| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : březen 2004

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
 Názory 110 z 39363  [Dalších 39353 >>]
Zuzka+Eli04+Vojtík06+Honzík10 24678

Re: Výchovný příspěvek (snad už poslední)

30.5.2006 22:31:10
tak jsem dnes po kontrole v porodnici...čekala jsem tam 2hodiny...příjímaly 2 rodičky z Podolí,které šly rovnou na sál...Vojtík je ok a jsem otevřená na 1cm,což je prý krásné na to,že jsem rodila před 2 rokama...ale už ho cítím nízko a je to hodně nepříjemné...kolikrát někde jdu a tak mě píchne,že jdu do předklonu...

vietnamci-asi začínám být alergická,protože na Libuši a Písnici se jich pohybuje opravdu hodně..až bych řekla,že je to 50% na 50%...a jsou to takové ty "socky" vietnamci...spíš mám strach,co mají za nemoce..když vidím,co jedí-fuj!!!!zase jsem vděčná,že nejsou problematičtí,jako romové...ale při mé poslední návštěvě u gynekologa bylo skore já a 3 těhu vietnamky.....

maso-nejradši jezdím do kunratické masny...fakt tam mají super maso...a včera byla chuť na maso,ale masny v pondělí zavřené,tak jsem to riskla a nevyplatilo se...

usínání-El může z postýlky kdykoliv odejít a nikdy jsem jí v postýlce nezavírala..prostě když se jí spát nechtělo,tak by tam akorát plakala...takže si volně chodí,kde chce a jde spát,kdy chce...kdybych se jí musela věnovat,asi by mě to štvalo,ale ona je samostatné zlato...a když chce,abych se jí věnovala,tak přijde....a když se jí chce spát,tak přijde za mnou,dá mi pusinku a řekne,že jde spinkat,vezme si plyšáka nebo panenku a jde si lehnout...

Lolko-gratuluju k práci...
BERBER+A+L+V 7963

Re: Výchovný příspěvek (snad už poslední)

30.5.2006 22:24:20
Kaaczi, můžeš do tabulky přidat Honzíka.... Holčička bude asi po případném UZV objektem "výberového řízení".. nějak se nechci smířit s manželovou Janou, sice mi to jméno nevadí,ale kombinace s Annou se bojím.. takže pokud se potvrdí, že to bude holka, asi zaukoluju rodinu, ať každej napíše svůj tip :-D

No, ale do velkého UZV daleko.. ještě jsem ani nebyla na tom tzv "prvním"... a to jsem dnes začla 12tt.. čeká mě až 13.6. a začínám být nesvá... ale snad je vše ok... nezbývá než věřit.. jdu hajat, brou...


***
Sensi, když se tu objevíš, napiš mi na ICQ něco málo víc k tomu obrázku;-)
MajdulkaF 11941

Výchovný příspěvek (snad už poslední)

30.5.2006 22:08:06
Tak jsem doufala, že jsme toto téma už uzavřely a ono ne. Kaaczo, nemyslím si, že mě má Hynek "ochočenou", myslím, že jsem důsledná a taky si nemyslím, že by byl méně poslušný, než je Domi. Prostě máme každá hranice trochu jinde. Na srazu jsem si to ověřila např. u oběda. Ty jsi Domi donutila sedět celou dobu, i když dojedla. Mě stačilo, že se Hynek najedl, akceptoval můj příkaz, že než dojím já, musí zůstat v jídelně, nesmí tam jezdit na odrážedle a pokud to chce, smí jen na ten balkónek, ale dál už ne. Někdo další má ty hranice zase ještě jinde...

K Ondrovi - že je Ondra s Tebou hodňoučký, že bys hodnější dítě nepoznala. Nemáš třeba někdy pocit, že se Tě bojí? Jinak dle mých zkušeností jsou děti u "cizích" vždycky hodnější...

