| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : září 2013

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 810  [Dalších 790 >>]
donjamimonja 107675
31.10.2013 20:59:20
Siffonko díky, už je lépe, ale v noci hodně kašlu a budím tím malou~n~. Jinak malá mi taky papá kolem 8 a pak se taky budí kolem té jedné, někdy i později...Posledních pár dní se mi prsa nalévají opravdu méně, ale je to tím, že malá se u kojení hodně kroutí a nechce moc dlouho sát...snad si nebudu muset pomáhat odsavačkou~e~
siffonka 106946
30.10.2013 22:46:34
Holky, díky za názory. Ono kdyby se mi budil sám nebo kdybych nekojila, tak to taky neřešim, ale takhle mi večer usne kolem osmé a první probuzení má až tak v jednu, ve dvě v noci, což mi přijde dost dlouho, i pro moje prsa.~d~ Ale pak už jede zase po těch 3hodinách, přes den i po dvou. Tak jsem ho proto budila ještě kolem té jedenácté večer, jenže zrovna včera byl totálně nevzbuditelnej, i po přebalení, a vůbec nechtěl sát, takže na to asi taky prdim a necham ho spát.~d~
Dnes jsem byli taky na kyčlích a naštěstí v pořádku.~R^
Donjo, ať je ti brzy líp a malá se nenakazí.~x~
Renda-Verča 05,Kája 07,Luca13 3160
29.10.2013 14:53:54
Donjo, tak jsem ještě vyhrabala krabici co mi tu zůstala a ty Anity co byly nejlepší měly kód 5059. U Káji jsem měla s kosticí ještě takovou krajkovou a ta ty prsa nědělala tak hezký. Chce to fakt zkusit, měla jsem jich na sobě dost a nesedí úplně každá.

Konečně máme za sebou kyčle a dobrý. Jen ta moje vopice pořád dává hlavnu na jednu stranu a nic na to nepomáhá :o(

Buzení neznám, dodržuje si cca 3 hodiny, večer to zkrátí po 2 hodinách.




donjamimonja 107675
29.10.2013 8:11:55
Ahojky holky!

Rendo díky, na Praze 6 mají nějaký "mama shop", kde ty Anity mají, tak snad se tam nějak dostanu a vyzkouším, nějak se bojím to objednat na slepo.

Siffonko já na kojení nebudím, ale malá se mi tak po těch 4 hodinách budí sama, takže většinou se budí kolem 1 až 2, pak třeba kolem 5 a pak už třeba kolem 7 nebo 8. Dnes se teda potvůrka probudila v 1 a do čtvrt na 3 jsem jí nemohla uspat. Jinak v noci kojím třeba i jen z jednoho prsa - když mi u kojení usne, tak jí nechci budit přehazováním na druhou stranu, snažím se alespon 1 za noc dát to levé, at tu laktaci podporuju. Jinak v tom pravém se mi myslím mín mlíka netvoří, ale pokud má malá bolení a přes den nepije tolik, tak se mi obě prsa nalévají mín, ale jak zas začne pořádně tahat, tak se laktace zvyšuje..prostě důvěřuju tělu - tvoří se tolik mlíka, kolik malá chce. Ted jsem s malou taky ještě neodsávala, taky jsem si to pořádně užila se starší, takže jen pokud budu potřebovat mlíčko pro někoho aby nakrmil, nebo pokud budu mít s laktací opravdu nějaký problém...

Jinak od soboty jsem nemocná, bolí mě v krku, mám rýmu a celkově mě bolí celej člověk. Ale odolávala jsem dlouho, starší dcerka už frká 3 týdny, minulý týden k tomu začala chrchlat, takže nešla ani do školky, no a muž byl nemocnej minulej týden. Jen se modlim, ať to nedostane Valinka.

Hezký den!~3~
siffonka 106946
28.10.2013 22:46:40
Rendo, právě proto to já dělám tak, jak jsem napsala, že to střídám, aby se mi nesnížila tvorba mléka v tom plném, když by ho v podstatě nikdy nevytáhl do prázdna. A odsávat se mi zatim moc nechce, toho jsem si "užila" až až při prvním.~8~
Jinak bříško malýho naštěstí trápí opravdu jen minimálně, prdí pěkně sám, mám pro případ doma Espumisan, ale dala jsem ho zatim jen párkrát. Večery máme kupodivu klidné, naopak ještě před koupáním se prospí a po koupání a nakrmení spí jako zabitej.~6~
Holky, a budíte v noci dětičky na krmení? Mně právě všichni říkají, že je ještě malej, ať ho ještě budím, takže já ho budím kolem jedenácté, než jdu spát, a pak v noci se většinou už budí sám, cca po 3-4hodinách. Kdybych nekojila, tak to neřešim a nechám ho spát, co hrdlo ráčí, ale takhle bych s prsama nevydržela, v noci je mám k prasknutí.~d~
Renda-Verča 05,Kája 07,Luca13 3160
27.10.2013 23:04:07
Ahojky,
tak já střídám jedno kojení jen z pravého prsa a pak příště dávám to prázdnější jako první a pak teprv to druhé.
Zkouším teď to levé kde se tvoří míň dávat taky pokaždé jako první, nesníží se mi pak tvorba mléka na tom druhém?

Donjo (už jsem nenašla tu diskuzi) ty Anity celkem odpovídají, nosím normálně 85B.
Prolezla jsem cedulky všech co doma mám a všechny mají vel 85D a jedna 85C.

