| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jak decentně říci někomu, že se přejídá?

 Celkem 90 názorů.
 Drop 


Téma: Jak decentně říci někomu, že se přejídá? 

(27.3.2016 5:07:50)
Jak decentně říci někomu, že se přejídá, aniž by ho člověk urazil a zase aby to mělo nějaký účinek? Představte si situaci, že máte vedle sebe člověka, který má problém s nadváhou a mrzí ho to a snaží se s tím něco dělat, vymýšlí různé diety, ale hlavní problém je to, že si toho na talíř dá prostě moc. Udělá si např. karbanátky z 300g masa, dá si k tomu trochu kečupu a trochu majolky a krajíc chleba, nenamazané. A myslí si, že je to dietní, protože si přeci nedal máslo na chleba a maso si opekl na pánvi s minimem tuku. Ale nechápe, že toho masa je na člověka, který nepracuje fyziky, prostě moc. Jak ho nestresovat neustálými výtkami a na druhé straně mu šetrně sdělit, že dospělý člověk, který potřebuje něco shodit, si toho nemůže dát na talíř tolik? Nebo je právo každého člověka sníst co on uzná za vhodné a druhý nemá žádné právo mu do toho mluvit, stylem - každý je svého štěstí /postavy/ strůjcem?
 Ruth 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 5:55:57)
Když to máš těžké. Podle mne jde něco ovlivnit u partnera a to ještě v duchu hesla čím míň řečí tím lépe. Tam můžou nastoupit skutky. Když jsem před léty začala žít s tím mým, začala jsem vařit jinak a on zhubnul. No, teď - škoda mluvit. Asi se to někde zvrhlo, já přibrala a on je stejný. ~:(
 Žžena 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 7:30:12)
Mu říct, že má moc velký porce nevhodnýho složení, ať nevymejšlí diety a nechá si poradit
 Z+2 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 8:07:34)
Normálně mu říct, co jsi tady napsala. Nevymýšlet žádné manipulace.
 Drop 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 8:53:34)
jednoduše říci prostě nezabírá a já i chápu, že nezabírá, alkoholikovi říci, že moc pije taky nezabírá ~;) a i když závislost na jídle není tak silná jako na alkoholu - samozřejmě, tak to prostě vždycky vyvolá nějaký názorový střet. Taky nejsem odborník na jídlo, abych měla vždycky pravdu. Ale třeba umíchat si k snídani tři vajíčka mně přijde taky hodně, ale dle dotyčného je to normální.~d~
 Z+2 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 9:14:10)
Tři vajíčka k snídani je snad strašně málo. Já si jich dělám tak 6. Navíc vydatná snídaně před aktivním dnem , rozhodně neškodí. Pak je možná důležité taky nějakou energii zpracovat.
 Slída 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 9:26:01)
tři vejce mi taky nepřijdou moc, hlavně ne u chlapa. Valkýro to psycho kolem vajec znám taky, pamatuju si, jak babička vyšilovala, že dostala recept a tam jsou napsaný 4 vejce. Taková drahá buchta!
 Slída 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 9:41:51)
tak na tvoji tchyni by koukali jak na blázna. 12 vajec, šmankote! babička (o které je řeč) měla vejce domácí, ale stejně ji to drželo až do smrti. asi nějaký pozůstatek z války. Rozbít u nich vejce znamenalo, být na dlouhé roky v nemilosti. Byli schopní o tom mluvit i za dvacet let. Lidma, kteří vejce kupovali, hluboce opovrhovali :-) ale fakt je, že mám taky radši domácí.
 Ropucha + 2 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(28.3.2016 11:02:23)
No tak ona vejce prostě dražší jsou, protože je musí to zvíře naklást a má-li je naklást zdravé zvíře v přirozeném prostředí, něco to stojí.
Levná vejce z klecových velkochovů, kde dneska sobecky týráme zvířata, dřív lidé neměli, tak si vajec vážili.
Já klecová vejce nekupuji a musím potvrdit, že se to prodraží.
 Lefff 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 11:20:44)
Ad nezdravá vejce:
Odmala jsem slýchala, že za vysoké hladiny cholesterolu může nadměrná konzumace vajíček. U nás jela vajíčková pomazánka ve velkém, zrovna tak volská oka nebo vajíčka naměkko. Majonézu jsme konzumovali skoro ke všemu. Doteď mám cholesterol v pořádku, co vím. Jsou období, kdy vejce nemusím, a období, kdy přemýšlím, jestli nemám předky mezi kunovitými.
I kdyby stokrát byla nějaká potravina zdravá, najde se někdo, kdo ji nebude schopen dobře trávit a komu bude škodit. A naopak.
 libik 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 12:13:04)
taky jsem vychovaná ve světě, kde se vajíčky šetřilo a konzumovaly se dle toho, zda slepice nesly. Pokud nesly, tož i jedno na osobu, jinak se na chleba dávaly plátky a to klidně vyšlo půl na hlavvu~t~

Doporučuji shlédnout pohádku O staré bambitce, tam chudý hrnčíř loupežník cpe z nouze dítě v desítkách vajec denně~;)
 Alenka.Alča 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 15:29:40)
To je roztomilé!

