| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Císařský řez

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 14610  [Dalších 14590 >>]
Monika 123907
17.10.2021 22:26:51
Ráchel, to samozřejmě. Ale tím s tou genetickou vadou ovšem nic neuděláš, pořád tu bude. Kdežto některé jiné problémy je možné vyřešit nebo zabránit jejich nejhorším následkům, pokud se včas odhalí. A kvůli tomu může být větší množství vyšetření (pro někoho) užitečné. Tak přesně jsem svůj příspěvek myslela.
neznámá 91073
17.10.2021 22:17:48
Tak mě překvapilo, že těch vyšetření znatelně ubylo. Já zvyklá na smršť neustálých kontrol a ke konci monitorů jsem letos byla spíš vyjukaná z toho, že najednou se nehrotí.

Najednou jsem na kontroly chodila jednou za měsíc a někdy i po pěti nebo šesti týdnech pokud návštěva vycházela na svátky, tak nebyl problém ji i o dva týdny odsunout), poslední měsíc po čtrnácti dnech a stihli pouze dva monitory + 2 ultrazvuky a OGTT test.

Vždy jsem byla zvyklá na úplně popsanou těhotenskou průkazku a teď bylo popsaných pár řádků.
terereza 159383
17.10.2021 22:00:27
Já osobně bych tuhle "nepéči" uvítala o dost víc než kolečko neustálých vyšetření, které probíhá tady. Ano, můžu je odmítnout - a pak se neustále s někým dohadovat. A mimochodem, jak kojit atd. velmi často neukazují ani tady v porodnicích. Těžko si můžu vážit zdejšího porodnictví, když s ním mám otřesnou zkušenost a největší pozitivum na něm bylo to, že nás vykopli z nemocnice už po dvou dnech, protože potřebovali volnou postel. :)
Dolores Nowaco 159155
17.10.2021 21:53:18
To není občas. A mimochodem je hrozně zajímavé, že když něco posere státní služba, tak je to najednou chyba jednotlivce. Hlavně že ten systém přesně takové jednotlivce z principu vytváří pokřivováním vzájemných motivačních vztahů.
Dolores Nowaco 159155
17.10.2021 21:51:23
A jak bych jí takovou službu asi mohla zařídit sama, když si na ní stát vytvořil monopol a neumožnil vzniknout konkurenci? A jak to vůbec souvisí s tématem diskuse? Za chvíli mi napíšeš, že když chci umožnit konkurenci v dopravě, tak nemám chodit po státních chodnících ne? Asi jako kdyby chtěl někdo za minulého režimu zprivatizovat potraviny, aby byly jako jsou teď, na volném trhu a ty jsi mu tehdy řekla, ať teda nejí ~8~
Ráchel, 3 děti 76748
17.10.2021 21:41:01
tak s genetickou vadou se samozřejmě dá něco dělat. normálně to dítě porodit.
Škrpál 70170
17.10.2021 21:36:15
" vždy jsem měla pocit, že tam jsem jen, aby mohli podojit pojišťovnu."

něco na tom bude~d~ Pokud mimčo není žloutenkové, vše je ok, kojení se rozběhlo, jsou první plínky a dítě přibírá, matka v pohodě, nechápu, o co jim jde~d~
kosatka2 89902
17.10.2021 21:32:18
No vidíš. A já byla v Praze v porodnici s Češkou, co se domáhala ochodu domů, protože má kanadský pojištění a to jí proplácí návštěvy porodní asistentky v domácnosti a od ambasády to má zajištěný (manžel diplomat). Nechtěli ji pustit "protože v ČR minimálně 3 dny". Brečela tam jak ve vězení (jak běžné - při všech mých 3 porodech jsem v porodnici potkávala brečící ženy).

Já jsem si sedla s primářem a proškrtali jsme nadbytečná vyšetření, nejsem pokusný králík. Báby v kartotéce a v těhotenské "poradně" na mě sprostě vřískaly přes celou chodbu a pak byly nafouklé, že se znám s primářem.

Zašantročili mi krevní výsledky, zda-li nemám syfilis (vše jsem měla v pořádku), už jsem to nechtěla absolvovat znovu, napsali mi rudě fixou na kartu PAC. ODMÍTÁ VYŠETŘENÍ !!! Primář mi tu kartu vyměnil.

Nakonec jsem zvolila porod mimo Prahu, zaplatila si vlastní porodní asistentku a rodila ambulantně - opět předem dojednáno s primářkou. Lituju, že jsem si to tak nezařídila i u předchozích porodů, vždy jsem měla pocit, že tam jsem jen, aby mohli podojit pojišťovnu.
Jo a luxus být v porodnici krátce mě stál 10 000.
Prý "povolují" ambulantní porod hlavně covid+ rodičkám, ostatní tam drží jak ve vězení, pokud se nedomáhají svých práv. Asi že ty covid+ matky jsou šikovnější, nebo co...
A. Andrs 157190
17.10.2021 21:08:34
neonatologie je v republice na velmi dobré úrovni, možná špičkové, ale představa, že dítě s genetickou vadou zachrání prenatální diagnostika je mylná, dá informaci a rodiče se pak mohou rozhodnout,
A. Andrs 157190
17.10.2021 21:04:27
tak i lékaři tak nějak tušili na koho to můžou zkoušet a u koho neobstojí, případně se dala vybrat vstřícná porodnice, pokud to pro někoho bylo zasadní, tyto debaty tady probíhaly jakoby to bylo včera a dnes už jsou tady babičky právě od těchto dětí, neuvěritelný
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 14610  [Dalších 14590 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.