| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : České Budějovice

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 22981  [Dalších 22961 >>]
splechtulka & M+J+R 35354
22.8.2019 16:50:38
Mně se líbí okolo Trojice, je to klidné a přece v centru. Jinak já jsem v ČB spokojená. Je tu dobrá občanská vybavenost a všude blízko. Mš a ZŠ je dost.
zerat 18305
22.8.2019 10:39:28
Len to asi ano, ale tam u těch nově postavených bytových domů mi to přijde docela ošetřené - nepletu-li se jsou tam postavené protipovodňové zdi apod. Je fakt, že už jsem tam nějakou dobu nebyla, ale vloni jsem byla překvapená, kolik je tam nových domů s terasami... Předpokládám, že toto musí být nějak ošetřené, protože v záplavové oblasti by bydlení asi pojišťovny nepojistily... a vypadá to tam tedy fakt moc hezky. ~R^ A to okolí je tam pro procházky apod. fajn.
Len 108740
22.8.2019 10:34:53
Malse je zradna. Pres vsechna opatreni bych nesla nikam, kde byla v roce 2002 voda. Ona treba Havlinda je krasna, ale zatopeno bylo vsechno. Malse se vyliva vic nez Vltava.
zerat 18305
22.8.2019 10:30:27
Nemáš zač děkovat. Však když Tě ještě něco napadne, tak sem napiš. Ono sem na Rodinu chodí obyvatelů jižních Čech víc než se teď zapojuje.
Elinor78 158003
22.8.2019 10:26:35
zerat, díky za pohled. To víš já na rodině nebyla roky, tak se zase učím :-D Určitě s mužeme sedneme nad mapu a budeme hloubat podle toho co jsi napsala, moc mi to pomohlo
zerat 18305
22.8.2019 10:24:21
Ano, MHD je tu dobrá, poté, co MHD v centru místy vyčlenily pruhy, tak asi MHD jezdí i na čas. ~R^
Elinor78 158003
22.8.2019 10:23:50
josefka a toho se právě bojím, střed jich je plný a oni opravdu to hrnou ve velkém do okrajových částí. a Líšeň obecních bytů kam by je mohli dostat má dost :-(
Len děkuji za názor jsem ráda že je tu i někdo místní, který na svoje město nenadává. Ani já to nevidím jako placku.
zerat 18305
22.8.2019 10:22:48
Elinor, klidně mi tady tykej. Na rodina.cz se tyká :-) Já bych pro začátek doporučila třeba na rok bydlet někde v pronájmu a udělat si sama obrázek o městě. My jsme to takhle udělali a dost nám to pomohlo. Když už dáš peníze za nový byt, tak ať máš jistotu, že jsi dobře vybrala. Po roce bydlení v pronájmu u řeky jsme si koupili velký byt s umístěním, tak aby nám to vyhovovalo pro nás do školy, dětem do školky, školy... Za ten rok už trochu poznáš okolí, porozhlédneš se, uděláš si obrázek o ZŠ apod.
Já bych třeba nemohla žít na sídlišti, ale kdybych musela, tak to bude sídliště Vltava - určitě ne Máj a ani Šumava, ale třeba Branišovská ulice by taky ušla (blízkost lesa). Špatné žití není ani v Suchém Vrbném, ale pozor na umístění bydlení, protože poblíž povede dálnice a okraj směrem k městu sousedí se seřaďovacím nádražím - ale na toto se dá zvyknout. Líbilo by se mi bydlení u řeky Malše u vlakové jižní zastávky... Další věc je, jestli opravdu bydlení přímo v ČB nebo raději někde v okolí - Borovany, Hluboká, Zliv, Hlinová Hora, Srubec, Rudolfov... - asi všude probíhá výstavba, plánují se výstavby bytů... a asi všude je i ZŠ (akorát nevím jestli i v Srubci a v Hlincové Hoře, ale to se dá zjistit) a do ČB je to kousek. Pro nás je 100% lepší bydlení mimo ČB. Je to super vypadnout po práci z hluku města do klidu maloměsta. Děti mají ZŠ kousek od domu, mohou se pohybovat samy s kamarády, kam je napadne... pro nás jsou to samé výhody. Přímo do ČB bych se stěhovala asi jen kdybych vysloveně musela.
josefka :) 157895
22.8.2019 10:17:38
Ta šikana v Rokli (a okolí místní ZŠ) je blbá, to je fakt. To je tím, že sem město stěhuje nepřizpůsobivé z Cejlu a okolí, protože od nich chce "vyčistit" centrum. A kam jinam s nimi. Vinohrady jsou v tomhle ještě o něco horší.
Ta odstávka šalin přes prázdniny je blbá, ale je to jen na chvilku. Síť MHD je tady furt i s tímhle výpadkem luxus, oproti jiným městům.
A byt za 7 mega mi přijde extrém i na Brno, pokud to tedy není nějaký ultra přepych.
Len 108740
22.8.2019 10:14:23
Nikde jinde zit nechci. Mluvit o CB jako o placce nechapu, leda na prvni pohled, ja treba vyrostla na velkem kopci a pozemek mam jeste na vetsim. Dolrava je strasna vsude, moc aut. Budejcka MHD funguje dobre.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 22981  [Dalších 22961 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.