Přemýšlím, z čeho jsou ta očička, z hřebíčku asi ne, že? Mělo by to asi být všechno na chutné snězení.
 Drop 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 15:31:58)
Valkýro, ale to je 7 vajec, pokud je to pohoštění pro rodinu o 3-4 lidech, tak je to v pořádku, ne? Smažená vejce jsou větší kalorická bomba.
 Drop 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 16:02:19)
Valkýro, pak je ještě šance, že to paní neslupne najednou. Nevím já mám vařená vejce v položce ok v normálním množství, zato smažená beru už za celkem vydatné jídlo. Ale můžu to mít špatně i já. To je právě to, že nevím. I když ono je to vlastně jedno. Protože pokud někdo přibírá a přibírá, tak prostě baští moc nebo se málo hýbe úměrně tomu baštení.
 Drop 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 16:12:40)
vařená vejce 2ks - 314,39kJ krát dvě.... což je cca 629 kJ
smažená vejce 2ks .... 790 kJ

http://www.kaloricketabulky.cz/michana-vajicka/, http://www.kaloricketabulky.cz/vejce-natvrdo/
 Drop 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 16:33:01)
mně to dokonce překvapilo, jak je to malý rozdíl, já úplně nevěřím na "výdej rovná se příjem" a pak dotyčný nepřibírá, protože znám hodně lidí co v životě si žádné hodnoty nepočítali a jsou hubení a lidi co mají hodnoty v malíčku a bojují celoživotně, je to jako s otěhotněním, někdo otěhotní aniž by věděl co je to ovulace a někdo si 5 let maluje na fertility friend grafy a stejně musí jít nakonec na umělé oplodnění, prostě příroda
 Drop 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 16:55:46)
Valkýro, může být také rozdíl v té stravitelnosti. Zatímco vařené jídlo strávíš a enzymy ti pomohou energii optimálně využít nebo neukládat ve formě tuků, tak smažené jídlo může organismus tak zaměstnat, že prostě nevíš ...Moje čistě blbá a neodborné úvaha je v tom, že kromě energie má ještě jídlo jinou hodnotu, kterou člověk neumí změřit.
Připodobním to k tomu, že někdy máš venku plus 8°C a bude ti zima a někdy ti při téže teplotě bude relativně teplo. Což už lidstvo ví a udává tzv. pocitovou teplotu.
 Ráchel, 3 děti 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 17:04:33)
taky je potřeba brát v úvahu glykemický index, ne jen energii.
 radka 
  • 

Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(29.3.2016 9:45:46)
pozor, smažená vajíčka jsou lépe stravitelná než vejce natvrdo
bylo to v nějakém článku o trávení a taky můžu potvrdit z vlastní zkušenosti
 Martina, 3 synové 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 16:41:12)
protože znám hodně lidí co v životě si žádné hodnoty nepočítali

Taky si nepočítám. Za poslední rok jsem zhubla 8 cm v pase, což poznám na oblečení. Váhu nemám. ~f~

Počítat netřeba, ono je to jasné i tak. ~b~
 Drop 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 16:57:20)
tak Martino, když přestaneš třeba večeřet, tak je to jasné. Nevím jakou metodu využíváš ty nebo proč se ti daří hubnout, ale je prima že máš své tělo pod kontrolou ohledně váhy.
 Martina, 3 synové 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 17:04:06)
když přestaneš třeba večeřet

No ne, to by byla moje smrt. ~t~ Musím mít nejen večeři, ale ještě i druhou, abych přežila noc. ~w~