Lucinku bolí bříško vždycky jen večer mezi 18 - 23 hodinou. jen nějak nechápu proč zrovna v tuhle dobu
donjamimonja 107675
27.10.2013 8:26:12
Siffonko já právě čokoládu odbourala, snědla jsem snad 1 denně, takže hrůza...i jsem půl kila postupně doma nabrala, takže čokoládu jím jen minimálně a půl kilo je zas pryč...i jsem začala trochu stepper a lehce posilovat doma, tak snad se těch 10 kg co mám nějako zbavím~t~
donjamimonja 107675
27.10.2013 8:23:55
Dobré ranko děvčátka!

Leni velké gratulace, už jsem se říkala, že jsi se dlouho neozvala, jestli jste s prckem v pořádku a naštěstí ano~p~~:-D.

Rendo já taky kojím z obou , takže má malá taky přední mlíko 2krát...A levé prso mám taky prázdnější, takže abych podpořila tvorbu mlíka v tom levém, tak přikládám jako první. Malou ale dost trápí bříško, jak se začně kojit, tak se po chvíli kroutí a ani nevydrží pít moc dlouho...ale očividně jí to stačí, za 3 týdny přibrala skoro kilo. Ale je to pro mě nezvyk, starší dcerka se kojila dlouho, nebyla výjimka, že jsem jí měla u prsa i hodinu, no a tahle cácorka to stihne vysát i s kroucením za pár minutek. Nijak velká mlíkárna nejsem, ale po těch 2 až 3 hodinách nekojení se mi prsa nalévají, ne moc, ale asi to stačí. Hlavně teď mnohem víc věřím vlastnímu tělu, se starší jsem vše řešila, pořád se bála, aby měla dost, teď neřeším nic a je to v pohodě.

Holky taky vaše mimča trápí bříško? Minulý týden mi kamarádka poradila dávat Sab Simplex před každým kojením, to se mi zdálo moc, tak jsem pohledala na netu a dávám 4 krát denně, přibližně teda ob kojení a od té doby máme klidné večery, nevím, jestli je to tím, ale před tím jsem dala Sab jen při akutním problému, tedy většinou jen jednou večer a to nemělo efekt, ale takhle jí dám večer napít, bud mi v klidu usne u prsa, nebo jí pár minutek pohoupou, dám dudlík a spokojeně usne...no a spí třeba do 1, pak se napije a spí dál...

tak se mějte krásně a hezkou neděli!~3~
siffonka 106946
26.10.2013 21:57:10
Ahoj mamči ~3~
dodatečně gratuluji všem narozeným mimískům a doufám, že vám dělají jen samou radost.~x~ Já mám dnes a zítra klídeček, manžel odjel se starším na chatu, tak jsem doma jen s mimčem a máme pohodu.~b~
Rendo, já kojím z obou prsou, mám to stejně jako ty, jen u mě je to obráceně, málo mlíka mám v pravém. Taky bych malýmu nemohla dát jen jedno, to by mi brečel hlady. Já to dělám tak, že jako první dám vždy to plnější a na dopití to druhé, a pak zase začínám tím, kterým jsem končila. V tom horším těch 50ml většinou mám, někdy i víc, ale hůř se mu z něj tahá, takže někdy pije dobře a někdy zase vůbec. No je to alchymie to kojení.~8~ Každopádně zatim se držíme, v úterý nám končí šestinedělí, u prvního jsem touhle dobou už musela dokrmovat, tak doufám, že ještě vydržíme, i když teda žádná mlíkárna opět nejsem.~7~
Jinak teda, co se týká hubnutí, tak mně zbývají ještě 3kg, přibrala jsem za těhu 10kg, ale vzhledem k tomu, že každej den, nejlépe večer, žeru čokoládu, tak mi asi ještě dlouho zůstanou.~t~
Renda-Verča 05,Kája 07,Luca13 3160
23.10.2013 10:04:44
Ahoj Leňucho,
posílám velkou gratulaci. Hele ještě že už rodit fakt nebudu :o)))
Přesně tohle jsem zažila u toho prvního, Verča nebyla dorotovaná, stejnej průběh jako u tebe, mě tenkrát nastřihly, měla jsem tam i hematom a nesedla jsem si 3 měsíce, se divim že tě nenastřihli koumáci. Tenkrát na ten mega nástřih mi jediný pomohly koupele v odvaru z dubové kůry, gely nepomáhaly. Tak snad se ti to brzy zahojí.

Mě teď u Luci taky nevim co dr. vyváděl. Podle mě se to začalo trhat rovně na konečník a pak to dostřihl teprve bokem, zašíval to na 2 směry. Naštěstí sedim, jen ty vložky už nenávidim. U holek to teda přešlo dříve.

Teď aktuálně řešim jak kojit. Lucíkovi evidentně stačí cca 100ml. Z pravýho prsa těch 100ml dostane ale v levém se mi tvořilo mlíka vždy málo a tam vytáhne jen 50%
nejvíc se povedlo 50ml a to jsem z něho nekojila 8hodin jinak klasika je cca 30ml.
Zatim to dělám tak, že jí přikládám nejdříve na to levé a pak přehodím na pravé kde dotáhne všecho co potřebuje. Jenže při tomhle bude mít vlasně 2 dávky předního mlíka ale nenapadá mě lepší varianta. Kojíte některá z obou naráz?
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 810  [Dalších 790 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.