| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc?

 Celkem 19 názorů.
 Michaela Pecharová 


Téma: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 11:58:08)
Ahoj,
jsou nám právě 3 měsíce a mě tak napadlo, jestli stále platí, že s první mrkvičkou se začíná ve 4. měsíci a nás za měsíc čeká první lžička ~w~? Trošinku kojíme, ale víceméně jsme na Bebě HA 1 - ta je do 6 měsíců.
Obě děti dostaly první jídlo ihned po ukončeném 4. měsíci, někde jsem však slyšela, že se i u dětí na UM nůže zavádět déle... Podle čeho se to řídí a jaké máte vy čerstvé zkušenosti?
Díky ~x~
 2 sluníčka 


Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 12:02:17)
Ne, už neplatí. Posunulo se to od uk. 6 měsíce, i když je UM.
 Majákova 


Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 12:05:24)
Já jsem zaváděla první zeleninové příkrmy po 6 měsících věku, měla jsem málo MM, nechtěla jsem ho nahrazovat UM.
 Sarcaa+Christinka 6/09 


Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 12:32:29)
Jiny kraj jiny mrav. Ziju v Nemecku a v poradne mi bylo receno abych zacala pomalu s prikrmy od ukonceneho 4. mesice. Ze si tim deti procvicuji gymnastiku jazyka a dasni. Dceri je 4,5 mesice a zatim ochutnala jen jednou bramboru a mrkvicku. Myslim, ze jsem ji tim ale nijak neublizila.
 Mickey16 


Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 16:55:09)
Tak Německem bych se vůbec neřídila, viděla jsem v obchodě celozrnné těstoviny se zeleninou a masem od 4m ~t~~t~~t~ do mě taky doktor hustil začít ve 4m, začali jsme o půl roku později.
Určitě od 6 m i když je na UM.
 jarka 
  • 

Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 12:07:00)
pokud vim, bylo to jiz pred 20 lety, kdy se mi narodilo 1. dite, od ukonc. 6.mesice
 Mirka 
  • 

Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 12:10:00)
Dcera je narozená 2003 a byla od 2. měsíce na UM a doktorka mi už tehdy řekla,že pokud prospívá není důvod začínat s příkrmem dřív jak v půl roce. Co jsem tak slyšela,tak maminky s příkrmem začínají dřív většinou proto, že jim miminko nepřibývá nebo nevydrží v noci spát a budí se hlady.
 Horama 


Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 12:14:29)
Jestli normálně prospívá, tak vydrž do 6. měsíce, snížíš pravděpodobnost výskytu potravinových alergií, protože na to bude organismus připravenější - na tu zátěž s trávením. Taky kolem šestého měsíce obvykle děti prožívají takové citlivější období, kdy jsou spíše připraveny přijmout novou chuť (ale některé to mají i později).
 Michaela Pecharová 


Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 12:15:57)
Já vydržím klidně ~j~ Malá prospívá hezky, má 62 cm a 6330g
 Federika 


Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 12:15:50)
všechny děti jsem bohužel kojila jen chvilku a u všech jsem začala s příkrmem až po 6. měsíci..Dnes se rozhodně nedoporučuje nikam pospíchat , dokonce není důvod ani u nekojených dětí..
 Líza 


Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 12:23:58)
U dobře prospívajícího dítěte klidně až v 6, ale lze od ukončeného čtvrtého. V případě alergií v rodině lepší později.
 Radka + 2 
  • 

Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 13:22:05)
U kojených se standardně uvádí ukončený šestý měsíc na umělé výživě po ukončeném 4.

Pokud dítě příkrm nechce, většinou doktoři říkájí, že do 10 měsíce se tím člověk nemá trápit.

