| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Mezi námi maminkami

  (?)
 Názory 110 z 150271  [Dalších 150261 >>]
MrakovaK 99270
21.6.2018 8:05:40
Tak podporujte dcerku v tom, co dělá. Najít něco, co jí půjde? V čem bude trochu vynikat? Kreslení plavání sjezdové lyžování keramika.. Ono na to žádný trik neexistuje.
Ina z Radešína 148892
20.6.2018 9:34:37
S dítětem bez pozitivního přístupu zkušenost nemám. Viděli jsme ale u dceřiny kamarádky, co udělá s prostředním dítětem v rodině necitlivý přístup matky. Holky se kamarádily od školky. Kamarádka byla ta prostřední, starší sestra byla úžasně chytrá a mladší nejmírně roztomilá. Prostřední opomíjená. Vždy o hodně samostatnější než naše holka - nuceně, prostě neměla čas a prostor si prožít své dětství. Dobu, kdy byla v rodině nejmladší si vůbec nepamatovala. Velmi brzy byla odsunutá do pozadí, protože problematické těhotenství a pak náročné miminko. Říkala, že ji doma "přeskočili". Kroužky, vystoupení ve školce, veškeré úspěchy rodina prožívala s nejstarší dcerou a pak až s tou nejmladší.
Vzpomínám třeba na rozloučení s předškoláky, které měli tehdy ve školce. Byla to velká sláva, vystoupení, děti ukázaly co už umí, pasování na školáky atd. Učitelky si na to vystoupení vypůjčily tříleté děti, které už byly do školky zapsané na další školní rok a posadily je na pódium na lavičku. Výsledkem bylo, že rodina věnovala pozornost té nejmladší, která jen seděla na lavičce, fotili ji, dělali na ni cukrbliky a prostřední přehlíželi. Holka z toho byla špatná, mamince vůbec nedošlo, co se děje.
Podobných příkladů byly mraky. Holka trávila spoustu času u nás.
Dopadlo to špatně ~:(

Tím chci říct, že se přimlouvám za vožení "negativistické" dcery na vysněný kroužek. A dávala bych si velký pozor, aby to nebyla vždy ta prostřední, která se musí přizpůsobit i starší sestře (protože ta už třeba má ve svých sportech nějaké výsledky) i mladší (protože je zatím malá a maminka ji nechce všude tahat).
Monika 123907
19.6.2018 21:29:47
Ale tak jasně, že v tom pořadí sourozenců žádný problém nevidíš nebo možná i je to praktické a tak.... Ale některé z dětí se třeba ve své "roli" nemusí úplně tak cítit fajn a obvykle to právě bývá to prostřední. Třeba to tak u vás není, jen jsem to navrhovala jako možnost úhlu pohledu na její "jinakost".
Lenka, 3 děti 144932
19.6.2018 20:25:28
mně ta konstelace přijde ve spoustě případů skvělá.
mám čas do září, tak něco vymyslím.
Monika 123907
19.6.2018 17:53:29
No, tak já jedno dítě musím taky chlácholit (a jeho "nervy", hlavně pokud jde o sport a podobné výkony, se snad už zlepšují), druhé zase sebevědomím (zatím) hýří, ta se umí pochválit ~;) Ale tedy pokud se nechlubí na úkor někoho jiného, tak ji v tom nechávám. Ve škole ji občas zkrouhne horší známka (poté co "se to přeci nemusí učit, když to umí a proč bys mě zkoušela, nemám čas a jsem nejlepší v angličtině ve třídě") a jinde taky občas něco, ale zatím je odolná :-)
Monika 123907
19.6.2018 17:15:26
No jo, záleží na okolnostech. Samozřejmě můžeš odmítnout dceři "požadavky", které jsou pro tebe hodně nepohodlné. Pokud to bude vnímat jako "spravedlivou námitku", nejspíš to zkousne, holt bydlíte na vsi, má to určité nevýhody, nemůže mít všechno. Jestli ale straší dcera může dělat, to co by chtěla (i kdyby proto, že si vybrala organizačně jednodušší záliby) a následně třeba za pár let nejmladší taky bude moc mít (protože tobě třeba už nebude vadit čekat na něho ve městě), může to prohlubovat právě to "neštěstí prostředního dítěte", které je "moc malé" na to, aby mohlo mít výhody jako nejstarší a "moc velké", aby mělo výsady benjamínka. A navíc "možná naši po první holce už chtěli kluka a narodila jsem se já a pak až brácha, mě k ničemu nepotřebují" - s tím žila celé své dětství moje "prostřední" sestra. S tím, že máte takovou konstelaci samozřejmě nic neuděláš, jen možná by bylo dobré na to myslet a pokusit se mít pro mladší dceru nějakou speciální pozornost a tak ...
daba+holčička 55689
19.6.2018 17:01:12
záleží na úrovni kurzu, my tu máme třeba kroužek baletu v kulturáku a myslím, že tam to zvládne každej, kdo má do toho chuť.
TaJ 81121
19.6.2018 16:54:49
Lenko, aha, tak teď dočítám, že máš s sebou nejmladšího...a nebyla by třeba poblíž někde nějaká aktivita i pro něj?
TaJ 81121
19.6.2018 16:53:33
Lenko, já jsem teď se synem chodila 3 roky na výtvarku, kde jsem na něj taky musela čekat skoro hodinu a půl, otočit se domů se mi nevyplatilo, to bych zase rovnou mohla jet zpátky...no tak jsem si obešla v klidu obchody, co mě zajímaly, poblíž jsem objevila antikvariát, kam jsem se občas zahrabala, občas jsem sjela jednu stanici metrem do knihovny, nebo si prostě sedla venku na lavičku a četla jsem si...v zimě jsem si s knížkou zalezla do blízké kavárny, dala si kafe...nebo jsem ten čas využila k zařízení něčeho poblíž - pošta, banka, menší nákup, nebo když potřeboval syn něco z oblečení, nebo něco jiného....brala jsem to jako čas pro sebe....příští rok už syn chodit nechce, ale zase je možné, že po vyzkoušení na letošním příměstském táboře, bude chtít zhruba v tom stejném místě chodit na aikido, takže možná v tom budeme pokračovat :-)
Lenka, 3 děti 144932
19.6.2018 16:36:08
nj, ale já mám s sebou nejmladšího, jinak by to plavání byl úžasný nápad.
Se synem už tak úžasný nápad není.
 Názory 110 z 150271  [Dalších 150261 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.