| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Základní školy

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 7917  [Dalších 7897 >>]
Federika 14090
12.2.2024 20:53:34
Ách, můj sen kdysi na gymplu:-)
Chodila bych si tam pospávat místo chemie, zemáku, matiky…
Výsledek by byl v reálu stejnej:-)
~:-D~:-D
Aninabe 9885
12.2.2024 20:10:51
Jinak dodám, papírově to vysloveně svobodná škola není. V reálu se tak chová. Příchod v nějakém rozmezí, odchod v rozmezí. Žádné týdenní plány. Kdo si chce 2 týdny hrát deskové hry nebo v rohu pospávat, klidně může. V ročníku jednotky lidí, učení napříč. Nakousnou kdykoli někdo něco chce, ale věnují se tomu jen do té míry, jak je to zajímá. Takže často slyšíme "to znám", znamená to ale "o tom jsem slyšel" a zvládnuté to téma není, nebo jen velmi povrchně.
Aninabe 9885
12.2.2024 19:56:07
Mám zkušenost s podobně vedenou školou, resp. jejím žákem. Není to dobré. Výhodou je, že ten žák je dost chytrý, takže má kapacitu se toho hodně doučit. Bohužel mnohde nemá základy a ani návyk se doma podívat na to, co ve škole nebylo jasné nebo nešlo samo. Je tam problém i se psaním a čtením (upozorňuji, že jde o hluboký 2. stupeň). Ohledně Cermatu zatím neodhadnu. Nebo takhle - pokud nezmění své pracovní ne-návyky, bude to průšvih. Začne-li intenzivně pracovat, bude to v pohodě. Škola má zkušenost i s dalšími žáky konkrétní svobodné školy, i na 1. stupni to znamenalo třeba půlroční dohánění. Čím déle tam to dítě je, tím větší MŮŽE nabrat skluz. ~d~ Vlastní děti bych tam nedala v žádném případě, byť to zní hezky.
Federika 14090
12.2.2024 19:06:18
Větře, na tom šestiletým byl můj syn. Rok a půl před maturitou pak odešel jinam. Ale vzpomíná rád, jemu se tam sešla dobrá třída.
To se prostě nikdy neví.
TaJ 81121
12.2.2024 18:47:53
Kaipo, já myslím, že ta "šikovnost" je často právě to dozrání k dané věci. A k tomu někdo dojde dřív a někdo později. Ale pak najednou za jeden den bylo vyřešeno. Nikdy žádná nehoda, chodil si od prvního dne sám. O pár týdnů později byl bez plen i na noc. Čekala jsem, až bude plenka ráno suchá několik dní po sobě a pak zkusila nedat. