| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Screening v 1. trimestru - FN Olomouc

 Celkem 16 názorů.
 Rosa canina 


Téma: Screening v 1. trimestru - FN Olomouc 

(29.1.2011 21:48:21)
Ahoj,
chci se zeptat těch, kdo absolvovaly screening v 1. trimestru FN Olomouc na průběh vyšetření, zda je skutečně zdarma, zda dostaly fotku (popř. kolik se za ni platí), zda už jim lékař sdělil pohlaví miminka, zda byly spokojeny s průběhem a jednáním lékaře, jak dlouho vyšetření trvalo … prostě, jestli byly spokojené nebo ne a šly by tam znovu. Na FN Olomouc nemohu najít dohromady žádné reference a stále se nemohu rozhodnout, zda nejít radši do Brna (Centrum prenatální diagnostiky, s.r.o. – Veveří 39).
Děkuji.
 Michaela88 


Re: Screening v 1. trimestru FN Olomouc 

(29.1.2011 22:06:23)
Už jsou to 2 roky co jsem byla, ale bylo to super.
Paní doktorka mi při vstupu podala ruku a představila se, což beru jako velké plus. Byla milá, příjemná, pohlaví určila, za fotku jsem platila, myslím 50Kč, ale nejsem si jistá.
Určitě s druhým půjdu zase do Olomouce.
 Lomarinka 


Re: Screening v 1. trimestru FN Olomouc 

(29.1.2011 22:13:48)
Ahojky;)
tak prve- na screening v OL máš celkov(aspoň co já vím) 2 možnosti....jedna je soukromá ambulance pod Hanáckým kopcem(kousek od muzea), a druhá je ve FN... když jsme doktoru řekli že chceme jít do FN, napsal nám doporučení a DÍKY TOMU DOPORUČENÍ OD GYNDAŘE jsme ve FN nic neplatili....!!! Pod Hanáckým kopcem(se dle kamarádek) platí vždy!

Já nejsem nijak zvlášť velkej fanda FN, ale na tu soukromou ordinaci jsem neslyšela nic moc pěkného.... takže jsme šli do FN a spokojenost veliká! žádné velké čekání, nové prostředí(kompletní rekonstrukce), při komplikacích možnost konzultace přímo s primářem, sestřičky i lékaři moc milí...
O fotku si říkám kamkoliv jdu na UZ, takže to už hlásím pomalu ze dveří;)))) stála 50Kč (takovej ten klasickej papírek u UZ) a doktorka se FAKT snažila aby byla co nejhezčejší;))
Pohlaví nám nesdělili, protože ještě nebylo vidět-přijde taky na to, jak je mimísek natočený-a upřímně já bych tomu takhle brzy ještě asi moc ani nevěřila-četla jsem hodně příběhů. kdy to po prvním velkým UZ vypadalo třeba na holku, a byl to kluk jak buk;))))

Já bych teda doporučila abyste šli tady do OL...nevím jak to máte daleko-jestli jste z OL nebo ne(?), ale ber v potaz, že kdyby se cokoliv nepodařilo a nevyšlo to tak, jak by sis představovala, je lepší to mít blíž...nám to ideálně nevyšlo, museli jsme na odbr klků(nepodařil se) a pak na amniocintézu, a FAKT jsem byla ráda, že to bylo za rohem.....

Dohromady jsme museli na genetiku do FN 4x a pak jednou na 3D/4D, a šla bych klidně znovu!

kdybys měla nějaké dotazy, napiš mi na mail;) lomarinka@seznam.cz

držím palce, abyste se dobře rozhodnuli;)~6~
 Lomarinka 


Re: Screening v 1. trimestru FN Olomouc 

(29.1.2011 22:15:18)
ještě doplnění-byli jsme tam v listopadu 2010~;)
 Rosa canina 


Re: Screening v 1. trimestru FN Olomouc 

(29.1.2011 22:43:11)
Děkuji.
 Rosa canina 


Re: Screening v 1. trimestru FN Olomouc 

(29.1.2011 22:49:05)
Do Olomouce to máme tak na hodinu cesty, do Brna na dvě. Přímo do FN Olomouc mi napsal lékař žádanku. Kdyby nenapsal, jela bych do Brna, byla jsem tam i s prvním miminkem. Jenže v Olomouci je to zdarma + cesta a v Brně to stojí 1450,- + cesta. A naše finanční situace právě není nikterak růžová. Nevím, jak je to v Olomouci s odborností a co když něco a tam to nezjistí a pak si to budu vyčítat ... ach jo.
 Lomarinka 


Re: Screening v 1. trimestru FN Olomouc 

(29.1.2011 23:14:13)
tak o odbornost se nemusíš bát! Viděla jsem i nějakou reportáž v TV a říkali tam, že se do OL sjíždí lidi z široka daleka...určitě najdeš i nějaký odkaz někde na netu nebo na fóru.vám že jsem taky hledala a našla, jen už přesně nevím kde...