Jo a snad už poslední zmínka k našemu spaní: opravdu jsme zkusili Hynka přesvědčit k delšímu spánku, někdy zabralo UM, vypil a znovu usnul, ale teď už se prostě budí vyspalý. Holt má menší potřebu spánku. Tak proč ho proboha budu nutit být v posteli??? Je to sice pro mě nepříjemné, ráda bych si schrupla, ale je to tak. Pokud Ti tedy občas vadí mé postesknutí, že musím vstávat brzy, tak ho ignoruj :-)))

Howgh!

Katy, Domi 3/04, Kiki 3/06 16209

Miminka, samý miminka

30.5.2006 22:01:47

měsícpřezdívka    březňátko04TP   pohlavíjménanarozenováhamíry
květen 2005VeraSophia Rayan2.6.20053500 g50 cm 
říjen 2005PisinkaKubík Terezka6.10.20052940 g45 cm 
únor 2006MichalaJířa17.2.2006Magdalena22.2.20063550 g53 cm 
březen 2006KaaczaDominika14.3.2006Kristián25.3.20063740 g54 cm 
duben 2006BerdaAnička26.4.2006Kačenka15.4.20063150 g49 cm 
květen 2006IvčaAnička22.5.2006Matouš7.5.20062925 g48 cm 
červen 2006ZuzkabeEliška28.6.2006Vojta    
srpen 2006AshaKuba17.8.2006Marek    
srpen 2006MajdulkaHynek29.8.2006Linda, ?    
prosinec 2006ZdendaTerezka7.12.2006Patrik, Adélka/Zuzanka    
prosinec 2006SensiKubík11.12.2006Zuzanka (Honzík)    
prosinec 2006BerberAnička19.12.2006?    
leden 2007TeresMichalka??    
Berda-Berda 12477

Vychova

30.5.2006 21:59:07
Tak myslim, ze se shodnem, ze kazde ditko je individualita, my odrostli take a z toho plyne, ze kazdy vychovava jinak. Ja myslim, ze v zasadnich vecech (kdyz se jedna o zdravi) dokazu byt prisna, ve zbytku jsem spis benevolentni, byla jsem sama takhle vychovavana, vyhovovalo mi to, s rodicema jsem si vzdycky rozumela, nebo se aspon dohodla. Tak tenhle zpusob vychovy asi podvedome kopiruju. Nekdo se zase snazi vychovavat zcela opacne nez cim sam prosel, protoze mu to nevyhovovalo...

V tu chvili mi ale Kaaczina poznamka prisla zjednodusena, asi jako kdyz Sensi poznamenala, co vsechno
se ma vynechat pri AE z jidelnicku a urcite to musi zabrat....

Zdendo, tomu ja nerikam problem s usinanim. Mame to stejne a vsem nam to vyhovuje. Ja si odpocinu odpo a manzel si vecer uzije malou.

tak dobrouuu, jdu si cist (knizku :-)
Berda-Berda 12477

Vychova

30.5.2006 21:57:45
Tak myslim, ze se shodnem, ze kazde ditko je individualita, my odrostli take a z toho plyne, ze kazdy vychovava jinak. Ja myslim, ze v zasadnich vecech (kdyz se jedna o zdravi) dokazu byt prisna, ve zbytku jsem spis benevolentni, byla jsem sama takhle vychovavana, vyhovovalo mi to, s rodicema jsem si vzdycky rozumela, nebo se aspon dohodla. Tak tenhle zpusob vychovy asi podvedome kopiruju. Nekdo se zase snazi vychovavat zcela opacne nez cim sam prosel, protoze mu to nevyhovovalo...

V tu chvili mi ale Kaaczina poznamka prisla zjednodusena, asi jako kdyz Sensi poznamenala, co vsechno
se ma vynechat pri AE z jidelnicku a urcite to musi zabrat....

