| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Jak zdobíte vajíčka?

 Celkem 13 názorů.
 Abigail* 


Jak zdobíte vajíčka? 

(27.3.2009 8:54:36)
Máte nějaké tipy, jak pěkně nazdobit vajíčka? Včera jsem při své roztržitosti koupila barvu na vajíčka, ale vařená - můžu ji použít i na vyfouklá?
 Del 


Re: Jak zdobíte vajíčka? 

(27.3.2009 9:02:10)
můžeš, jen si ucpi, ty otvory

jinak zdobím voskem, balím do cibulových slupek, vajíčka se dají omotat bavlnkou, nejprve povrch vajíčka potřeš lepidlem a pak omotáváš bavlnku (na vyšívání nejkrásnější jsou melírované) dají se i olepit barvenými práškem, barevným pískem, nebo se dají použít akrylové barvy, olejové barvy - mramorování, zapátrej na netu bude tam stovka nápadů
 Lizzie 


Re: Jak zdobíte vajíčka? 

(27.3.2009 9:21:01)
Obtisky. A vajíček se zdobí tak 6, na ozdobu, protože se u nás vejce natvrdo moc nemusí. Pak jdou do pomazánky. Ale je to pěkné, i když spíš jinak klademe důraz na výzdobu oken, bytu a tak.
 elko 


Re: Jak zdobíte vajíčka? 

(27.3.2009 9:29:56)
Natrhám si lístečky,travičku dám na vajíčko omotám obvazem,opatrně dám gumičku a dám vařit do slupek od cibule nebo barvy na vajíčka.

Pěkné jsou i když omotáš vajíčko jen gumičkama a dáš do barvy či cibule.

Nebo udělat z vajíček veselé obličeje,vlnu jako vlásky a obličej dle vlastní fantazie,ze čtvrtky udělat stojánek jako krk.
 Babsi+2 


Re: Jak zdobíte vajíčka? 

(27.3.2009 9:40:05)
Vyfouklé můžeš, ale před vařením je naplň vodou/sádrou a zalep otvory. Loni jsem vařila vykouklé nenaplněné v OVO a byla to hrůza, neponořily se a tak nebyly nabarvené hezky(ale zato byly barevné i vevnitř). Letos zdobíme barvama na sklo, děcka na nich momentálně ujíždí, takže udělám konturou spousty kytiček, koleček, trojúhelníků, oni je vybarví a v neděli večer je fuknem na vařené vejce.
 šatranka 


Re: Jak zdobíte vajíčka? 

(27.3.2009 10:22:24)
Batikujeme vajíčka ve slupkách od cibule (pod gázu dáme trolístky, sedmikrásky, lístečky...)
Nebo potřeme určité části vajíčka lepidlem a namočíme vajíčko třeba do máku.
 Miska a Matýsek 7.4.08 


Re: Jak zdobíte vajíčka? 

(27.3.2009 11:22:23)
můžu se zeptat jaké lepidlo používáš??? a je to vajíčko pak jedlé ?? :-)))
 Hana 
  • 

Re: Jak zdobíte vajíčka? 

(27.3.2009 10:56:20)
lístky, trávu, kytky dám na vajíčko, stáhnu kusem punčochy, povařím ve slupkách od cibule (čím víc tím lepší barva), pomažu máslem pro lesk.
 Epepe 


Re: Jak zdobíte vajíčka? 

(27.3.2009 10:56:22)
My rozehřejeme vosk, špendlíkovou hlavičkou naneseme na vajíčka ornamenty z rozpuštěného vosku, pak vajíčka (vařená) obarvíme v barvách a nakonec nad svíčkou opatrně sloupáváme vosk a vajíčka leštíme hadříkem.
 Miri30 


Re: Jak zdobíte vajíčka? 

(27.3.2009 11:05:50)
Ahojky,
já tady dělám leccos z toho, co tu bylo zmíněno, letos mě napadlo, že bychom mohli zkusit zdobení barvami na sklo. Nezkoušel jste to někdo? Myslím, že by to mělo jít nebo ne?
 Ivona,Klára 6,Tereza 2.5 
  • 

Re: Jak zdobíte vajíčka? 

(27.3.2009 11:33:11)
vyfouklá vajíčka umyju octem,nabarvím inkoustem na plnící pera(musí být zmizíkovatelný)vajíčko se musí víckrát natřít a pak zmizíkem kreslím co mě napadne.Taky si dělám barvu z krepáku,do sklenky 0.7l naliju velkou štamprli octa na stojáka postavím krepák(jak je originál v ruličce)tak 2 kusy,výška krepáku po okraj sklenky,zaliju do 3/4 horkou vodou,barva se vyluhuje,ale barvím v rukavicích,dobře chytá i když už je barva vlažná,aby se nerozpustil vosk,co jsem na vajíčko nanesla špendlíkem.Nebo natřu vajíčko akrylovou barvou nanesu lepidlo a sypu mákem nebo dělám kytky z ovesných vloček.
 Kopřiva Dvoudomá 


Re: Jak zdobíte vajíčka? 

(27.3.2009 11:49:35)
Klasická vosková batika. Ty kapičky nakonec nestíráme, nám se líbí, jak jsou plastický, tak je tam necháváme. Jenom vyleštíme nakonec vajíčko olejem.
Taky občas inovujem, malujem třeba už přes barvu rozpuštěnýma voskovkama (musí se dobře rozmíchat). Takový červený vajíčko s bílým a černým malováním, krása...
 Abigail* 


Re: Jak zdobíte vajíčka? 

(27.3.2009 12:19:29)
Díky všem za tipy, určitě něco vyzkouším.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.