| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Barvení, batikování, savování

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 420  [Dalších 400 >>]
Půlka psa 24064
2.10.2022 20:03:12
Aha, tak to je dobrý vědět. Já bych je teda nosila jen po doma, takže choulostivá situace
až tak nevadí. Zpestření houmáče s manželem~:-D. Ale dobré vědět, že nemám vyběhnotu do sámošky.
Půlka psa 24064
2.10.2022 19:56:12
Byly to pět let staré šaty z Lídlu ani ne za dvě stovky. Jestli se rozpadnou, tak budiž, ale jestli na tom zbohatnu, tak to bude vzhledem k té vstupní investici docela překvapení.
Vítr z hor 100046
2.10.2022 19:51:18
Savo je previt. Mam dojem, ze pusobi dal, i kdyz tam, ehm, neni, protoze je latka prece dukladne vymachana.
Takze je mozny, ze to “vylososovalo” za jinych podminek (treba ten flek vznikl davno pred tim, nez se opravdu objevil). Taky pusobi mnozstvi sava (treba se mi to jinak barvi, kdyz je tam hodne sava, nez kdyz je par kapek).

No ale hlavne to v tom moc nemaceruj, protoze se muzes dostat do choulostive situace - furt dobry, dobry - a najednou se na tobe ty saty rozpadnou.

Kdyz byly deti male, obcas jsem jim macela bile oblecky v ne moc koncentrovane savove lazni, aby zmizely zlute fleky. Rekneme tak 5x. Vic ne, rychle z toho vyrostly. Furt dobry, furt dobry. No a jednou si hraly na terase (nastesti nikde nikdo) a jedna se podrbala. Prsticek projel latkou, ditko trhlo, druhe ditko se inspirovalo - a obema se podarilo behem minuty s minimalni namahou roztrhat bodycka na cary. Vypadaly jak komparz z Bidniku… zkusila jsem to a latka byla zdanlive pevna, ale kdyz clovek zabral, trhala se jak novinovy papir ~t~
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
2.10.2022 19:40:37
Půlko, člověče, aby ti z těch šatů nakonec něco zbylo, a aby to nebyly jen švy ~t~ ačkoliv jsem koukala, jaký je módní trhák (doslova) z džínů v podobě pasu, kapes a pak už jen švy podél nohou zakončené švy kolem kotníků... Tak třeba ještě zbohatneš na novém produktu ~t~
Půlka psa 24064
2.10.2022 19:14:46
Rose, tak máš samozřejmě pravdu. Opravdu se to zesvětlilo po několika hodinách. Dokonce až v době, když jsem to Savo z toho už dávno vyprala a rozhodla se tím dělat něco jinýho, a to naopak to obarvit. Opožděné Savo mi nakonec zničilo všechno úsilí ~:-D. Ale tak jo, no. Jsem nemocná a nemůžu ven, tak jsem si aspoň pohrála.
Kopřiva Dvoudomá 34182
2.10.2022 19:08:32
Přesně to mě napadlo :-)
Půlka psa 24064
2.10.2022 17:05:55
Ok, díky moc. Tak tím se to vysvětluje. Na dceřině tričko byly totiž skvrny do půl vteřiny, tak jsem nevěděla, že se látky chovajítakhle různě. Děkuju.~;((
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
2.10.2022 16:56:11
Savo se stříká na suché oděvy a nechává se působit a až po cca dvou hodinách se to vypere... Další možnost je nebatikovat, ale odbarvit prostě na černo ~:-D
Jinak myslím, že v drogerii se prodává i pytlík na odbarvování, ale tak 20 let jsem ho nekupovala ~d~
Slonisko 65085
2.10.2022 16:44:54
S cíleným odbarvováním nemám zkušenost, ale jak tak koukám na svoje domácí tepláky, tak bych řekla, že fleky od sava vylézají postupně, po každém praní, další fáze je že místo fleku od sava vznikne díra :-).
Muumi 41406
2.10.2022 16:42:06
Jojo, děti si nevypratelně pocákaly hezká nová trička obyčejnými vodovkami a nejde to ničím dolů. Zato trička pomalovaná drahými fixy na textil se vyprala napoprvé:)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 420  [Dalších 400 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.