| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nízká hodnota AFP

 Celkem 20 názorů.
 RomčaF 


Téma: Nízká hodnota AFP 

(29.7.2011 12:27:09)
Prosím, neměl jste někdo nízkou hodnotu AFP a co to pro Vás znamenalo.
Po tripltestech mi vyšla na 0,68, byla jsem odeslána do genetické poradny, kde mi doporučili AMC.
Norma je od 0,72 do asi 2.

Šli byste na AMC nebo ne?
JInak skríning je negativní, riziko na Downa asi 1:500(vzhledem k věku, je mi 33), na neurál. trubici 1:5000
Díky za názory
 Markéta, kluci 9 a 2 
  • 

Re: Nízká hodnota AFP 

(29.7.2011 12:30:07)
V první řadě je asi důležité, proč tě při negativní screeningu posílají na AMC. Jak ti to vysvětlili? Co může znamenat AFP mimo normu?
 RomčaF 


Re: Nízká hodnota AFP 

(29.7.2011 12:34:17)
Ahoj, bez ohledu na věk je to 1:900

tyhle hodnoty jsem taky našla, můj Dr. se tomu velmi diví, proč mě chtějí posílat na AMC, že tak ještě před rokem se jako norma bralo 0,60
v té poradně mi v podstatě fakt jen doporučili AMC, byla jsem v H. Králové
 Miilu 


Re: Nízká hodnota AFP 

(29.7.2011 12:38:05)
za sebe - nešla bych, přijde mi tam strašně minimální rozdíl k té akceptovatelné hranici...byla jsem na ní jednou, s prvním dítětem, s druhým mě taky chtěli poslat, ale nešla jsem, už jen kvůli tomu, že bych pak nemohla mít ten klid na lůžku 2 -3 dny, s malým děckem doma.
 Markéta, kluci 9 a 2 
  • 

Re: Nízká hodnota AFP 

(29.7.2011 12:38:13)
To je teda PORADNA jak prase. Doporučili ti velmi invazivní zákrok a nevysvětlili proč? Možná by bylo nejlepší, kdyby to s nimi prodiskutoval tvůj lékař a nějakou srozumitelnou formou ti to vysvětlil, když se i on diví.
 RomčaF 


Re: Nízká hodnota AFP 

(29.7.2011 12:42:57)
Právě proto jsem už rozhodnutá tam nejít, prý je tam tahle doktorka nová a velmi ambiciozní a posílá skoro každého. Beru to i vzhledem k těm výsledkům na Downa, že tam žádné velké riziko není ~Rv
 Markéta, kluci 9 a 2 
  • 

Re: Nízká hodnota AFP 

(29.7.2011 12:51:53)
Já bych od ní opravdu chtěla vysvětlení, proč při negativním výsledku screeningu doporučuje rizikový zákrok. A chtěla bych vědět, co může znamenta snížené AFP. Byla to genetická KONZULTACE, která jistě stojí spoustu peněz, tak by to stálo za to, ne?
 Alternativní kvočna 


Re: Nízká hodnota AFP 

(29.7.2011 12:45:10)
To riziko nevypadá zase až tak žhavě... Mě vycházely blbě tripple testy u obou dětí (u mladší asi 1:250 riziko m. Down) a jsou zdravé. Probrali jste genetiku, máte opravdu nějaký problém v obou rodinách? Co podrobný ultrazvuk, na něm se taky už hodně ukáže? Jestli oboje bylo v pohodě, klidně se na to vykašli. Pro sichr prokonzultuj se svým ošetřujícím gynekologem - ten tě bude znát dobře, může třeba porovnat i s předchozími těhotenstvími.
 RomčaF 


Re: Nízká hodnota AFP 

(29.7.2011 12:48:37)
V rodinách není nic, ale manžel má strach, že by dítko mohlo něco mít. Bude to naše třetí, oba kluci jsou naprosto v pořádku
 Jarka+4 dcery 


Re: Nízká hodnota AFP 

(29.7.2011 13:09:39)
měla jsem ritiko na DS 1:80 na amnio jsem nešla
 Jarka+4 dcery 