Vynechala jsem čokoládu a místo vody se sirupem piju neslazený ovocný čaj. ~v~
 Žžena 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 9:48:08)
Po třech vejcích k snídani bych strávila zbytek dne na WC, po šesti by mne odvezli :)
Na snídani moje tělo akceptuje sacharidy.
 Slída 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 9:21:08)
je mi fuk kolik kdo váží a jak vypadá, jestli kouří a nebo nedodržuje pokyny lékaře. Ale vadí mi když někdo neustále řeší to samé např. váhu a nic se neděje a všichni víme, že se ani nic dít nebude. Takže ve chvíli, kdy mi to začne vadit, požádám ho, ať to se mnou už neřeší.
 Nessie a příšerky 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 9:22:51)
Řekla bych, že asi nijak. Myslím,že jestli ho to trápí a sám chce zhubnout, tak nejspíš ví, jen to nezvládá vůlí, a tak vymýšlí různé diety atd.
Dovedu si to představit snad jen u vlastních dětí a partnera, kteří jedí se mnou. U jiných asi neovlivníš.
 TiNiWiNi 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 9:55:01)
Neříkej takovému člověku nic...toho, čeho chceš dosáhnout nedosáhneš a ten člověk se ti může uzavřít. Jediné, co můžeš, je pozvat toho člověka na oběd k tobě a udělat nějaké jídlo se spourstou zeleniny, salátem, atd...Ale, prosím, nekomentuj, nikdy kolik sní ten druhý. Kór když má nadváhu a trápí se tím.
 Drop 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 10:07:28)
takže to nechat být, nic neříkat a jen koukat, jak přibývá na kilech ~n~
 Žžena 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 10:08:49)
No Ty mu ten problém zcela jistě nevyřešíš. Jediná pomoc, kterou můžeš poskytnout, je rada, kam se obrátit, když přijde s tím, že má problém a chce ho řešit. Peskování u jídla nepomůže.
 Žžena 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 10:17:37)
Jinak myslím, že ten vlastní příklad může být pomoc, která je v Tvých silách. Prostě když ten člověk bude jíst u Tebe, udělej mu dobrý jídlo jinak. Nekomentuj, že TOHLE je zdravý, že TAKHLE MÁ JÍST jen prostě máš možnost mu v praxi ukázat, že existuje i jiná možnost stravování (dobře připravená zelenina atd.), třeba mu něco z toho zachutná. Ono i když člověk chce jíst jinak, tak prostě často nemá vzory, kde by viděl, JAK JINAK to ve skutečnosti jde udělat. Pak to przní akorát tak, že si chleba ke karbanátku nenamaže máslem a "ušetří na tucích", což je ale samořejmě samo o sobě k ničemu. Ale kdyby měl zkušenost, že někde si pochutnal na nějaké zelenině, třeba by byl otevřenější vystoupení ze své komfortní zóny a experimentu se zdravějším jídlem.
 Kudla2 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 10:22:30)
A je to partner, nebo někdo vzdálenější?

U partnera mi přijde strašně na dlouhý lokte provozovat nějaký tanečky typu "udělám mu zeleninu, ale nic mu neřeknu, hlavně abych se ho nedotkla a ono mu to možná dojde".

Klidně bych mu příště, až si udělá ty karboše s tou majonézou, spočítala, kolik je v tom kalorií a jak se to má k jeho denní dávce (počítám, že na posezení sní to, co by měl při hubnoucím režimu na celej den), ale VĚCNĚ, netahala bych do toho žádný citovky, a snažila bych se všemožně dávat najevo, že já ho mám ráda tlustýho i hubenýho, ale když JEMU jde o zhubnutí, tak se budu snažit mu podat pomocnou ruku.
 Žžena 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 10:25:53)
Tak u partnera snad nemusí bejt "tanečky ve stylu udělám mu zeleninu", ale když se v rodině vaří, nějaký spektrum jídel co mají rádi různí členové, tak si člověk třeba dá. U nás se nevaří zelenina "kvůli manželovi", prostě se vaří i pro jiný lidi než jen pro něj, není celá rodina o bůčku sedm dní v týdnu.
A je to zcela bez keců a dobrovolné, dřív si třeba zeleninovou polívku manžel nedával, dneska když je zeleninová polívka, stojí si s talířem u hrnce jako první.
 Hanka 75 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 10:46:29)
jé to máme podobné :-)
"naučila" jsem manžela jíst červenou řepu, kapustu, luštěniny.. teď si na tom pochutná :-)
prostě jsem to dělala, zkusila novou úravu (i pro mne novou) ne každý recept mu zachutnal, ale některé jo

tohle mne na vaření baví :-)
a zeleninové polévky jsou také moje doména :-)
 X__X 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 11:21:04)
V té zelenině to asi není, tedy nestačí si dát místo vepřo-kndlo lečo. Chyba může být i jinde.

jistě, největší problém je v mozku.

jinak moje zkušenost - celé roky jsem si držela svojí dívčí váhu, vydržela i mi přes tři těhotenství. snědla jsem, co jsem viděla a kdy jsem na to měla chuť. žila jsem velmi nepravidelný režim (práce na směny, později s dětmi se to moc nezlepšilo), nejradši jsem měla sladká jídla, balíček čipsů na noc nebo velká čokoláda na posezení nebyl žádný problém. nijak cíleně jsem necvičila, protože jsem pohybové střevo a jakákoli návštěva sportoviště přiváděla trenéry pomalu k infarktu, na takové mírné verzi aerobiku jsem suverénně dokázala pomlátit polovinu cvičenek, když jsem se po tělocvičně motala jak nudle v bandasce... jasně, že po takových zážitcích se člověku moc nechce vracet se na místo činu, že jo.

no a pak jsem se rozvedla a v rámci porozvodových předsevzetí jsem si řekla: "mám nový život, lepší, nebudu si ho kurvit nezravou stravou. začnu pravidelně jíst, začnu snídat, omezím sladké, přidám zeleninu." a od té doby jsem během dvou let přibrala deset kilo. a stačilo k tomu tak málo - soustředit se na to, co jím ~d~ od té doby mám výkyvy, kdy se snažím zhubnoust a plíživě přibírám deko po deku a kdy si říkám, "kašlu na to, beztak už jsem tlustá, tak co už s tím" nad jídlem nepřemýšlím a v tom období se mi váha drží. (no jo, jenže deset kilo nahoře je deset kilo nahoře, takže dřív či později se zase pustím do hubnutí a váha leze nahoru).

