| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červen 2010

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
/clanek10104.htm

Vynucování očkování aneb Právo volby dostává těžké K.O.

Opravdu je potřeba si tento přežitek (myslím onen vynucovací systém, nikoliv očkování jako takové) hýčkat i nadále?

(?)
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 34540  [Dalších 34470 >>]
blizka 104177
*

2.2.2015 9:10:21
No Molly s těma nervama jo..no tak manžel šel na ultrazvuk jater/výsledky byly celkem dobré/a zmínil se doktorce své onkoložce,že teda má problém s tím operovaným uchem,že mu tam roste nějaká kost pod uchem,je to tvrdé a cítí jak ho to tlačí dovnitř ucha a hlavy,je to nepříjemné a i to pobolívá/to už jsme konzultovali před měsícem s ušařem,neznepokojilo ho to,tak se to jen zatím pozoruje co to bude dělat/nicméně onkoložka ho hned poslala ještě na ultrazvuk, no a baba na tom ultrazvuku byla extrémně nepříjemná říkal manžel a ještě mu začala jezdit po celém krku a že se jí to nezdá a že tam vidí cosi na uzlinách a že neví jestli se to bude operovat nebo jen sledovat..no dohukala nás,fakt hrůza,jsem probrečela celé dopoledne..než se odpoledne na 10pokus dovolal doktorce aby se na ten snímek podívala/neměla čas,byla hodně vytížená,byla na oddělení sama a hodně pacientů,je to hrůza kolik lidí má rakovinu/..ona na to koukla a s bodrostí sobě vlastní/je to taková dobrá držtička/říká,no tak pane Ševčíku,vy mě tady plašíte,já myslela kdovíco nebudu tady řešit,jak si smlsnu,jak budu hledat nějakou novou léčbu a ono není co..vždyt tam na těch uzlinách je to jasně ohraničené..no pořádně vlastně nevím co říkala odborného,byli jsme s manželem úplně vynervnění..ale vyšlo z toho,že je to nějaká ještě jakoby pooperační činnost těch uzlin či co...a babu od ultrazvuku nazvala kozou...já krávou..no..tak dobrý/jen jsem se zamyslela,jak může jeden člověk,který si to ale vůbec neuvědomuje,ovlivnit svým jednáním,životy několika dalších lidí ačkoli vlastně ani za to nenese zodpovědnost,protože on je přece jen ten kdo dělá rutinní nějaké snímkování..no a to se nám nestalo poprvé/

Jo a Adámek bude v pohodě,já to vím..jen to trochu bere za srdce...řve jen na začátku a dneska neplakal vůbec,myslím,že to nestihl,protože si nesl do školky nový hrneček a měl s tím moc práce:)

Molly. 74807
*

2.2.2015 7:41:02
Beremi, já jsem si říkala, jestlipak necháte malého vyfotit jako newborn a vy už jste to zvládli dřív, než jse se stihla zeptat! :-) Nádherné fotky, i Rosi! :-)

Blizko, copak jste měli za nervy? Je fajn, že se to nakonec vyjasnilo a není z toho zase další problém.

Jak dopadly dorty? Zbylo i na nás?

A se školkou vydrž, myslím, že v září už bude v pohodě, až nastoupí...:-) Jsou oba v jedné třídě?
blizka 104177
*

31.1.2015 23:39:01
Beremi, paráda,jak jste to zvládli, porod brnkačka teda...a malinkej sladkej miláček,už jsem koukala na fotky taky,hééézkýýý..a mlíko máš fakt brzo ti povím,já jsem na tom byla skoro jako Molly,taky až po několika dnech..
Molly, no tys mě zas pobavila,tady řičím smíchy z těch tvých hlášek o focení..budu to předčítat manželovi..taky se pobaví..
docela nám takové uvolnění přide vhod,neb jsem ted měli pár krušných dní,trochu nervů ohledně manželova zdraví..nakonec se to celkem dobře vyjasnilo,tak jsme si ulevili,ale řeknu vám,že to člověka fakt vyčerpá takové to psychické napětí..
Manžel má narozeniny, peču cheesecake takový smetanovo-čokoládový,pečený i-nepečený,uvidíme jak to vyjde, nedávno jsem dělala takový ale s jahodami dceři a mělo to ohlas,tak uvidíme jaké to bude ted.
Jinak Adámek byl tento týden 3dny ve školce,přes prvotní srdceryvný řev to nakonec zvládá dobře,řve jen chvíli,pak je v pohodě,sní všechno,ještě si přidá, po obědě ho beru/teda oba/domů...skáče na mě a pořád říká:mami mám tě lád:))je to dojemné/..a v pátek to byla hotová Sofiina volba,ráno říkal,že se těší,že je to ve školce dobrý, po cestě se najednou otočilže tam nejde,že jde domů, a při mém odchodu se drápal z náruče učitelky,chytal se dveří a futer...chudáček:(:),ale včera večer říkal,že učitelka je jeho kamarád:)..tak snad to bude dobré..
Molly. 74807
*

