| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Rakovina

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 4034  [Dalších 4014 >>]
Konzerva 153011
23.3.2022 14:45:12
Jestli je to konecné stadium tak bych zmatenost neřešila,pokud to ona sama nevnímá nepříjemně .

babi_ 48341
23.3.2022 14:37:13
Mám zkušenosti dvě.

Muž 50 let zůstal po aplikaci náplastí zcela orientován, schopen i relativně náročných jednání. Zmatenost přišla až v posledních dvou dnech, a přisuzuji to spíše závěrečnému stadiu onemocnění.

Žena 87 let v časové souvislosti s počátkem náplastí dezorientovanost, přičemž tou dobou měla před sebou ještě několik týdnů. U té to tedy byl spíš vliv těch náplastí. Možná je to věkem.

EDIT: důležité dle mého je, že ty náplasti pomáhají od (nejhorších) bolestí, nic jiného bych neřešila.
breburda71 89004
23.3.2022 14:13:03
Babicka po prvni naplasti prestala uplne komunikovat, vetsinu casu pak prospala, melo to rychly spad..Ale bylo ji 90 let, hodne zeslabla..
Janča 2002 41210
10.9.2021 14:09:07
Hezký den, napsala bych pokračování, maminka 76 měla včera 2 chemo, prozatím se cítí dobře, jen diagnoza byla původně folikulární lymfom a ted je překvalifikovamá jako nodální marginální lymfom t st. 2. Bylo jí řečeno že stejný postup ale nic více a já o tom skoro nemůžu nic najít.jen z pláštových buněk ale to prý není ono.
Kostní dřeň je čistá.
První chemo měla R-COP kvůli věku a že zvládla dobře, tak včera R-CHOP. Prozatím je v pohodě jen trochu unavená a já se moc bojím......
Zd a tři 91080
16.8.2021 12:21:16
Hele, kontaktuj ošetřujícího onkologa. Sama nebo běž s maminkou. Všechny dotazy dej jemu. Speciálně v onkologii je součinnost rodiny, informování příbuzných dost důležitý. Pro maminku (pokud to neodmítá), pro Vás i pro toho doktora.
Jinak už to bylo krásně vysvětleno.
Janča 2002 41210
15.8.2021 22:07:00
~s~~s~~s~
Gretel 120414
15.8.2021 21:57:49
~s~Moc ráda jsem aspoň trochu pomohla, vím, že v takovéhle životní situaci je každá informace dobrá. ~;((
Janča 2002 41210
15.8.2021 21:39:25
Moc a moc Vám děkuji za odpovědi, jsem Vám velmi vděčná. No bohužel nikdo se starším rodičem a co má tuto chemo mi neodpověděl..co se dá dělat...ale vy jste velmi hodná a děkuji Vám moc~s~
Gretel 120414
15.8.2021 21:20:43
Díky za citaci ze zprávy! Dala jsem přečíst domácímu hematologovi a předávám:

Ano, bude se začínat cytostatickou (klasickou) chemoterapií R-COP. Je to redukovaná verze chemoterapie R-CHOP (má o jednu účinnou látku méně, je méně agresivní), jedna z účinných látek, vincristin, se bude ještě k tomu podávat ve snížené dávce, vše s ohledem na věk maminky.
Když bude maminka první cyklus R-COP dobře snášet, přejde se na režim R-CHOP (zase se sníženým vincristinem), který je co se týče léčby účinnější, ale může mít více negativních vedlejších účinků. K tomu se bude podávat Mabthera, která by měla celou léčbu podpořit a pomoci k tomu, aby se dosáhlo dlouhodobé remise, tedy zdravotního stavu bez známek onemocnění.
Celé to na mě působí tak, že lékař šije mamince terapii skutečně na míru, zohledňuje její věk a hodlá postupovat účinně, ale opatrně.
Možná tu najdeš někoho, kdo má s R-CHOP zkušenosti u sebe nebo u svých (starších) příbuzných a napíše ti něco více o tam, jak to snášel(i).
Přeju hodně štěstí a sil; určitě to nebude jednoduché období pro maminku ani pro tebe, ale pevně věřím, že léčba zabere a bude úspěšná. Držím palce, aby vedlejší účinky léčby byly co nejmenší a daly se zvládnout.
Janča 2002 41210
15.8.2021 18:56:26
Právě jí doktor řekl, že jí vlasy vypadnou. něco vysvětloval ale byla jsem z toho jelen.
Opíšu ze zprávy:

Rozvaha: nový folikulární lymfom, časné KS dle Pet/ct A velký infiltrát malé pánve od buifurkace do třísla plus vysoké riziko podle FLIPI. Je indikovaná imunochemoterapie. S ohledem na věk zahájíme léčbu režimem R-COP při dobré toleranci 1 cyklu a příznivém TTeCHO nálezu režim R-CHOP s redukcí

Postup: zahájení léčby R-COP a redukcí VCR na 1 mg.Bude podána Mabhtera. Rezervujeme místo k hospitalizaci ale léčbu s ohledem na malý rozsah zahájíme ambulantně.V případě absence cytokinové reakce dokončíme ambulantně.

PET je jinak čisté a ve zprávě se píšu folikulární symfom GRADE 2.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 4034  [Dalších 4014 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.