chvíli jsem chodila i do kurzu od STOB, ale přišlo mi to strašně demotivující. minimálně polovina účastníků byla na kurzu opakovaně, mnozí z nich víc jak jednou. kdosi tam přiznal i už asi čtrnáct sezení! celkově mi to přišlo spíš jako závislost na podpůrný skupině, než kurz hubnutí ~:( navíc vybavená tabulkami jsem zjistila, že začínám mít zábrany se vůbec najíst, protože najednou mi všechno přišlo děsně strašně moc kalorický. nicméně v rámci (části) kurzu jsem odstranila své největší zlozvyky (denně energeťák, slazený čaje, zajídat beznaděj čipsy) a víš co? na váze se to nijak neprojevilo, ačkoli je to fakt množství kalorií a vypustit je z jídla mě stálo hodně úsilí.
 Žžena 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 10:27:37)
Valkýro,
chápu, já jsem to zmínila v souvislosti s tím pokrmem popsaným v zakládajícím příspěvku. Tam se zelenina nevyskytovala vůbec. Takových lidí znám taky dost, co pro ně je jediná "schůdná" zelenina ta kořenová rozmixovaná ve svíčkové. U nás v rodině třeba v generaci prarodičů, tam by zeleninu dobrovolně nejedli.
 Kudla2 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 10:29:13)
Asi tam máš málo bílkovin, zkoušela jsi k tý zelenině přidat nějaký ne moc tučný maso, jogurt, tvaroh?
 Ráchel, 3 děti 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 15:00:22)
dej si k tomu bílkovinu plus kousek toho chleba. když jsem jela jen stylem bílkovina + zelenina, měla jsem brzy hlad a pak snadno snědla něco nezdravýho, čím jsem ten hlad zaplácla.
já teď začala jíst líp co se skladby týče a taky pravidelně a díky Bohu, kila jdou pomalu, ale jistě dolů. a hlad vůbec nemám.
 Hanka 75 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 10:53:07)
Valkýro, zeleninou se také nenajím a jsem hladová. Proto jsem si vždycky říkala, že vegetariánství bych nedala.
Musíš k zelenině přidávat luštěniny, maso (nejlíp libové), sýry (nejlíp ne ty nejtučnější, ale není nutné nízkotučné), tofu .. pak zhubneš, uvidíš. To ostatní tě zasytí.
Nepomůže ani zelenina dělaná na másle (místo na vodě), s omaštěnými bramborami, to jsi také hned hladová.

Tatarka a majolka jsou výborné (miluju pomazánky napůl s majolkou a napůl s jogurtem), ale teď jsem se pustila do jarní diety a tak jsem to raději zcela eliminovala. Je to fakt kalorické, i když pořád lepší polovina majolky a polovina jogurtu než jen majolka (to je také tip pro tebe).
 Anni&Annika 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 11:02:38)
A proc mu ty karbanatky v tom mnozstvi smazis?
Zkus varit jinak. Manzel kdyz jsem ho poznala, jedl bud po restauracich, ci se zivil pizzama, karbenatkama a podobnym..
Kdyz zacal byt se mnou, zacal jist mou stravu. Varim vsechno, velmi pestrou stravu, ale neprezirame se. I toho masa /co manzel denne musi/ mit sni min, ma k tomu i prilohu /zeleninu/ a sam mi rekl, ze zadne xxl porce masa mit nemusi, ze mu to takhle vyhovuje. Fakt 300g na taliri nema.
Kdyz se postavi vedle sveho bratra, je ten rozdil ve stravovani videt. Manzel je stihly, zatimco jeho bratr ma ranec/zivi se podobne jako muj manzel kdysi, jen s tim rozdilem, ze je zenaty/...
 Drop 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 11:49:43)
viz to co píše Martina, takže si vaří sám, když někdy v minulosti snědl to co jsem uvařila, tak se pak celé opoledne dojídal něčím z lednice, protože měl hlad
 Evelyn1968,2děti 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 11:54:04)
Commer, ty pořady jsou na Youtube nebo vyšel jídelníček Petra Havlíčka, asi na půl roku, 5 jídel denně a je to fakt chutný, už jsem pozřela i tofu~;). Hlad nemám. Tak třeba by to pomohlo.
 Anni&Annika 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 12:07:06)
no tak muj manzel by se mozna taky necim dojidal, ale nejak to nestihl..odpoledni kava s kolacem /placinkou atd../ a vecer tepla vecere....ted uz si ani nedava ten kolac, on na sladke moc neni. Sice pecu, tak obcas ochutna kousek, ale pravidelne to neni.
Ono je to asi o zvyku. Pokud je lehci obed a pak nic, chapu, ze nekdo, kdo je zvykly na to jist vic, tak ma hlad a dojida se....
A mozna to je taky o rozdeleni jidla na den. My snidame o vikendu kolem desate, v tydnu v 8...ale obed je u nas pravidelne cca ve 13.30....ale vecere je cca kolen 19 hodiny...
 Kudla2 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 10:15:14)
Je-li to partner a tloustne-li hodně a trápí ho to, tak bych se to s ním pokusila řešit přesně v tom stylu, cos řekla - že pokud chce zhubnout, tak metoda, kterou volí, není účinná (a že jestli fakt chce, tak můžete spolu vymyslet nějakej vhodnější jídelníček ).

