| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Opakované respirační onemocnění u malého dítěte

 Celkem 31 názorů.
 Lou+3 


Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 7:40:31)
Ahoj, synovi je 16 mesicu a uz treti mesic ma stridave den dva horecku nad 39, pak hroznou rymu a kasel, ktery neprestava (treba mesic se nelepsi, porad vykaslava), dokud se neleci leky. Pak se to zopakuje. Ted uz potreti. Poprve jsme lecili jenom mukosolvanem, podruhe dostal Biseptol (uplne bez nemoci byl 7 dni), 3 tydny po Biseptolu znovu onemocnel a dostal atb Augmentin (to uz mel napadene prudusky), pak tyden v pohode, ted zase horecka 39,5 (na jeden den) a uz zase sileny kasel, celou noc davi. Pred 10 dny dobral atb. Uz nevim, kam dal, toci se nam to tady v bludnem kruhu. Homeopatika, hedelix, jitrocelovy sirup nepomahaji.

Nenapada vas nejake reseni? Mozna zmena prostredi (bydlime v Praze, ale na relativne cistem okraji u lesa) - jenze v lednu do lazni ci k mori?

Diky,Lucka
 misapoho 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 7:50:13)
Rekla bych si u dr. o zadanku na ORL a alergo/imuno vysetreni. Malej mel hodne kasel a rymu prvni ctvrtinu roku, tak nas pak dr. poslala na imuno - to mu bylo 14mesicu, tam se zjistil problem s imunitou, takze ted se na to leci a sice to o moc lepsi neni, ale clovek alespon vi, na cem je.
 Liva99 + ♀♀♀ 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 7:53:02)
Ahoj, já teda taky neporadím, jsme na tom úplně stejně... Holky už měly aj ATB, ovšem po týdnu opět kašel, rýma... Ovoce už nemůžou ani vidět, dělám jim šťávy, umělé vitamíny, echinacea... Co se dá ještě dělat??? Táhne se to jak píšeš už taky 3. měsíc.
 modrej obláček 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 8:01:44)
Holky,

Eliška je taky často nemocná, dr. jí brala krev a prý má sníženou imunitu (na alergo nás poslat nechtěla, máme spolu trošku spory, ale to je zas jiná stránka věci:))). Každopádně i tak každý jaro a podzim dává Eli tabletky na podporu imunity. Teď má ribomunyl, předtím něco podobného, na název si nevzpomenu. Řekla bych, že to pomáhá...Pokud jde teda o tu imunitu...
 Lou+3 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 8:05:29)
No to nezni moc optimisticky. Jeste musim dodat, ze moje dite sni treba kilo ovoce za den. I zeleninu ma celkem rad, kdyz k ni dostane kus masa. Mne to nepripada jako alergie, spis problem s imunitou. Lekarka mi rikala, ze po nemoci chvili trva, nez se imunita dostane do normy... ale co je moc...
Lucka
 modrej obláček 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 8:08:31)
Luci,

fakt zkus požádat o to, co bere naše Eli - viz výše
 Bleška27 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 8:57:17)
doporučuju Broncho-Vaxom malej minulej rok celou zimu promarodil s kašlem a letos po BV jen lehký rýmy a jeden kašlík po 5 ti dnech pryč, žádný virózy, horečky atd.~R^
 Bleška27 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 8:59:34)
jo nenapsala jsem že je to taky lék na imunitu a na častý infekty horních cest dýchacích, jsou to jakési mrtvé bakterii, původce těch problému a dítě si na ně udělá pomalu imunitu.
 modrej obláček 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 9:13:49)
Jojo, Broncho Vaxom, to je to, jak jsem si nemohla vzpomenout na název: )))
 opice... 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 9:19:11)
Naše děti, když dostávaly léky na imunitu tak každou dávku odstonaly:-( I to málo je porazilo.
 Renka + 3 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 10:10:40)
Jediná rada, vydržet, zlepší se to. My jsme byli v lázních dva roky po sobě v prosinci. Malé hodně pomáhá vzduch bez kouře a smogu. Potom jsme se přestěhovali a nelitujeme, už bych do města nechtěla ani za nic. Čím je dcera starší, tím je to lepší, i když nástup do školky byl taky mazec. Některé děti prostě na respirační nemoci trpí, tak jim lze trochu pomoci, koupit inhalátor, brát na čistý vzduch, ale zbytek je na jejich organismu. Doktorka mi říkala, že to má i pozitivní efekt, odbyde si to teď, promoří se a ve škole už třeba bude zdravá a ty zdravější teprve marodit začnou.
 Luci+Vája7/04, Kryštof 9/07 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 10:17:27)
Tak já při opakovaných častých respiračních onemocněních bych si vyžádala vyšetření IMUNOLOGA/ALERGOLOGA...zrovinka to teď se 14měsíčním synem absolvujem,vrací se mu záněty průdušek a musím říct co nás vzala do spárrů alergoložka je čistej:)visela nad náma i hrozba astmatu,která se naštěstí nepotvrdila~R^Teď nás čekají kožní testy akrev a snad to bude dobré.
Dcera zase ze školky nosila infekční rýmy neustále,takže i jí alergoložka udělala testy(není na nic alergická~R^) a čeká se na výsledek krve jak je na tom její imunita a dle toho se zalečí ta brebera co má opět v nose(pro změnu to není masivně hemofil ani streptokok,ale jiná sr..)

