| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Lost - Ztracení

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 537  [Dalších 517 >>]
peza&06/08+02/10+08/12 33625
29.5.2010 18:17:07
Sidd-
diky za ty paralely, moc zajimave!
a i jinak souhlasim- s tim, jak to meli ci nemeli promyslene... Jako kdyby se drzeli jen jedne linie, myslim, ze by to ted bylo jasnejsi... sice kazdy si v tom ted najde to svoje, ale osobne bych spis privitala, kdyby se nakonci dostavil takovy ten osvetlujici moment a ne deus ex machina, navic v prubehu serialu nekolikrat poprena...
Siddhártha 52792
28.5.2010 11:32:20
Takže sami tvůrci navedli fanoušky na to, že je to vše posmrtné, že při havárii všichni zemřeli. Spousta z nich se toho chytla a pak teda pro mě musely být jisté věci matoucí, nesmyslné... Plus teda ukázka slibů v tom dopise zklamaného fanouška. Jako mě ujistit, že nebojte, tohle se tam taky dozvíte, dívejte do konce, a pak by to tam nebylo, tak vraždím.

Takže tvůrci jeli jen na sledovanost, udržení co nejvíce lidí před obrazovkou a ted si za miliony od svých fanoušků užívaj a chechtaj se, jak s nima vyjebali.

Jsem fakt ráda, že jsem tohodle byla ušetřena.
Siddhártha 52792
28.5.2010 11:28:08
Kopíruju od MM:
Jeden blogger si vsiml zajimavych paralel ve finalovem dile.

1) Kdyz Jack a John spousteli Desmonda do te propasti se svetlem, byla to jasna paralela s Bunkrem, i John to pak 1rekl, ze mu to pripomina, zabery na ty dva byly identicke, i svetlo a stiny, vse bylo dost podobne. Vzhledem k tomu, ze na ostrove se vse opakuje porad dokola od pocatku veku, tak je dost mozne, ze i davna civilizace postavila neco jako Bunkr, ve kterem nejakym zpusobem resetovali energii, stejne jako to delal Desmond tlacitkem v Bunkru. Stejne tak potom vytahnuti toho koliku a zpetneho nasazeni bylo podobne tomu jak se hadali kdysi o tlacitko, jestli zmacknout, nebo ne. To velke napeti ve tvari, co se stane, kdyz to nestihnem zmacknout atd.

2) Automat u ktereho se potkali Sawyer a Juliet - dalsi paralela k ostrovu. Ona rika, ze aby dostal svoji zaseknutou tycinku z automatu, ze musi odpojit a zapojit zpet automat. Kdyz Sawyer odpoji automat, svetla zhasnou, protoze vyhorela pojistka. To je zaroven stejny zpusob, jak vyresili problem s MiB na ostrove. Odpojili ostrov vytazenim koliku, takze jeho duse se mohla takzvane uvolnit a on se stal smrtelnym. Dale - znacka tycinky vedle te, co si bral Sawyer je Avalon - norske oznaceni pro mytologicky ocistec. Takze je mozne, ze "Zdroj svetla" je jakasi brana do posmrtneho sveta a ze MiBova duse byla zaseknuta, tim padem on nesmrtelny a proste potreboval restartovat a jeho duse se uvolnila, odesla do posmrtneho sveta a oni ho mohli zabit.

Cili je asi jasne, ze Lost hovoril v metaforach a opakujicich se motivech a tak nam naznacoval odpovedi. V dile "Muz za oponou" zminili, ze na ostrove je neaktivni sopka, to taky mohlo mit spojitost se Zdrojem svetla.

http://sports.espn.go.com/espnradio/podcast/archive?id=2864045

rozhovor s tvurci, pred par lety, ze ktereho vyplyva, ze nemeli absolutne predstavu, kam lost smeruje behem uvodnich sezon, ackoliv dnes oni tvrdi opak, tedy ze to meli vymyslene od zacatku. Navic sami rekli, ze kdyby show byla zrusena treba po prvni ci druhe rade, ze by odhalili, ze ostrov byl ve skutecnosti ocistec a oni vsihcni zemreli pri puvodni havarii letadla. Nicmene show se stala velmi popularni,tak to museli zmenit, museli lidi prinutit,aby prestali myslet na ocistec a na konci sestky ho mohli znovu pouzit jakozto sokujici zaver.
peza&06/08+02/10+08/12 33625
28.5.2010 10:33:02
Sidd-
ano, presne tak... proste tvurci porad neco tvrdili, to,ze pujde o afterlife, zamitli uz davno a najednou toto?
jinak je samozrejme individualni, co bychom se od nich radi dozvedeli...
Siddhártha 52792
27.5.2010 22:27:39
Což nemění nic na tom, že si myslím, že otázky typu "proč byla Amy důležitá?" jsou mimo.
Siddhártha 52792
27.5.2010 22:13:46
Pezo, díky za ten odkaz na ten dopis. Klobouk dolů před autorem.

A už to chápu! JÁ TOTIŽ NIKDY NEČETLA ŽÁDNÝ PŘÍSLIB OD TVŮRCŮ A PROTO JSEM SI TO UŽILA JAKO KRÁSNÝ PŘÍBĚH, KRÁSNÝ SERIÁL. PROTO NEJSEM ANI NEMŮŽU BÝT ZKLAMANÁ.

Samozřejmě, ten, kdo četl každý prd od tvůrců, tak nutně zklamaný být musí.

No každému bych přála ten klid, co mám já. Mně maximálně je líto, že jsem se nedozvěděla věci jako jak to vypadalo vevnitř v celé soše a pod.

Siddhártha 52792
27.5.2010 20:59:47
Já vůbec nechápu, jak toto vůbec může někoho napadnout. ~d~ No tak jestli se na to dívali s touto myšlenkou, tak pak chápu, že nic nechápou.

Dopis přečtu snad ještě dnes.
peza&06/08+02/10+08/12 33625
27.5.2010 20:51:52
Sidd-
nektere nazory jsou tam zajimave, ale jini napr. tvrdi,ze uz samotny let Oceanic 815 se odehral pote, co vsichni umreli a ocistec zacal hned na samotnem ostrove. A tak pak jde vysvetlit vsechno- vsechno je mozne v jinem svete, tak jsem to myslela. A tito pak tvrdi, co jsi psala, ze Ben zemrel jako dite anebo ze Aaron se vubec nenarodil...

JInak tu je dobry dopis od zklamaneho fanouska, se kterym se celkem ztotoznuju:

http://futuretom.wordpress.com/2010/05/25/an-open-letter-to-anyone-who-thought-the-end-of-lost-was-awesome/
Siddhártha 52792
27.5.2010 13:32:22
Pezo, z té diskuze jsem odešla už v pondělí, bo tam to někteří matlaj neskutečně - třeba, že Ben zemřel už jako dítě, jakto, že měl Richard šedivý vlas apod.
Siddhártha 52792
27.5.2010 13:30:53
Pezo, jak to myslíš, že aspon v něčem dávají teorii očistce za pravdu? Nechápu. Však očistec byl v tomto seriálu FAKT, ne teorie.

A jak to myslíš, že jinou realitou se dá vysvětlit vše?
Vždyt od 1. až po 6. sérií včetně to byla realita, vše se skutečně stalo. Jen část 6. série byla jiná realita=očistec a ta nic nevysvětlovala, bylo to jen pokračování té skutečné reality, kde všichni žili a pak zemřeli.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 537  [Dalších 517 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.