Případně pokud se o tom i nepartner zmíní sám (že ne a ne zhubnout), tak mu říct, že v jeho jídelníčku vidíš jistý rezervy.

Ne ho s tím vysírat neustále, ale přijde mi ujetý nemoct se o tom ani zmínit, aby se to toho člověka náhodou nedotklo, zvláště pokud patří k mým nejbližším, ta nadváha by měla být veliká a pořád růst a toho člověka samotnýho to trápí.
 Žžena 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 10:20:31)
U partnera hlavně si myslím, že je velká šance ovlivňovat stravovací zvyky a chutě při společném vaření a stravování doma. U nás se muž taky naučil jíst spoustu jídel, co dřív nejedl, myslel si o sobě vždycky, že je masovej, teď si s chutí dá i tu zeleninu, když ví, že to není žádná tortura, ale normálně chutná věc, když se dobře připraví. Nikdo ho nenutil.
 Winky 
  • 

Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 10:28:12)
Zeptat se, jestli chce pomoct. Pokud jo, nasmerovat napr na STOB - zadat tam s nim udaje o snedenem mnozstvi jidla, pak se to ukaze samo.
A fakt zalezi jak si to kdo bere. Spolehlive me otravi kolegyne, ktera resi dokola sve kilo a pul navic (normalne stihla hezka zenska). Kdyz je to nekdo s nadvahou 20 kg a vic, tam umim pochopit, ze je problem a jeste se nerozhoupal ho resit. Ale i 100 kg chlap muze byt spokojenej a celkem zdravej, pokud by kerovani do jeho stravy melo rozbit nas vztah nebo jeho nervovou soustavu,, necham si ho i s kilama. Zas takovou hodnotu ty kila pro me nemaji.
 Kudla2 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 10:30:57)
"pokud by kerovani do jeho stravy melo rozbit nas vztah nebo jeho nervovou soustavu,, necham si ho i s kilama. Zas takovou hodnotu ty kila pro me nemaji."

Přesně tak. ~R^

Ale pokud by pomoct nechtěl, ale neustále hovořil o dietách a o tom, jak neví, co má dělat, ale nehubne, tak bych mu dala najevo, že mě nebaví to poslouchat.
 Hanka 75 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 10:49:21)
jak tu někdo psal, jestli jsi mu to řekla už jednou, dvakrát, tak víckrát bych to neříkala (jen vám to pokazí vztah), každý fakt svého štěstí strůjcem

ten příklad s vařením (menší porce a jiné složení potravin) mi přijde dobrý, třeba mu to zachutná, uvidí, že někdo to má jinak

Já se takhle naučila vařit jeden druh dá se snad říct "kuchyně" i když to není přesné od kamarádky, jinak bych do těch sfér vaření nezabrousila (jsem za to ráda, je to lehké, rychlé, zdravé)

jinak bych to asi pustila z hlavy, protože se tím možná ty trápíš víc než on
 Evelyn1968,2děti 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 11:13:00)
Já myslím, že netučné maso nevadí, spíš ten krajíc chleba, jestli to je večer, bych vyměnila za zeleninový salát.
 Pavla 
  • 

Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 11:14:26)
Evelyn, 300 g masa nevadi?
 Evelyn1968,2děti 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 11:34:15)
Maso je pořád lepší než příloha, ne? Pro začátek. Po samotný zelenině by měl hlad. A určitě se mu těch 300g ještě vypeklo a měl málo~t~.
 Pavla 
  • 

Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 12:39:40)
Evelyn, podle toho co mi pise muj telefon je 300g mleteho hovezihos s 5% tuku skoro 750 kcal. K tomu ten chleba a majolka.To rozhodne neni nic dietniho. Cela pizza ma mozna o neco min.
 Kudla2 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 13:07:42)
Tak jsem si to taky spočítala, a pokud si dá 300 g mletýho, s 15 g oleje, 30 g tatarky a 100 g krajícem chleba, tak je to skoro denní dávka pro člověka, kterej by chtěl hubnout.