 Juldafulda 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 11:06:25)
A co zkusit lactobacilly?
 misapoho 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 11:19:36)
jo, Kuba byl taky vedenej jako potencionalni astmatik, taky mel zvyseny hodnoty, ale ted je ma v normalnu, bral baleni bromchovaxomu, ted najizdime na dalsi. Ale asi bych si vyzadala opravdu navstevu u alergo/imunologa, protoze ty maji preci jen vic zkusenosti. Z vlastni zkusenosti vim, ze imunolog toho vi o dost vic, nez obyc doktor, coz je pochopitelny.
 misapoho 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 11:20:38)
ale je dost mozny, ze je proste jeste malej, ma nevyspelej imunitni system a letos bude na hromadce furt, ikdyz muze mit imunitu ok, holt je jeste malej, kazdej rok se to bude zlepsovat.
 Cita 


Tohle známe 

(11.12.2008 11:52:40)
Přesně tohle sem si prožívala a prožívám se synem...když byl menší, míval tak dva tři dny klid..maximálně týden deset dní a nanovo.

Později mu zjistili sníženou imunitu..bere léky (rybomunil, bronchovaxom..), dostal Prevenar, vyndali mu nosní mandli, v létě jsme byli dva týdny u moře, v zimě budeme tři týdny na horách..každý den dávám Actimel..

Nech si udělat testy na imunitu, ale počítej, že to bude běh na dlouhou trať...náš momentální úspěch je celý měsíc ve školce (ale už je zase nemocný), čili, lepší se to, ale hodně, hodně pomalu..

Malá je skoro úplně zdravá, na jednu stranu je děsný ten rozdíl pozorovat, na druhou aspoň vidím, že chyba není jen na mé straně...vydrž ~x~
 Simeona a 3 


Re: Tohle známe 

(11.12.2008 12:25:31)
U nás taky uspěl Ribomunyl, malý je alergik (mlíko, pyly) a opakovaně měl rýmy, z toho laryngitidu která přešla na průdušky, nezlepšovalo se to, následně ATB. Takhle jsme jeli celou loňskou zimu nonstop. Na podzim dostal Ribomunyl a od konce října je zdravý, i bez rýmy, což je u něj skoro zázrak.
 Raďulka 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 12:43:17)
Imuno vyšetření je fajn, ale např. u nás žádný imunolog, který by se specializoval na děti není a to jde o 300 tisícové město ~Rv

Jinak dcerka teď akorát dobrala Ribomunyl, nemocná je stejně jako když ho začla brát. Efekt zatím žádný, třeba bude příští rok...
 Simeona a 3 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 12:49:59)
Raďulko, a jak dlouho ten Ribomunyl barala, jestli se můžu zeptat ?
 misapoho 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 13:04:54)
no, ono je to fakt beh na dlouhou trat. Kubovi chybi imunoglobin IGa, norma je snad minimalne neco pres padesat, jestli si pamatuju a on mel pred lecbou 6 a po baleni bromchovaxomu 12, takze je to fakt na dlouho, dr. rikal tak 2-3 roky, nez se to srovna do normalu, proste nevyzralej imunitni system. Ale jsem rada, ze to je tak, zdalo se, ze to bude vrozeny a to uz by bylo horsi, nedalo by se delat nic.
 Raďulka 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 23:08:45)
Ribomunyl brala 6 měsíců, je to taková dlouhodobější kůra. Ale u nás zatím bez efektu...
 jirkajurka 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 14:03:52)
My jsme celá rodina už několik let zdraví, od té doby, co jsme se přestěhovali do nového domu, kde si pečlivě hlídáme teplotu a vlhkost vzduchu. Úpravu domácího prostředí považuji za stěžejní, pokud nejde o nějaké vážnější onemocnění (imunita, astma..). Mělo by se u toho začít.
 Liv a Matyášek 14.10.06 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 14:39:00)
Ahoj Lucko,

take jsme z Prahy a presne co popisujes jsme vloni napodzim nastartovali - absolvovali jsme alergologii, imunologii, vysledkem byl Rybomunil, ktery jsme nedobrali, protoze malej chytnul nestovky.. Temi to cele v kvetnu skoncilo, protoze jsem s malym zajela k nasi homeopatce. Doted nebyla jedina ryma, kasel, jen se to pred mesicem vsechno vratilo - sirupy na prudusky, teploty, ryma vysledna obstrukcni bronchitida s tim, ze jsme take potencionalnimi astmatiky vyfasli chamber a Ventolin.. Hm... Chystam se k homeo znova pro dalsi kuru, protoze absolvovani martyria imunologie (asi 5 zkumavek krve - br!) ap fakt nechci a doufam, ze to zabere. Pokud bys to chtela take zkusit, nez se do toho kolobehu dostanes, tak kdyztak pisni~;)