Jak říkám-nám pravděpodobnost nevyšla nijak růžová, tak jsme tam byli víckrát a nemůžu říct křivého slova! A ten odběr klků se nepodařil proto, že jsme měli placentu na úplně nejhorším možném místě..... byla daleko a jehla na ni nestačila....:o/ takže to nebylo vinou lékaře-to ani náhodou!

v kterém jsi tt?
http://www.fnol.cz/ustav-lekarske-genetiky-a-fetalni-mediciny_46.html
 suplici 


Re: Screening v 1. trimestru - FN Olomouc 

(29.1.2011 23:12:34)
ahoj,muzu te uklidnit v olomouci jsou prijemni,odbornost urcite dobra,vysetreni genetiky bylo ukazkove,radeji mi ho delali 2x aby se ujistili ze je vse v poradku,pohlavi mi urcili na 70 procent ve 3 mesici a nesekli se.v 5 to jen potvrdili.nic sem neplatila,fotka za 50,dvd tusim za 200.j
 Lomarinka 


Re: Screening v 1. trimestru - FN Olomouc 

(29.1.2011 23:16:47)
DVD 3D/4D + prostřihy 2D( u nás cca 15min) 650,- -to je paušální cena. Dělá se kolem 25tt. Ochota, trpělivost.... měla jsem strach že se malej neukáže-je to stydlín;) ale pan doktor byl otrlejší a trpělivejší než on, tak se podařilo;)
 matesin 11/99,11/05,11/09 


Re: Screening v 1. trimestru - FN Olomouc 

(30.1.2011 8:12:37)
ja jsem byla ve Fertimedu pod Hanackym kopcem jaro 2009 a neplatila jsem nic,nevim jak je to ted.byla tak uzasna dr. a vse bylo super.Kdyz jsem sla na ultr.srdicka do FN OL tak jsme tam potkaly pani dr. co me delala ten 1 screning a ve FN me udelala ten druhej ,at prej nemusime chodit tam,hledely jsme jak puci,protoze toto se nestava casto ,aby si vas dr. pamatoval,zr jste u nej byly vlastne jen chvili.oni s FN delaji i v tom Fertimedu
 Evka 
  • 

Re: Screening v 1. trimestru - FN Olomouc 

(30.1.2011 9:02:56)
Chodila jsem tam před 5 lety, půl roku týden co týden a mohu jen doporučit.
 ADRIEN 


Re: Screening v 1. trimestru - FN Olomouc 

(30.1.2011 9:25:38)
Jestli už máš i doporučení od dr. do fakultky, tak neváhej. Byla jsem tam také (v obou těhotenstvích), díky doporučení od dr. jsem neplatila nic, na doktorku jsme měli vždy štěstí, byla i vtipná. Vše krásně popsala, vysvětlila, na žádost (ale řekni si zavčas) vytiskla fotku. Ta fotka je, myslím, za 50. Je možnost i natočit záznam na dvd, ale přijde mi to zbytečné (a platí se za to samozřejmě víc). V tomto ranném stádiu těhu bych pohlaví neřešila, málokdy bývá viditelné a lehko se zamění s něčím jiným. To až pak v tom 20. týdnu, to už bývá jistější. Držím pěsti a přeji pohodové těhotenství~x~
 schumi1 


Re: Screening v 1. trimestru - FN Olomouc 

(30.1.2011 10:24:12)
ahoj, souhlasim se vsim, co psaly holky, FN je proste super, velmi profesionalni jednani lekare, objednani, zadne dlouhe cekani a o odbornosti nepochybuj vubec, byla jsem tam v 2006 a v 2009 a dle mne nemaji konkurenci, a ze uz jsem par lekaru navstivila!!! Jednoznacne doporucuju... ~;((
 Margottka 


Re: Screening v 1. trimestru - FN Olomouc 

(30.1.2011 10:43:58)
Tak já bych šla z vlastní zkušenosti určitě do Brna. Je tam prý nějaký odborník, který odhalí prakticky všechno. V Olomouci na genetice jsem byla 2 x, (údajně vše v pořádku) a výsledek je, že mám dítě z těžkou VVV. Trochu jsem pátrala a kdyby dávali větší pozor, museli na toto přijít. Tuto samou zkušenost má i moje známá, která má dítě se stejnou VVV. Jsem na ně hrozně naštvaná a víckrát bych tam už nešla.
 Pihatka + Lukášek 12/09 


Re: Screening v 1. trimestru - FN Olomouc 

(30.1.2011 14:14:58)
Screening v 1. trimestru jsem zde absolvovala, ale zdarma rozhodně není, platí se 100,-. Zdarma je pouze v případě, že máte doporučené od svého gynekologa (předchozí VV apod.) Za fotku se taktéž platí, ale cenu teď nevím (cca 50,- - 100,- za jednu fotku). Lékař mi sdělil i pohlaví, i když netvrdil, že je to na 100% a je to bez záruky a trefil se. Byl velice příjenný, ochotný, vše mi popisoval. Za sebe jsem byla spokojená.
 Pihatka + Lukášek 12/09 


Re: Screening v 1. trimestru - FN Olomouc 

(30.1.2011 14:18:56)
Oprava - platí se 1000,- bez doporučení.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.