Tohle by myslím byl poměrně neprůstřelnej argument, kdyby ten člověk byl ochoten uvažovat racionálně.
 pavla 
  • 

Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 13:12:13)
Kudlo, ja jsem davala 300 g maleteho s 5% tuku je 750 kcal, to je velka vydatna pizza nebo polovina denni davku hubnouciho cloveka.
 Kudla2 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 13:17:54)
Pavlo,

já jsem k tomu připočítala i ten kečup, a vyšlo to na cca 5 000 kJ, tedy 1190 kJ, a denní dávka pro hubnoucího se pohybuje mezi 5 000 a tuším 6 000 kJ (možná i trošku víc?) podle toho, jak je těžkej, tenhle bude asi dost, takže de fakto vypotřeboval na tohle jedno jídlo prakticky celou svou denní dávku, pokud by chtěl hubnout, a půlku, pokud by nechtěl.

 Martina, 3 synové 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 11:15:59)
Mám kamarády XXXL, kteří by karbanátky z 300 g masa považovali za teplý předkrm. ~t~

Neříkám nic, je to zbytečné, chytří jsou sami dost. ~s~

Když jsem ještě dřív jednomu tlusťochovi vařila, tak tam po mém prima lehkém jídle, které mu chutnalo, natlačil ještě kilo párků, protože "potom by měl hlad". ~a~
 Lefff 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 11:39:40)
"potom by měl hlad" - Někteří lidé se bojí hladu jak nemoci.
Chápu, že třeba diabetik nesmí mít hlad a nesmí mu lítat hladina cukru, ale zdravý člověk chvilku hladu vydrží. A když ne, tak sušené ovoce nebo ořechy u sebe může mít vždycky. Jde ale o to, že lidé užívající argument "potom bych měl hlad", přemýšlejí jinak.
Ze svého okolí znám dva typy lidí, kteří takhle mluví. První typ jsou starší lidé, kteří zažili válku a poválečný přídělový systém a kteří vědí, jaké to je mít hlad a nemít ho čím utišit. Pro ně to, co mají v břiše, je jako energetická zásoba a pojistka. Cítí to tak, že jedí, aby žili.
Druhý typ vidím spíš mezi mladšími lidmi, kteří mají jídlo jako únik před nějakým problémem. Přináší jim potěšení, zbavuje je stresu (podobně jako kuřáka cigareta) a je pro ně berličkou. Ti často žijí, aby jedli.

 Evelyn1968,2děti 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 11:46:02)
Zdravý člověk možná, ale ne jedlík, já když mám velký hlad, tak když se dostanu konečně k jídlu, splácám neuvěřitelný věci dohromady, dieta nedieta, to už nejsem schopná v tý chvíli rozlišit. Hubnoucí člověk hlad mít nemá, koukněte na Jste to, co jíte. Jak tam dbají na to, aby lidi dost jedli, kdo jí málo, tak nehubne, ale musí to být ty správné věci.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 11:48:12)
Kdysi jsem začala jíst po 2-3 hodinách, ještě před cukrovkou, podle toho pořadu, hlad jsem neměla nikdy a zhubla jsem dost kilo. Ale je to na hlavu, pořád na to myslet a chystat si x dietních jídel na druhej den do práce.
 Lefff 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 11:48:59)
To jsem právě zahrnula do těch ořechů a sušeného ovoce. Když hrozí hlad, tak ho utišit něčím správným. Ale ne se strachovat dopředu, co-kdybych-náhodou-ten-hlad-měl.
 Kudla2 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 13:12:52)
tak pokud by šlo fakt jen o pocit hladu, tak na to je dobrá bílkovina, ta zasytí na dost dlouho (třeba vanička netučnýho tvarohu s kapkou dobrýho oleje).
 libik 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 13:24:27)
Kudla, ty ses dala na hubnutí?
 Kudla2 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 14:26:58)
libik, ještě to tak ~;), ale ty principy fungujou nezávisle na tom, jestli o nich informuje hubenej nebo tlustej (i když od hubenýho, kterej byl tlustej a zhubnul, by to určitě mělo větší váhu ~;))
 libik 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 14:32:24)
Hon za kalorií ale nemusí fungovat, už proto, že je to pracný a dlouhodobě neudržitelný, chce to celostní přístup, jednoduchá pravidla a hýbat zadkem.
 Kudla2 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 14:40:31)
libiku,

ale i v tom "celostním přístupu" ty kalorie hrajou roli, ale souhlasím s Tebou, že pokud je člověk tlustej a chtěl by být člověk štíhlej, tak toho musí změnit daleko víc než že jen bude tzv. "držet dietu", a až zhubne, tak to bude všecko dělat tak jako dřív.

Jinými slovy je to něco, co by mělo přejít pod kůži, aniž by se tím člověk musel nějak extra zabývat a nutit se k tomu, ale myslím, že při tom přechodu je ta "vědomá fáze" a to počítání dobrý k tomu, že si to ten člověk musí nechat pod tu kůži přejít.
 libik 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 14:50:27)
Kalorie hrajou dílčí roli. Když si tam naklikáš, kolik můžeš zpucovat plátků velikonočního mazance, vyjde ti pravděpodobně tak pět plátků. Ty je zbaštíš a smutně odložíš kedluben, jelikož se ti tam už nevejde. Jsi v limitu.

Myslíš, že zhubneš~t~?