Jinak drzim palce a preji pevne nervy!~x~
 Rina+2 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 15:05:47)
A delala mu mudr. nejake vytery z krku a nosu?My to taky tak mely, dcera brala broncho-vaxom, pak wobenzym, z vyteru opakovane furt ty same haemophilus, str.pneumonia, ted 1.12 jsme byly na nosni mandli,to jsem zezacatku odmitala, ale nakonec jsem rada, byla pry plna hnisu, mandle hnisava Kdyz mela rymu tak jsem vzdy chtela vytery, atb dostavala podle toho, protoze ji na to zabiraly jen nejaka, ted na konci uz zadna.
 misapoho 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 16:53:32)
Liv, jezis, proc tolika krve? malemu brali fakt jen trochu a stacilo to.
Zajima me ten homeopat, jak je to financne narocne, kolik se tam tak plati?
 Luci+Vája7/04, Kryštof 9/07 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 21:35:18)
Jéé taky mě zarazilo proč tolik krve?Dceři odebrali 2 zkumavky normálně vakuovkou za 2minuty vyřízeno:-)
 Liv a Matyášek 14.10.06 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(11.12.2008 22:14:05)
Misapoho... O nasi homeopatce jsem uz tady nekdy drive psala, ale je tak uzasna, ze ji musim doporucovat porad dokola:-) Ordinuje v Psarech a co se tyce financi, tak nefim, je rodinna, ale muzu se zeptat nekterych mamin, co tam byly nemohly si to zaprve vynachvalit a zadruhe to prckum hlavne pomohlo, coz je to nejdulezitejsi..

Lucinco, simte ja nevim, pet jsem mozna prehnala, ale sedeli tam s tatkou asi 5 minut a rev to byl na dalku hroznej. Ja s nim jit nemohla, bych malyho neudrzela a nemela bych na to nervy. Jo a byli jsme na imuno v Krci...
 misapoho 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(12.12.2008 7:09:46)
Liv, Psary u Jesenice u Prahy? to by bylo super, tam to znam, pochazim od Jiloveho, ale spis dal od Prahy, ted bydlim u Benesova, ale to bych dojela, kdyby to bylo k tomu. Kdybys mi ty ceny zjistila, byla bych ti vdecna
kdyztak mam mail pohorala@seznam.cz
diky

PS: Jeste ti pisnu do mailu
 Stova, kluk V/07, holka XI/05 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(3.1.2009 22:59:53)
Obě děti (teď 1,5 a 3 roky) hodně marodily. Snížená imunita, léky na imunitu, ekzémy, léky na alergii, všemožné vitamíny atd., přitom jedna rýma za druhou, ale taková celková, kdy děti byly 14 dní úplně zbourané, bledé, zvýšená teplota, komplikace (holka laryngitidy, kluk otitidy), než to rozchodily, hned další nemoc, oba operace (holka adenotomie, kluk vložení grometek do uší a adenotomie). Starší holka to měla ještě před narozením kluka. Nejhorší období trvalo od narození kluka do jeho 1 roku. To jsme se odstěhovaly k lesům do čistého prostředí a je to o 1000% lepší. Fakt bomba. Doktorka nechápe tu velikánskou změnu :). Přestala jsem se bát si vzít děti na nákup nebo mezi jiné děti. Ale ťuk, ťuk, ťuk. Může se stát cokoliv... Radši ani nedýchám a každý den se raduji za každý další "zdravý" den. Bylo to fakt peklo.
 Stova, kluk V/07, holka XI/05 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(3.1.2009 23:01:18)
Jo a taky dříve každé očkování odmaroděné a teď několikrát ani zvýšenka, natož horečka a následná 2týdenní rýma!!!
 ivca69 


Re: Opakované respirační onemocnění u malého dítěte 

(27.1.2009 9:02:04)
Ahoj Lucko,
přesně takové potíže řešíme každou zimu, co se narodil nejmladší syn. Má 2,5 roku a je to strašné. Již od narození byl na ATB s broncho. Od jeho narození samozřejmě je stále nemocná i prostřední dcerka. Takže neustále řešíme rýmy a dávivé kašle. Loni jsme začali v prosinci a skončili s příchodem jara. letos jsme opět začali v prosinci a nadále se v tom mlátíme.Dcerka mi přes měsíc pravidelně každou noc zvracela hleny a dávila se kašlem. Nyní oba dobírají opět ATB. Malej má již podruhé za sebou vysoké horečky. Nyní jsme na 39,9. Jíme vitamíny, ovoce i zeleninu. Zkusili jmse různé nosní spraye s mořskou solí, kapeme vincentku, používáme inhalátor, o lécích ani nemluvě. A to bydlíme u lesa ~n~. Chodíme na pravidlené prohlídky k alergoložce. Každý den by měli jíst Aerius,nyní začínáme Rybo...Minulý týden jsme byli na výtěru z krku, který je negativní a také na odběru krve na respir. viry. Takže do konce týdne čekáme výsledky.
Jelikož já jsem na tom stejně, tak se asi není čemu divit. Osobně trpím na plicní onemocnění, celoroční rýmu. Loni jsme prodělala zápal plic a zánět pohrudnice.
Takže vám držím pěsti k brzkému uzdravení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.