| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červen 2010

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
/poradna/imunita

Nová poradna: Dětská imunita a alergie

Na otázky z oboru klinické imunologie a alergologie Vám odpoví MUDr. Eva Daňková, CSc.

(?)
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 34515  [Dalších 34445 >>]
blizka 104177
*

16.1.2015 22:12:52
Zpráva ze zahraničí:)))
holky, je tu teploučko, 14 st.,voda měla 30 a venkovní bazén 38,šli jsem tam i s dětma,kouřilo se nám od hlavy,ale jen trochu,neb je opravdu teplo...sedli jsme a dali si pivo a nanuka..jako v létě:)))...jen nám tu chybí náš kamarád-známý zmrzlinář s rodinou z krkonoš:)),ale to po něm asi nemůžem chtít:))),počkáme si na něj až dojede s tou úžasnou zmrzkou v létě..mějte se dobře
Beremi...stále jsi dvavjednom?
Molly. 74807
*

16.1.2015 20:32:42
Po týdnu vyvolávání Stellinky (nevěděla jsem, co to bude), si byly sestry jisté, že čekám kluka. Že těm se většinou od maminky moc nechce :-) Až to přijde, tak to přijde. Tak nějak tuším, že na Velikonoce už bude stopro venku.
Beremi 80377
*

16.1.2015 17:14:21
Jo, dneska je hezky datum. Kamoska tady ma taky narozky, ja presne mesic do mych... Nekde jsem si precetla, ze se mam cpat ananasem, znasilnit manzela, chodit po schodech.... a nic. Dokonce jsem si vcera ani nenechala pomoct s nakupem. (tady se bezne u pokladny nabidnou, ze to pomuzou nalozit do auta)Dneska jsem si uvedomila, ze je celej tatinek, ten taky rad odklada, tak co se divim...
Molly. 74807
*

16.1.2015 13:53:52
Blizko, mám zkušenost, že ty děti, kterým ještě nebyly tři, řvou ve školce úplně všechny. A věřím, že kdybych bývala dala Stellinku do školky v tom březnu, jak jsem chtěla kvůli brigádě, tak že by to dopadlo stejně. Ona se zázračně spravila po těch dvou dnech s váma a od té doby byla jak vyměněná, společenská, takže v září pak nebyl problém.
Jak ta biologická léčba funguje? A proč se tomu říká biologická?
Čokoládu mu přeju, doktorku bych nakopla. U sebe bych chápala, kdyby mi přes špeky nemohla nahmatat ani pupík, ale u tvého muže? To přehnala teda :-)

Beremi, Eva má dnes narozeniny a já svůj tipovací den. Tak pokud ještě nic, tak zacpat nos, zatlačit, to rozjedeš. Dneska prostě musíš :-)
A pokud už jsi to náááhodou rozjela, tak na tebe myslím :-)
blizka 104177
*

16.1.2015 0:06:07
No Beremi,jsem zvědavá,kdy teda mimináček vykoukne na svět...to bude krása až ho budeš mít v náručí:)
No jo Adámek tam vydržel a šla jsem pro něj po obědě..jak jsem došla,hrál si,koukl na mě,přišel mi říct,že "mami já pakal,já volal tebe" a pak zas odkráčel si hrát..pomalu jsem ho musela přemlouvat aby šel domů..takže celkem dobré..i řekl,že tam teda ještě půjde:)..Učitelka říkala,že měl ještě nějaké plakání,ale jinak to šlo..no s tím jsem počítala..on se umí pěkně rozzuřit,začíná mít takové to období vzdoru,kdy kope kolem sebe a nic nepomůže žádné domluvy a sliby,jeho čatým slovem je NIKDY NIKDY to nebudu dělat,nebudu papat,nebudu hrát..prostě se vyřve a pak dojde sám a řekne..mami já už neplaču,chci papat/a to vznikne třeba protože mu chci dát něco jíst a on to nechce,prostě musí chtít sám nakonec/
Takže příští týden to zas zkusíme.
No Beremi,ta kontrola krve jen znamenala u manžela,že mu to zatím nedělá žádné problémy,ale jestli to nějak vůbec pomůže to se nedá říct,bere to jen chvíli..bývá mu po tom trochu špatně,je to paradox,že po chemoterapii mu nikdy zle nebylo,neb mu dr předepsala nějaké super dobré a taky asi dost drahé léky..
a s tou čokoládou jo,tak to minule mu řekla,že trochu přibral,že nemůže přes ten tuk na břichu mu ty játra pořádně nahmatat,tak on přestal pojídat po večerech mlsky..no tak ona naznala,že se má k nim zas klidně vrátit:)
Beremi 80377
*