Je dobrý spíš vědět, kde jsou jaké tuky a kde je kolik bílkovin, jaké sacharidy jsou přívětivější a jak to jíst, aby tě nepotkával vlčí hlad, o němž si mnozí mohou myslet, že jeho základem je psychika.

Nevím, jestli jsem mohla být v loňském roce psychicky o mnoho stabilnější než Valkýra, strach ze smrti, pohled na bolest a beznaděj, k tomu malá vize příjmů.. Vždycky jsem si říkala, že mám stresové žraní. Po týdnu, kdy jsem bajvočko dodržovala to základní, se mi velice fyzicky ulevilo, po měsíci jsem měla 8 kg dole.

Žádné velké štěstí nehne se zlozvyky, žádný vizionář (ani Brad Pitt) ti neřekne "teď budeš bezpracně hubená, protože tě miluji)
 Kudla2 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 14:59:09)
Tak samo, že složení hraje taky roli, to bezesporu (s tím hladem máš pravdu, a u toho mazance by člověk byl tlustej, ale podvyživenej).
 Martina, 3 synové 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 15:54:09)
Každej je holt nějakým způsobem praštěnej

To je. Ale zase utěšovat se tím, že jsi sice tlustá, ale zato čestná, je komické. ~d~
 Martina, 3 synové 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 16:01:52)
ačínala od pondělka

Udržování přiměřené váhy nemá ani začátek ani konec. To je kontinuální proces. ~;)
 radka 
  • 

Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(29.3.2016 10:00:16)
začni plést:-)
pro Tebe je jídlo potěšení a vzhledem k tomu, že ho máš v životě málo (nebo si myslíš, že ho máš málo kolem sebe), tak nějaké potěšení mít musíš a to je jídlo
když prokopneš ten svůj kruh začarovaný...
 Lída+4 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(28.3.2016 22:12:21)
Šmarjá, ale kdo má něco takovýho jíst??? ~a~ To mi přijde jako vysloveně nechutná kombinace.
 Lefff 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 12:00:59)
Valkýro,
já vím, že ty důvody pro stresové jedlíky jsou různé. Jen jsem zauvažovala nad dvěma typy, které okolo sebe vídám, a napadlo mě, že jejich důvody jsou vlastně opačné.
Měla jsem v blízké rodině člověka, který byl kombinací obou typů. Narodil se během války a v dětství zažíval často hlad, takže když pak později mohl, přecpával se. V dospělosti měl nepravidelný stravovací režim (v práci nejedl, jedl až doma) a jídlo (spolu s cigaretami) jako berličku. Dokázal na posezení sníst třeba kilo buřtů s cibulí nebo půl kila tlačenky s chlebem (mmch segedín miloval). Dokud to tělo zvládalo trávení, tak to šlo. Pak se začalo sypat zdraví a tělo nárazový nápor jídla přestalo zvládat. Dotyčný se přecpal, za chvíli mu začalo být špatně, tak šel zvracet. Dopředu si mohl spočítat, jak to přežírání dopadne. Ale udělal to zase. A znovu. A takových závislostí, které ho ničily, měl víc. Dodnes je mi líto, že jsem mu neuměla pomoci.
 Kahlan+5 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě m 

(27.3.2016 12:41:11)
Valkyro, s tím by opravdu něco chtělo udělat, to je fakt cesta do obezity:-(

 Pavla 
  • 

Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě m 

(27.3.2016 12:44:50)
Valkyro, no jo. Tady plati stary otrepany, to nesmis delat pro ne, ale pro sebe.. Kyticka.. Ale to ty urcite vis.
 Kudla2 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě m 

(27.3.2016 13:09:54)
Hele, ale když jíš u počítače, tak si fakt to jídlo vychutnáš?

Já když jím a dělám u toho cokoli jinýho, tak zjistím, že jsem do sebe naházela nevím co a nevím kolik a nevím, jak to chutnalo.

I STOB doporučuje, aby člověk při jídle nedělal nic jinýho, na co se musí soustředit tak, že to jídlo nevnímá (televize, čtení, počítač) .
 Lonai 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě m 

(27.3.2016 14:34:48)
Já si jídlo vychutnám JENOM když jím u počítače nebo knížky (v práci u počítače, doma u knížky). Jíst jen tak mě nebaví, neužiju si to tolik. S přístupem k jídlu to mám jako Valkýra. Je to pro mě to největší potěšení, neumím si to odepřít.
 Pavla 
  • 

Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě m 

(27.3.2016 13:10:32)
Valkyro, vim ze tu bylo diskuse pred nekolika dny. No 50 je furt jeste "v siroke norme". Ja bych se pri tvem psychickem rozpolozen a vztahu k jidlui, bala ze se to uplne zvrtne. Asi bych se spis zamerila na to hlavne dal nepribiratSi to chce stanovit rea;ostocle cile. Spis se zamerila na to naucit se jist pravidelne, a hlavne nepribrat jeste vic.

