| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Rozštěpy rtu a patra

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 103  [Dalších 83 >>]
Radim
  • 
11.10.2010 7:25:54
Zdravím všechny,
před 3.týdny se nám narodil nádherny klučina, ale byl jsem docela v šoku když jsme se od sestřičky dozvěděly že náš malý má oboustranný rozštěp patra. Naštěsti ma čelist i rtík v pořádku. Není snad hodiny kdybych na to nemyslel. Na první konzultaci máme jít až v prosinci, a já mám pocit že se to tak vleče. Krmení zatím zvládame, a Matýsek baští jak o závod. Má někdo nějaké zkušenosti co našého prcka čeká? Jestli se to jen šije, nebo nějaký kostní štěp. Mám z toho docela hrůzu, co bude dál...
Děkují Všem za odpověd
Mária Škorvánková 110007
17.8.2010 22:10:51
Ahoj Evka.Dlho som tu nebola,akosi som zabudla na túto stránku.Kedysi som sa ti snažila napísať na mail,neviem či si ho dostala.Malej sa darí dobre,až na to že jej hrozí slepota,má ťažkú krátkozrakosť.Neviem či jej robili testy na Sticklera,keĎ sa narodila robili jej základné genetické-karyotyp,ten bol o.k.Jej operovali podnebie až v dvoch rokoch,kde vám už tak skoro?Naša stále dobre nepapá,dosť ešte mixujeme,ale PEG sme už dali zrušiť.Nosí okulariky,chodíme k profesorovi Izákovi.Odkiaľ si?Prosím ak sa ti bude dať ozvi sa mi na mail-SARI6@centrum.sk
Trnovka 97432
12.5.2010 16:31:34
Zkuste je nabídnout na diskuzi na www.rozstepy.cz, já tam kupuji nošené taky.
kresta 96947
24.4.2010 1:35:14
zdravim Maria, ako sa dari malickej. Moja uz ma 14 mesiacov a dari sa jej velmi dobre .Ma uz po operacii ,operovali je podnebie v siedmom mesiaci a od vtedy sme dali dolu sondicku a zacala papat a pit ako keby Pier-robina nikdy nemala.Som rada ze to uz ma za sebou. Teras ma naplanovaneho lokopeda tak som zvedava ko to pojde. Maria vy ste nerobili geneticke testy pre sticklera? Mne ich robili hded ked zistili ze ma rozstep podnebia. az bude mat 1 1/2 roka tak jej budu robit rtg aby zistili ci ma postihnute klby.Ale geneticka mi vravela ze sa nemam stresovat , ze v dnesnej dobe je uz to zdravotnictvo na dobrej urovni.Ocka ma zatial v pohode ma nabeh na kratkozrakost ale este nepotrebuje okuliare.
Ak vam este nerobili testy na toho sticlera skuste si ich urobit aby si vedela ako je malicka na tom . Tak drzte s a nech sa vam dari. Eva
Hele Jurkasová
  • 
23.3.2010 15:11:06
Zdravím všechny maminky, mam 14 mesicniho chlapecka .. pred mesicem jsme objednali nostrillky č6 a jsou nám velké.. jsou nenosene ... puvodni cena 1700 Kč... Prodam je za 1300Kč ... Děkuji vsem za odpoved Jurkasová

KOntakt: 773 216 681
e-mail helenkajurkasova@seznam.cz
janisabipepi(S-05/08/P-12/09) 83275
16.3.2010 9:26:45
ahoj, chtěla bych se zeptat maminek rozštěpáčků, které byli na operaci v Motole, kdy platili nostrilky, které byly dány při operaci. a kolik stáli, děkuji.
MáRIA šKORVáNKOVá
  • 
25.2.2010 22:31:57
Dobrý večer.Aj ja mám dcérku s Pierr Robinom a obávam sa že nás neobíde ani Stickler.Má 2,5roka a máme toho ešte dosť pred sebou ale aj za sebou.Do siedmich mesiacou som ju sondovala a potom som jej dala zaviesť PEG.je to tak lepšie.Ale už ho plánujeme dať zrušiť.Je krátkozraká. Všimli sme si to pomerne skoro,mala by nosiť okuliare ale odmieta ich.
MáRIA šKORVáNKOVá
  • 
22.2.2010 19:51:24
aj ja mám dcérku s pieer robinom a mam obavy ze nas neobíde ani sticklerov sy.mali sme dlho nasogastricku sondu,ale potom som jej dala zaviest PEG.Je to tak lepsie .Má 2,5roka a už sa ho chystáme zrušit.ZAčIatky boli nesmierne ťažké ale stála vsetka námaha zato.
Jarka Majerová, roční chlapeček
  • 
10.12.2009 13:26:38
Zdravím všechny maminy,
nám se narodil chlapeček s rozštěpem rtu a měkkého patra, operoval nás Dr. Borský v Praze na Vinohradech a vše dopadlo výborně, není téměř nic poznat.
Zkouším proto touto cestou nabídnout nostrilky č. 2, které jsme nosili necelé dva měsíce. Mají maličko natržené jedno "křidélko", ale určitě ještě poslouží.
Pořizovací cena byla 1700,- nyní je nabízím za 1000,-
Kdo by měl zájem napiště na mail jarka.blahnikova@sezna.cz
Přeji hezké Vánoce.
kresta 96947
23.5.2009 21:57:48
Ja mam dcerku ktora bude mat 4 mesiace ,narodila sa s rozstepom patra presnejsie Pierre Robin syndrom. Na genetike jej zistili , ze ma aj Sticklerov syndrom. Tento syndrom sposobuje poskodenie zraku, sluchu,a moze aj klby; tieto poskodenia sa mozu objavit hned alebo az neskor.Dcerka je zatial v poriatku (ak nepocitam rozstep),ale doktorka mi vravela ze sa to pravdepodobne zacne objavovat neskor. Ma niekto skusenosti so Stickler syndromom. Rada by som sa skontaktovala s niekym kto mi moze predat nejake skusenosti.Dakujem
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 103  [Dalších 83 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.