| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Dvojčata

Soutěžte s DinoParkem

redakce

Vydejte se do unikátního zábavního a vzdělávacího parku nejen pro děti, ale i pro dospělé. V České republice nás můžete navštívit v Plzni, Praze, Liberci, Vyškově a Ostravě.

  (?)
 Názory 110 z 21142  [Dalších 21132 >>]
Tutenstein 19137
23.3.2017 11:44:52
Ony i skorodvojcata nekdy chteji ve stejnou dobu.Nastesti ne vždy.
Uspat,kojit(krmit),prebalit...Mam nekolik i fotek,kdy jsem na rukokline uspávala staršího a zaroven kojila mladšího,jinak suverene oba rvali(hlady a unavou).Vybavuji si pobyt s 19ti mes.v nemocnici(s nikym jinym tam byt nemohl)a ja plne kojici mimino.Nakonec tam byli se mnou oba.
Pro me pak byl asi nejhorsi komplikovane tehotenstvi u toho ctvrtyho.Doma prcek(12 mes.)a ja ve spitale...To bylo blby.

Matky dvojcat moc obdivuji,musi to byt ještě vetsi masakr nez jedno ditko....A třeba představa x cviceni Vojtovky 2x.
Fakt obdiv.~;((~x~
Yanull & 2 15067
22.3.2017 19:11:20
Mám dojem, že najpohodovejší bol prvý rok ich života, resp. kým nezačali chodiť... Budú mať 9.
šipková 141493
21.3.2017 21:48:06
Šuplíku, přesně jak píšeš, první tři měsíce mě taky splývají, a nebýt fotek tak nic nevím. To stejné kolečko.
Ke skorodvojčatům - já jsem psychicky nedávala, jak oba chtějí to stejné ve stejnou dobu, to by u skorodvojčat odpadlo. Ale zas by tam nastaly jiné nezáviděníhodné situace. Např. kojit miminko a u toho nahánět ročního apod.
-Velšice- 152842
21.3.2017 21:06:04
Pro mě to bylo nejhorší asi od třičtvrtě roku do dvou. Poté už skoro pohoda :-)
TwinVerča 82352
21.3.2017 20:46:01
Kluci, (nyní skoro 10 let), byli fakt vymodlení. Po porodu jsme byla jak zfetovaná štěstím, všechno mi přišlo v pohodě. Kluci navíc měli a mají velmi veselou a pozitivní povahu, takže pohoda. Teď nechápu, jak jsem to přežila. Babičky nemohly fungovat, manžel do večera v práci. S každým klukem 3x denně Vojtovka. Venku jsem se kolikrát za kočárem přistihla, že spím za pochodu :-)
Těžké období bylo mezi 1,5 a 3 roky. To bylo náročné je uhlídat, každý běžel jinam atd. Pak učení na nočník, na to nerada vzpomínám... Ale potom se to zase zlepšovalo, školka a já mohla konečně do práce, spousta akcí, výletů atd. Máme štěstí, že kluci nadšeně sdílejí naše koníčky a styl života. Už teď nám fyzicky stačí ve všech sportech, které provozujeme, a to nejsme zádný béčka ~;)
A jejich vzájemný vztah, to je něco neuvěřitelného. Mají se strašně rádi a z jejich propojení občas mrazí... Pro nás jako rodiče obrovské zážitky.
šipková 141493
21.3.2017 20:26:29
Řešili jsme to naprosto stejně.
Taky jsme přestali chodit na návštěvy a zvali je radši k nám. Neměla jsem nervy na načinčané obýváky přátel a věčné odvracení katastrof. :-)
Šuplík 137953
21.3.2017 19:15:15
šipková, u nás podobně.~s~~s~
když byly dětem 3 měsíce, přestala jsem mít pocit, že u nich musím neustále být, aby nepřestali dýchat,... (takové iracionální pocity) a taky někdy opustila byt sama nebo jen s manželem. Do té doby mi zážitky splývají do jedné dlouhé šňůry krmení, odstříkávání mlíka, sterilování flašek, příprava mlíka, krátký spáneka nové kolečko. někdy jsme nevěděla, jestli hodin na hodinách je 6 ráno nebo 6 večer (ještě, že jsme měli i digitální budík, tam to bylo 6 a 18)~;). nebýt fotek, tak ani nevím, jak sjme se měli... pak cca do roka pohodička, byt jsme uzpůsobili lezounům, celkem Ok jsem s nimi chodila ven,....
pak se okolo roku postavili a začali běhat. fázi chůze zcela vynechali. úplně nejstrašnější pro mě bylo cca 1,5 roku - 2,5 roku. říkali jsme tomu - všude vylezou, odnikud neslezou, ale spadnou.... v 1,5 roce se také naučili první (a nejzásadnější) slova a na dlouhou dobu taky poslední: HAM a NE~;)
okolo 3. roku jsme začala chápat, proč se říká mateřská dovolená (tenkrát se rodičovská neříkalo) a konečně si to začala užívat. Ve 4 letech šli kluci do školky a já do práce a konečně jsem začala oceňovat, že mám 2 stejně staré děti. na jejich největší zájmy se to dost hodilo - míčové hry všeho druhu se přeci jen líp provozují s vrstevníkem, který je vždy po ruce. to mi maminky jedináčků nebo různě starých dětí záviděly. většinou mi přestaly závidět, když pak viděly i jiné akce než "chlapci si spolu hezky hrají s míčem".~;)
byly chvíle, kdy jsem padala na hubu a dny kdy jsem byla naprosto spokojená máma. ale ty výhody maminkovství dvojčat jsem ocenila až od doby, co začali kluci chodit do školky, školy,.... (jediná instituce). někdy je mi líto, že jsme jim nepořídili ještě dalšího sourozence, ale neměli jsme na to podmínky a já vlastně ani sílu a ochotu absolvovat to všechno znovu~d~
k tomu jak bylo napsáno, že "skorodvojčata" jsou horší - jako u všeho platí, že záleží na tom, jaké děti to jsou, jaké mají povahy,..... maminky co mají dvojčata i skorodvojčata většinou říkají, že skorodvojčata nemají to "nejhorší" období kratší~;)
znala jsem i trojčata, která byla tak hodná, že nikdy nikam neutíkala, apod.....
Diva.Bara 37553
21.3.2017 18:50:47
nám se hodně osvědčilo vyhradit jim obývák - nebylo tam nic, než sedačka, hračky, přišroubovaná komoda s tv na pohádky, a jinak hodně prostoru na hraní. mohla jsem uvařit - viděli mě skrz zábranu, a jinak jsem vše dělala u nich a oni se kolem batolili. já jsem ale prostě neřešila estetickou podobu domu, heslo dne bylo přežít :-D
Jája a spol. 71011
21.3.2017 18:50:15
naprosto stejné u nás.
Jája a spol. 71011
21.3.2017 18:46:46
Margotko, děkuji, ale ono, když to přijde, tak to člověk zvládnout musí, co se dá dělat že. Akorát je to prostě jiné rodičovství, než jaké vídám v okolí častěji....ten vztah byl zpočátku hlavně o tom uspokojení základních potřeb a o přežití, takže jistá únava se dostavila. Byla jsem hodně často nemocná, ale už se mi i imunita zlepšila, řekla bych.
 Názory 110 z 21142  [Dalších 21132 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde


(C) 1999-2016 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.