31.1.2015 22:28:38
Je super, že ti ten epidural dali, přirozený porod je moc fajn, ale jak si ho máš kruci vychutnat, když řveš bolestí, že? ~t~

Třetí bych ráda, ale rozhodně ne v následujících pět letech. Ráda bych začala studovat (a dostudovala) tu školu, na kterou bych bývala šla, kdybych v ruce nedržela počůraný papírek se dvěma čárkama :-) No a pak taky chci na chvilku do práce, chybí mi dospělí.

A dámy, dneska jsme byli holky vyfotit. Chodím ještě i na Modrého koníka a tam do skupiny o focení. Nepřispívám, nemám šanci si mezi těma profíkama ani škrtnout, ale našla jsem tam paní, co je kousek od nás (jakože 30 km) a zrovna si vylívala srdce, že by to moc chtěla dělat profi, na živnosťák, ale končí jí brzo mateřská, nemá modely a potřebuje zkušenosti. No tak jsem jí napsala, že mám modelky dvě, jestli by nechtěla. Cena super, tak jsme dneska jeli. Nejdřív že teda fotnem na sněhu, čapla Zoe, posadila ji do saní...no to ji tak dožralo, že z první série nic nebude ani omylem ~t~ Pak jsme šli dovnitř, psala mi, že má provizorní ateliér. Mají nově postavený barák, tam má jednu místnost, ale teda to jsem fakt čučela, jak provizorní! Stojan na pozadí, těch pár druhů, takové ty reflektory, žebřík, plno různých beden, rekvizit, šatiček, kožešin. Prý to všechno nakupovala, aby mohla fotit dceru. No klesla mi čelist :-) Pro holky jsem měla asi troje šaty na výměnu, tak jsme je různě štelovali. Byl to trochu boj, protože Zoe musela být pořád v něčem posazená, jinak zdrhala, ze společných fotek nevím, jestli nějaká vyjde, protože když zrovna Zoe nežrala rekvizity nebo se netvářila jak válečný troll, tak zase Stella vypadala, že má zaražené prdy. Nešlo jí se pořádně přirozeně usmát, vždycky se zaculila ve chvíli, kdy si fotografka zrovna pohlížela vyfocené snímky. No radost :-)
Pak jsme ještě šli do parku na další venkovní focení, Stellinka na lavičce, Zoe zase v jakémsi kýblu ~t~ Jsem na fotky moc zvědavá, fakt. Máme slíbeno za 500Kč 10 upravených fotek a za každou další 30 Kč navíc.
Říkala, že tak velkou holku že nikdy nefotila a bylo vidět, že si ji užívá, protože se dá nastavit, neodmlouvá, nehýbe se :-) Kdežto když jsme zkoušeli Zoui dát na zem bez ničeho, tak to bylo honem ji posadit, poodskočit, počkat tři sekundy, než vyfotila pět snímků a vyškubnout dítě zpod stojanu s reflektorem.
No sranda, taky do toho někdy běžte! :-)

No a každopádně jsme se shodli, že spolu se švagrovou a jejíma holkama, jak jsme původně chtěli ty fotky, by to nešlo. By to tam holky zbořily. Ještě paní lákám na teplejší jaro k nám, bo naše focení fakt trvalo skoro dvě hodiny, tak kdyby přijela na půl dne, seženu jí trojčata, kamarádku s rodinou, zase nás, možná i s dědou a bude mít tréninku hafo. Plus navíc si vyzkouší vyretušovat stařecké skvrny a to je jó výzva! ~t~

Tak, a teď zase vy nějakou slohovku :-)
Beremi 80377
*

29.1.2015 23:12:13
Jeee, Molly, vazne? To je hezky... to mas nejaky hodny holky, ze takhle brzo uz te napadaji takove myslenky. Urcite nas vcas informuj!
Beremi 80377
*