Re: Nízká hodnota AFP 

(29.7.2011 13:10:16)
riziko~8~
 Jarka+4 dcery 


Re: Nízká hodnota AFP 

(29.7.2011 13:11:27)
zapoměla jsem napsat dle věku
 Terinka4444 


Re: Nízká hodnota AFP 

(29.7.2011 13:36:48)
Já měla vše v normě, riziko vzhledem k věku 36 1/250, bez věku 1/3000, nechtěla jsem, měla jsem z ní strach jak hrom,nakonec jsem před 14-ti dny byla, umlátili mě argumentama ten věk, ale měla jsem výčitky, že jsem slaboch a podlehla, ale už je 14 dnů za mnou, výsledky budou v pondělí, tak snad už se nic nestane. To rozhodování je hrozné, pak následně nést důsledky toho rozhodnutí, manžel chtěl jistotu, oni mi totiž napsali, že 1/250 je hraniční. Kdybych k tomu měla nějaké ještě sníčené hodnoty AFP, asi bych taky šla, bála bych se celé těhotenství, takhle už budu mít klid, dělali mi rychlotesty do 24 hodin a ty byly negativní. Přeju správné rozhodnutí a když půjdeš, fakt si dej 3 dny klid.
 K+H 
  • 

Re: Nízká hodnota AFP 

(29.7.2011 14:27:25)
Ne, nesla bych. Vubec nechapu duvod. Vysledek screeningu je negativni, ze se jedna hodnota trosku odlisuje neni zajimavy, natoz kdyz se od normy lisi tak malo. To tam ta pani z "poradny" posila asi uplne kazdyho, ne? (to je jen recnicka otazka:)
 Dana T. 
  • 

Re: Nízká hodnota AFP 

(29.7.2011 16:42:08)
Měla jsem 0,1.
Na AMC jsem nešla, byť mi díky této hodnotě vypočetli riziko myslím 1:100. Vzhledem k tomu, že na podrobném ultrazvuku se neukázal jediný marker DS, AMC jsem odmítla jako zbytečné riziko. Dítě je zdravé.
 Martina86 


Re: Nízká hodnota AFP 

(29.7.2011 19:26:28)
Nevím,co to AFP je a vždy jsem si říkala,že bych na AMC nešla.Vyšli mi všechny testy negativní (v 13.týdnu screenng a NT+ odběry negativní,odběry krve v 16.týdnu na vrozené vývojové vady taky negativní).V 21.týdnu jsem byla v centru prenatální diagnstiky na ultrazvuku na vrození vývojové vady a ukázalo se,že mimčo má pravostranný aortální oblouk.Dělali mi odběr plodové vody.Downův syndrom vyšel sice negativní,ale objevil se syndrom di George.Asi záleží i na tom,kde se AMC dělá a jakou mají oni procentnost toho,že může dojít k smaovolnému potratu.Já na ní byla v pondělí a měla jsem týden ležet.Dnes jsem musela znovu do Brna na genetiku (a mám to kolem 80km) a vše v pořádku.Samozřejmě je a každém,jestli podstoupí nebo ne,ale já s říkám,že jsem asi i ráda,že jsem ji podstoupila.
 Rita Vozáková 
  • 

Re: Nízká hodnota AFP 

(11.6.2012 14:44:00)
Ahojky,můžu se zeptat,jestli jsi AMC nakonec podstoupila?Mimi už je určitě na světě,je v pořádku?Mám stejný problém a nevím,jestli AMc podstoupit,či ne.Vše mám negativní,jen to snížené AFP.Moc díky za odpověď Rita
 Medunka_ 


Re: Nízká hodnota AFP 

(11.6.2012 14:48:15)
Rito, mela jsem uplne to same, vse negativni, jen nizke AFP. Dite je uplne v poradku, mam dva a ctvrt. Preji jen vse dobre, pamatuji si, co to bylo za nervy!~;((
 Medunka_ 


Re: Nízká hodnota AFP 

(11.6.2012 14:49:12)
....Ma dva a ctvrt... Omlouvam se, skace tu kolem...:-)
 Rita Vozáková 
  • 

Re: Nízká hodnota AFP 

(11.6.2012 20:02:56)
Děkuju moc,každá taková zpráva mě uklidní:-))Máš pravdu,nervy to jsou šílené,kdyby AMC nebyla riziková na potrat,tak neváhám,ale takhle??Díky,snad taky takhle dopadneme,se zdravým mimi na konci..Ahoj

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.