, včera jsem na poste stala hodinu, a pani mi rekla, ze dopis jiz byl vyzvednut (treti prodleva).

Reseni: mam v planu kontaktovat ombudsmana v obou bankach, stejne tak jako si stěžovat na poste. Je nejaka sance, ze peníze dostanu zpet – a to na zaklade chybného postupu obou bank a posty?
Mate s tim někdo nejakou zkušenost?Budu reagovat az vecer, dekuji.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.