Jak jsem tu někde psala. Dítko mělo první SNĚZENÝ příkrm v 9 měsících, protože se dva měsíce před tím té srandě se lžičkou upřímně smálo a nepozřelo ani lžičku
 DanaK 


Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 14:02:32)
Dcera nebyla kojená vůbec (zdrav. problémy) a s prvním příkrmem jsem začala od 7 měsíce.
Pokud prospívá není důvod spěchat. Nikde není přesně dáno kdy musí začít. + - 6 měsíc je věk, kdy je dítě schopno a ochotno přijmou i jinou než tekutou stravu. To jestli začneš dřív nebo později je na tobě.
 Shayla a 3 kluci 


Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 14:53:35)
Od šesti měsíců, ani při UM nemusíš začínat dřív. Já jsem měla oba plně kojené, první začínal s příkrmama v sedmi měsících, druhý v necelých osmi. Kdybych to mohla přehodnotit, měla jsem to přehodit. První mohl být déle jen kojený, druhý se hnal po jídle brzy. I mu rostly dřív zuby.
 VERI + V6/08 + bříško 


Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 17:19:46)
Já ten příkrm od 4. měsíce vždycky chápala jako "odkdy je nejdříve možný" a spíš pro miminka, co na mlíku neprospívají nebo jim nějak jinak nestačí či nevyhovuje~d~~;)
 Niana 


Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 18:36:34)
Před 20 lety, kdy se mi narodila první dcera se doporučoval příkrm obsahující vitamín C od 4. měsíce.Tenkrát ale byla volba UM omezená.Sunar nebo Feminar.Feminar snad trochu, ale Sunar nebyl obohacen o céčko vůbec.Mateřina céčko obsahuje.A je to dost důležitý vitamín.Nevím, jak dnešní UM , ale pokud nejsou dostatečně obohacená (příjem 40 - 50 mg denně), tak bych "pár lžiček" šťávičky asi dala.~w~
 ChemicalJane + 4 


Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 21:07:04)
my začali po tom ukončeném 4m.. dcera totiž postupně začala odmítat mléko a v nocis e budila čim dál tím častěji a nevyzpytatelněji... prospívala sice dobře, ale spotřeba mléka dost klesala... začali jsme kaší, po měsíci ovoce (přesnídávky) a pa dalších +- 14 dnech zelenina.. a tu si oblíbila nejvíc.. přesnídávku mi nesní vůbec, jedině čerstvé ovoce! zeleninu leda v doma uvařeném jídle (dřív to bylo úplně naopak..).. kaše už jí taky moc nejede.... chce kousat a to kaše nesplňuje... ~d~ je nám 9,5m a baštíme zcela normálně (rozuměn úměrně věku, jakože nekořenim, ale jinak jí to co my.. samozřejmně takovýho, aby jí to neublížilo!!) ale musí mít kousky, žádný mačkaný nebo mixovaný... musí to jít ukousnout..

jinak dr mi říkala, že přehnané držení dětí od potravin není taky úplně výborný (ve smyslu dětí, co jsou na UM, MM je kapitola sama o sobě!!)
 albert1 


Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(23.10.2009 22:41:48)
Pokud dite pekne prospiva, je idealni zacit po ukoncenem 6M, nyni to plati i pro deti na UM, nejen u kojenych, klasicky se zacina zeleninkou, jednotlive otestovani, potom zelen. smesi, zelenina + brambor a nakonec i masicko, nejdriv kure, kruta, potom kralik, jehneci, hovezi ... Pokud mimi spatne spi, budi se, muze se zacit sytivou kasi na noc, dal nasleduji sladke presnidavky. Vse je podrobne rozepsane na www.kojeni.net stranky uz zase nastesti funguji, Janca :-)

PS: nad slozenim nekterych prikrmu od Hippu docela zasnu, strasne na deti spechaji, no kseft je kseft~Rv
 Akret+Linda12/06+Mikuláš09/09 


Re: Odkdy 1. příkrm - platí stále 4. měsíc? 

(18.11.2009 14:45:22)
Prvorozena byla na UM a prvni prikrm jsme davali po 4 mesici nekdy. Neridi se to starim ditete, ale jeho vahou a tim, kolik toho vypije. Hranice je orientacne hmotnost nad 6kg nebo nutnost vypit vic nez litr mleka denne.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.