15.1.2015 23:20:46
Teda Blizko, to je zavislacek. To u holek fakt neznam. Kazda si obcas posteskla, to jo, ale jak ten si te hlida... Jak dlouho tam nakonec zustal? Me by jako zvykaci prislo nejlepsi davat ho tam pravidelne treba jenom na hodinu, i kdyz vyvadi. Odejit, aby to vedel a slibit, ze prijdes a treba se domluvit, jakou dobrotu mu prineses. A postupne prodluzovat dobu. U Rosi nebyl problem ji nekde odlozit. Musela jsem ji vsak vyzvednout mezi prvnima, aby nemela pocit, ze ji chci nekde nechat.

To mam radost, ze biologicka lecba funguje! To je stejne zvlastni, ze se k tomu ma jist cokolada. Takova dobrota, muzes mu z ni neco upict. Krasne si uzijte rodinny vikend.

Teda co to tam mate za bacily? Svagrovka dneska psala, ze neterinka je zase nemocna. Od listopadu byla zdrava snad tyden a to ani nechodi do skolky... To uz je snad paty kolo neceho.

Ja dnes byla na kontrole a az na par kontrakci na monitoru zase nic noveho. Mlady pan si dava na cas, aby mu to sluselo.
blizka 104177
*

15.1.2015 11:19:25
Beremi, ty stále doma?:)
Tak to pozdrž ještě, 19.1 má Štěpánka narozeniny, 20let a 29.1 zase manžel
Holky, dneska šel Adámek poprvé do školky, bylo ro srdcervoucí:(:), nejdřív to vypadalo nadějně, byl zpracovanej už pár dní aby se těšil,takže ráno se ještě těšil..i ve školce v šatně byl ještě klidný,začalo to až ho učitelka vzala za ruku a vedla do třídy..spustil ječák,zavřela jsem dveře,že odejdu,ale řval jak tygr..za mámou za mámou,učitelce pořád říkal,pusť mě,dej mě nazem,otevři dveře:),počkala jsem a poslala jinou maminku at se zeptá učitelky,jetli tam mám jít..šla jsem a zůstala tam až do 9hodin,uklidnil se,pustil se mě,hrál si,dělal s dětma kolo mlýnský,svačil u stolu s Matějem a považte,snědl půl krajíce s rybí pomazánkou/doma by čuchl a řekl,fúúúj:)/,ještě si přidal mlíko, bez řečí..pak si šel hrát,tak jsem se vypařila,ale ještě jsem neměla ani boty a už zase řval a mlátil na dveře,nemilosrdně jsem jako krkavčí matka odešla..chodím po baráku s mobilem a čekám až mi učitelka zavolá,že to sním nejde vydržet:)))
Ale mají dnes nějaké představení naučné ve škole,tak snad se zabavil chudáček.
No a ty větší holčičky se ho tam hned ujaly/jsem to říkala manželovi,že ho budou mít jako mrkací pannu/,hned mu snášely hračky a že bude papat s nima u stolu a tak..a asi jsem se jim líbila i já,protože pořád za mnou chodily 3holky a chtěly at si povídám a hraju s nima a dokoce na mě dvakrát vlezly a chtěly se mazlit,musela jsem je chovat 3 najednou..mě to úplně pře´kvapilo,protože mě vůbec neznají,jen z podle vidění..jedna se mě ptala prej tetoo a kde bydlíte?..já bych se zeptala maminky,jestli bysme k vám na chvilku šly?....uvažuju že bych si teda mohla udělat školku doma a bude to vyřízené s prací:)))
No ale musím balit než půjdu pro Adama,ale nemůžu se soustředit jsem nervozní,co tam vyvádí a jestli neplače..
Zítra ráno jedem do V.Meděru,jsme se rozhodli,že se odreagujem na víkend..manžel byl včera u onkoložky na kontrole,co s ním dělá ta biolog.léčba,musí se to hlídat,protože je to taky nebezpečné..krev atd a může se po tom zavodňovat ajiné,byl úplně na nerva jak tam jel,bolelo ho celé břicho,ale to fakt bylo evidentně z nervů,no ale výsledky krve byly dobré,řekla mu,že je v pohodě a že má jíst víc čokolády,protože mu chybel jakýsi prvek,už nevím co a tak jsem byli rádi a manžel hned objednal ubytování a zítra jedem.
Beremi 80377
*