Zdendo, tomu ja nerikam problem s usinanim. Mame to stejne a vsem nam to vyhovuje. Ja si odpocinu odpo a manzel si vecer uzije malou.

tak dobrouuu, jdu si cist (knizku :-)
Berda-Berda 12477

Vychova

30.5.2006 21:54:35
Tak myslim, ze se shodnem, ze kazde ditko je individualita, my odrostli take a z toho plyne, ze kazdy vychovava jinak. Ja myslim, ze v zasadnich vecech (kdyz se jedna o zdravi) dokazu byt prisna, ve zbytku jsem spis benevolentni, byla jsem sama takhle vychovavana, vyhovovalo mi to, s rodicema jsem si vzdycky rozumela, nebo se aspon dohodla. Tak tenhle zpusob vychovy asi podvedome kopiruju. Nekdo se zase snazi vychovavat zcela opacne nez cim sam prosel, protoze mu to nevyhovovalo...

V tu chvili mi ale Kaaczina poznamka prisla zjednodusena, asi jako kdyz Sensi poznamenala, co vsechno
se ma vynechat pri AE z jidelnicku a urcite to musi zabrat....

Zdendo, tomu ja nerikam problem s usinanim. Mame to stejne a vsem nam to vyhovuje. Ja si odpocinu odpo a manzel si vecer uzije malou.

tak dobrouuu, jdu si cist (knizku :-)
Dáda + Vojta 6.3.04 13524

Re: Re: Re: Re:Bob,

30.5.2006 21:49:26
našla jsem tu Stodal, tak jsem nasadila ten a uvidím jak bude v noci kašlat. Zvednutou postýlku má skoro pořád a vlhký vzduch máme hlavně kvůli mě, tak víc pro něj nemohu udělat.

my nemůžeme plánovat žádná očkování, protože potřebujeme stihnout ty co vy všichni už máte za sebou od loňska (nějaké ty spalničky, obrny, žloutenky) tak se nám tam už žádné další nevejdou

dnes jsme se jeli projet metrem a zajeli na Floru, vzali nám tam Vojtu do děts. koutku, což mě překvapilo, protože všude berou většinou až od 3 let. Nechala jsem ho tam jen 20 min. ale spokojeně jezdil na klouzačce do balonků, trochu mě děsily ty starší děti, byly dost divoké, ale ve školce to nebude jiné, tak si musí zvyknout on i já:)) (nebo hlavně já)
Dáda + Vojta 6.3.04 13524

výchova,

30.5.2006 21:42:33
Kaacze můžu dát za pravdu v tom, že je potřeba být důsledná, ale na Vojtovo ranní vstávání metoda vrácení do postýlky platila pouze do doby než přišel na to, že se z postýlky dá vyskočit, pak už jsme se mohli na uši stavět, prostě tam nebyl.
Pohybuje se volně po bytě a já spím na půl ucha, půl oka a vstáváme všichni kolem 7. Velké děti totiž vůbec nevzbudí, že po nich leze.
A každé moje dítě je úplně jiné, Domča byla něco jako píše Zdenda, když jsme jí plácli, vrátila nám to, byla pěkně vzteklá a hysterická. Zas brzo mluvila, neplínkovala.
Lukáš to byl spíš pohodář, ale lenoch na mluvení a nočník. Vzít mu dudlíka jako Vojtovi to vůbec nešlo. Brečel 3 týdny celé noci.
A Vojta má od každého něco.
Každý človíček je svoje osobnost a někdo je tvárnější víc někdo míň.
Když porovnám sebe a svoji ségru, tak já byla od narození čert a jela jsem si po svém a ségra byla andílek a nesmělo se na ní ani zvýšit hlas, tak to je i teď.

Omlouvám se, že jsem se tak rozkecala.
bob, Ondra 11615

Re: Re: Re:Bob,

30.5.2006 21:36:11
Zdendo, to víš, že se další mimi zatím nekoná a musím říct se do toho sama zatím nehrnu. Prostě ještě nejsem rozhodnutá, že druhé mimi už jo, uvidíme, necháme se překvapit :)

Jinak s tou výchovou je to dikutabilní, každému je blízké něco jiného. Já vím, že nejsem na něj moc tvrdá a hlavně důsledná, což mi vytýká i manža. Je pravda, že u Kaaczi je jak mílius, ale on je vštšinou hodný, když ho hlídá někdo cizí, což mě velmi mrzí, že :)

 Názory 110 z 39363  [Dalších 39353 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.