Jinak ted jedeme se psem na plaz k mori..
 libik 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě m 

(27.3.2016 13:11:28)
Valkýro, po dní vyvážené stravy, svižnějšího pohybu a dodržení pitného režimu se cítíš jako víla lehkonožka.

Ä pak, proč ti záleží na tom, co hlásí rodina, když nikoho z nich nemáš ani v nejmenším ráda.
 Cimbur 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě m 

(27.3.2016 13:29:57)
Jsme u babičky, přijdeš? Jdeme všichni ven?
 Kahlan+5 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě m 

(27.3.2016 12:48:01)
Ber to tak, ze ti chtějí pomoci, ale jako u všeho platí, ze pomoci si musíš ty. Zkusila bych fakt psycho terapii a hlavně bych se už včera zbavila manžela:-)
 Anna Veselá 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 11:51:13)
Neříkat. Je každého osobní věc, jak moc nebo málo jí, ostatním je do toho houby.
 Len 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 12:04:09)
Pokud vymysli diety a snazi se s tim neco udelat, tak bych mu rekla, ze si myslim, ze by stacilo pro zacatek zmensit porce. 300g masa najednou se mi zda celkem dost (ale ja nerada maso), naopak tri vajicka k snidani se mi zase zda dost malo:-)
 libik 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 12:16:53)
jde o to, kdo je ten někdo.

Ovšem pokud má velkokapacitní žáludek, spíš bych mu poradila aby objem zásadně nesnižoval, ale poupravil obsah. masa stačí 200 g a dobře upravená zelenina ve stejném množství mu dí hezký pocit, že je fakt syt a ještě mu to dlouho vydrží.
 Drop 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 12:37:02)
je to v hlavě, určitě, ale nejhorší je, že prostě tomu člověku se nedá nijak pomoct
 Bedla 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 13:53:30)
Ahoj, Valkýro, já na rodinu chodím hlavně si počíst, ale nedá mi to, já Ti chci aspoň vyjádřit nějakou spolupatřičnost... s tím jídlem to mám taky tak, že to je největší potěšení, když jsem v depresivní náladě (a to je žel mnohem častěji než bych chtěla). Souvisí to i s tím, že mám manželský život nějaký zaseklý. Držím Ti palce.
 Ráchel, 3 děti 


Re: Jak říci dotyčnému, že jí prostě moc. 

(27.3.2016 14:54:22)
nevyžádané rady na takové téma neposkytuji
 margotka78 alias shit-roller 


Re: Jak decentně říci někomu, že se přejídá? 

(28.3.2016 16:16:07)
Tak když si udělá masové karbenátky z nízkotučného mletého ( dá se sehnat i s 15 % tuku) a udělá je v parním hrnci, tak to snad ani není tak hodně. Navíc je to moc dobré. Mnohem lepší než smažené.
Dle mého jde o množství tuku a druh přípravy masa.
Množství jako takové na den by asi nebylo nic závratného.
 Kudla2 


Re: Jak decentně říci někomu, že se přejídá? 

(28.3.2016 16:19:30)
Tak 300 g masa je to na posezení docela dost, navíc "libové mleté" si neumím moc představit. Na den to sice závratné není, ale asi to nebude jeho jediné jídlo za ten den, že.

Myslím, že při tomto režimu může na jakýkoli hubnutí zapomenout (a je na něm, jestli se rozhodne, že mu to vadí nebo ne)
 margotka78 alias shit-roller 


Re: Jak decentně říci někomu, že se přejídá? 

(28.3.2016 16:26:28)
Tak hubnout asi nebude no.
Já nevím, můj chlap chodí do posilovny a u něj 300 g nic není. Čím víc máš svalové hmoty, tím více energie sneseš. A jelikož má 48 kg svalů na svém těle, tak snese dost ~:-D
Ale my se snažíme vařit zdravě. Libová masa a jíme méně příloh - dáváme přednost rýži a vařeným bramborám, třeba knedlíky nedělám vůbec, těstoviny výjimečně a ani nic z bílé mouky. Nepeču vůbec.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Jak decentně říci někomu, že se přejídá? 

(29.3.2016 0:19:54)
Já jsem myslela, že si namlel jen hovězí libové, když je na dietě a bez toho kečupu, tatarky a chleba, jen se zeleninou mi to nepřijde tak hrozný, pro začátek. Lepší samotný maso, než samotnej chleba, to je horší, tím se řídím já a hubnu.
 Evelyn1968,2děti 


Re: Jak decentně říci někomu, že se přejídá? 

(29.3.2016 0:22:38)
K večeři mám výhradně naprosto libové maso a zeleninu a přiznám se, že to si klidně dopřeju~;), nemá to ani moc sacharidů, když počítám kvůli cukrovce.
 louda 


Re: Jak decentně říci někomu, že se přejídá? 

(28.3.2016 16:45:33)
Nevyzadane rady si nechavam jen pro nejblizsi rodinu. Lehce naznacim a podle reakce bud nabidnu dalsi pomoc, nebo se stahnu.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.