15.1.2015 0:59:10
Blizko, rozhodne se tu vzdy muzes "vykecat " jak to citis. Hlavne, aby se ulevilo tobe. I kdyz my, nezkusene, poradit neumime, citime s tebou. Rady ti posleme alespon moralni podporu. Vnimam to, jako ze i ty potrebujes silu z venci a my si tebe i cele tve rodiny moc vazime. Vis, ono je i pro nas dobre vedet, ze casto resime uplne kraviny a o vaznych problemech nastesti nemusime premyslet. Ber to tak, ze i nas to dela lepsi.

Se mas, ze muzes spolehnout i na babicku i manzela s vyzvedavanim ze skolky. Muzes si tim padem dovolit hledat praci a nebyt uplne omezena pracovni dobou. Urcite se da pristoupit na horsi podminky a treba po pul roce pozadat o zkraceni uvazku. Spis by me trapila ta Stepanka. Ma nejake vyhlidky? Mlada holk potrebuje mit pocit, ze se o sebe dokaze sama postarat. I kdyby kvuli tomu mela jit treba do Brna na ubytovnu. Tak flexibilni jak je ted, uz nikdy nebude. Kdyz ted nabere praxi a zkusenosti, pujde ji to v zivote snaz. Ja dnes lituju, kolik uzasnych moznosti jsem po skole poslala k sipku jen pro to, abych mohla byt na blizku svemu dnes jiz davno byvalemu....
Beremi 80377
*

15.1.2015 0:44:49
Molly, pro Eveli jsem mela tusim tuhle a nemuzu si stezovat: http://www.britax.cz/autosedacky/autosedacky/adventure
Uznavam, ze ted uz jsou mozna o necem jinym.
Tady jsem pro Rosi pred vic jako rokem vybirala takovou, co ma co nejvyssi moznost nastaveni zad, vlastni pasy a take dostatecnou hloubku sedu (spojku mezi nohama dostatecne daleko od zad)a jeste ma recliner, kdyz dite usne. Ma tuhle: http://www.amazon.com/Safety-1st-Summit-Booster-Entwine/dp/B006W9MDB2/ref=pd_sim_sbs_ba_9?ie=UTF8&refRID=0DJFBCJZYQ7Z089AWTSE. Pocitam, ze v ni tak 3 roky vydrzi a pak pujde na podsedak
Molly. 74807
*

14.1.2015 22:59:55
Holky, vybírám autosedačku pro Stellu, zatím jezdí v 9-18, kteárá nejpozději v červnu připadne Zoji. Co máte vy? Jaká je pak další kategorie, 16-36, ne? Našla jsem hlavně ty, co se připoutávají přes dítě pásem z auta. Jsou dost bezpečné, pohodlné? Není pořád lepší zapínat pásem z autosedačky? A dělá se vůbec takový model v téhle kategorii sedaček? Líbí se mi Britax Evolva, Britx máme už teď, ale nevím, jestli tím, jak je to všechno v jednom, není třeba menší nebo pro větší děti nepohodlná.
Tak hoďte značky, ať prostuduju.
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 34515  [Dalších 34445 >>]

Komerční sdělení

Antimeningokok a jáAntimeningokok a já

Být perfektní mámouBýt perfektní mámou

Být perfektní mámou není snadné. Co všechno musíte zvládnout, zařídit a zorganizovat a navíc vypadat jako ta bezva mamka, která si se vším poradí?

Miminko ano, strie ne!Miminko ano, strie ne!

(C) 1999-2015 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.