29.1.2015 23:10:39
Cau holky, Bertik je zlaticko. Bud spinka, nebo papa. Obcas se trochu zakrouti a pak se po.. durch. Snad ani nevi, co je to plakat. Je schopnej jen tak lezet a 1-2 h se koukat kolem sebe. V noci dnes papal 2x a to jenom proto, ze jsem ho vzbudila aby mi neprskla mlikarna.~t~
Porod byl uplne jiny nez s holkama. Vecer zacaly normalni kontrakce po 3 minutach a ja si porad myslela, ze to nic neznamena. U holek mi rupla voda a do porodnice jsem jela zcela bez bolesti. Tak manzel rozhodl, ze jedem, ze nas kdyztak poslou domu. Zrovna tam mel sluzbu muj doktor a jeste pred vysetrenim rekl, ze si me tam nechaji urcite. Jak me vysetril, rovnou rupnul vodu a pak uz to jelo. Kontrakce porad a desny a to bylo teprve nejakych 5-6 cm. (takhle to bylo u holek az na 8-9) Tak jsem si nechala dat epidural. V zivote by me nenapadlo, ze je to s nim takova flakacka. Jen jsem musela zustat v posteli a i jsem si chvilkama zdrimla. Porad jsem nevedela, jak poznam ze uz .. U holek mi museli rict, ze je cas tlacit. Tohle nechali dojit az uz skoro lezl sam a ja fakt citila sama, ze je cas. Tak prisel dr a na 3 pokus byl maly venku. Fakt to nebolelo skoro vubec.
Priznam se, ze tentokrat si vubec nejsem jista, jak to bude s placenim. Oba jsme to totiz pochopili jinak. Jsme si jisti, ze vime kolik je max. Tak uvidime, dam pak vedet.
EVUŠA (syn 10 a dcera 4 ) 11614
*

27.1.2015 17:37:12
Molly, tak taky třetí??? No proč ne, jsi mlaďoučká~m~~t~

Beremi, taky tě vítám~3~
Zajímá mě Rosinka jak reaguje na Bertíka. Lucka by ho ihned zaškolila~t~
Molly. 74807
*

26.1.2015 10:23:19
Taky vás vítám doma, mlékárna je důležitá a je fajn, že funguje! Já jsem ráda v tomhle za české nemocnice, protože se mi mlíko vždycky spustilo až hodně pozdě (5. a 6. den), obě holky hodně zhubly, i když byly dokrmované a díky pobytu v nemocnici jsem se nemusela starat o flašky a Nutrilon na těch pár dnů, dámy na novorozeneckém to zvládly za mě :-)
A povídej teda! Co porod, nemocnice, vypadá Bertie jinak, než Rosi?

Já taky ještě potřebuju jedno a taky zimní, ať si to vyzkouším všechno ~t~
blizka 104177
*

25.1.2015 22:41:32
Vítejte doma a ty Bertíku vítej mezi námi:)))
Tak koukám,že mlíčko už máte a že jste v pořádku,když už jste tedy doma...
tak se mějte doma dobře a hezky spinkejte a papejte..
Doufám,že tedy porod byl rychlý a moc jsi netrpěla..
houká tu na mě manžel,že vás oba moc pozdravuje:)
A je zvědavý jak to tam u vás je s porody..co to stojí a jestli se to hradí nebo je to v rámci pojištění..mě to taky zajímá...myslím,že už jsme to tu jednou probírali,ale už je to dávno
Beremi 80377
*

25.1.2015 21:23:47
Dik za privitani Bertika. Uz jsme doma. Rosi si s nim hned "placla" ze bude hodnej bracha. Fluffy ho pribeh osliznout z venku spinavej jako cune a Eveli ho chova, jako by to "umela odjakziva". Tatinek se to snazi korigovat. A mladej? Toho zajima akorat mlekarna, zato bez prestavky.
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 34540  [Dalších 34470 >>]

Komerční sdělení

Tipy, jak si poradit se suchou kůžíTipy, jak si poradit se suchou kůží

Džusy a pyré - nezbytná součást každé snídaněDžusy a pyré - nezbytná součást každé snídaně

Rodičovství má spoustu podob – od čiré radosti až po čiré zoufalstvíRodičovství má spoustu podob – od čiré radosti až po čiré zoufalství

(C) 1999-2015 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.