| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Dort k 1. narozeninám

 Celkem 14 názorů.
 Jíťa+10/09+05/12 


Téma: Dort k 1. narozeninám 

(24.9.2010 20:45:52)
Ahoj. Neporadili byste mi někdo nějaký malý dortík nebo něco takového pro ročního prcka, který je alergik a zatím nesmí mléko, mléčné výrobky... Na oslavu budu péct dort, ale ten samozřejmě nedostane, tak jsem si říkala, že bych mu udělal něco podobného aby z toho taky něco měl. Díky
 Mikita.miki+Zd10/10+J+J06/13 


Re: Dort k 1. narozeninám 

(24.9.2010 20:50:35)
děláme jednu mňamku.... jablka na kousky, uvařit z nich jakoby kompot (skořice, hřebíček, cukřík dle sladkosti jablek) a jak se vaří, nalít do něj práškový pudink, který se rozkvrdlá ve vodě. musí se to odhadnout dle množství vody v kompotu. pak lejeme do formy. pokud prcek smí piškoty, tak formu vyložit piškotama, krásně nasáknou, pokud nemůže ani ty, tak jen nalít od formy a nechat ztuhnout. je to jakoby želé, ale ne úplně čiré a fakt dobrota. teď v sezoně jablek děláme takhle celý dort
 Jíťa+10/09+05/12 


Re: Dort k 1. narozeninám 

(24.9.2010 21:12:17)
Něco takového mě taky napadlo, ale ještě jsem mu nikdy puding nedávala. Myslela jsem že ho nemůže kvůli tomu mléku. Nevím teda jaké to má složení. Ale mohla bych to zkusit, když už bude mít ten rok ~;) zkusit ho rozmíchat ve trošce vodě a dokud nezholustne v jablíčkách. Stále se bráním i cukru, ale to asi nebude mít chuť co, když ho tam nedám? Piškoty mu dávám od Nestlé takové dlouhé, takže ty bych mu dala na dno.
 AZAZ 


Re: Dort k 1. narozeninám 

(24.9.2010 21:29:25)
já jsem tohle řešila právě tím škrobem, je to prakticky totéž, ale nejsou v tom žádné přídavky vanilky atp.
Cukr můžeš dát třtinový nebo třeba rýžový sirup.
 Lucka(S+J) 


Re: Dort k 1. narozeninám 

(24.9.2010 21:59:19)
Jíto já to dělám i jako Mikita,a cukr nedávám je to s piškotama a sladkýma jakbkama akorát~R^
 lipoo 


Re: Dort k 1. narozeninám 

(24.9.2010 22:12:07)
však tam sypeš jen ten prášek-tam mlíko není~;)-je to jen škrob a barviva
 Mikita.miki+Zd10/10+J+J06/13 


Re: Dort k 1. narozeninám 

(24.9.2010 22:20:12)
přesně tak, to se právě kvedlá vlastně do vody - do vařícího se kompotu naliješ pudink rozkvedlanej v hrnku studený vody.

naschvál sem si zašla do špajzu pro pudink a je v něm kukuřičnej škrob, pšeničkenj škrob, vanilkový aroma, sůl a barvivo - nějakej karotenal a riboflavin, takže žádná přehnaná chemie. a mléčná bílkovina nikde - jen jestli nebude dělat neplechu ten pšeničnej škrob, to zas nevim
 Mikita.miki+Zd10/10+J+J06/13 


Re: Dort k 1. narozeninám 

(24.9.2010 22:22:07)
dobrý ~6~ tak o laergii na lepek nepíšeš, tak snad ta trocha pšeničnýho škrobu neudělá neplechu ~w~
 Jíťa+10/09+05/12 


Re: Dort k 1. narozeninám 

(24.9.2010 22:57:54)
Ne ne alergie na lepek není, normálně baští rohlíky, chleba... Tak snad trochu barviva a vanilky mu neuškodí. Zkusím to zítra na zkoušku na sváču. Díky moc.
 Mikita.miki+Zd10/10+J+J06/13 


Re: Dort k 1. narozeninám 

(24.9.2010 23:05:20)
nalej to klidně do mističek po porcích, není třeba do formy a dobrou chuť... jen ten pudink nesypat do horkého kompotu, ale rozkvrdlat nejdřív do studeného. já sem jednou spěchala a nadělala sem si trubka v tom hrudky ~t~
 Jíťa+10/09+05/12 


Re: Dort k 1. narozeninám 

(24.9.2010 23:13:58)
Díky. Jo jo rozmíchám ve studené vodě a pak to vleju do horkého kompotu. Zkusím prvně podle návodu poměrově půlku pudingu a uvidím.
 Horama 


Re: Dort k 1. narozeninám 

(24.9.2010 21:19:14)
Tohle měla k 1. narozeninám i moje dcera - od mé sestry. Velký úspěch.
 AZAZ 


Re: Dort k 1. narozeninám 

(24.9.2010 20:52:44)
Ahoj, řešila jsem podobný problém už 2x :-)
Poprvé nesměl skoro nic, ani lepek, to jsem udělala z ovocné šťávy a kukuřičného škrobu "želé", v tom byly banány a vršek jsem nazdobila rýžovou kaší z povoleného mléka (HA). Mělo to velký úspěch.
U druhého byl povolený lepek, ale ne vejce, pekla jsem cosi jako korpus bez vajec a navrch taky dala želé a kaši z Nutrilon Allergy Care - to takový úspěch nemělo, ale to taky záleží na dítku....
Jinak to želé se jim dobře patlá :-)
 Lucka(S+J) 


Re: Dort k 1. narozeninám 

(24.9.2010 21:06:02)
co tohle

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.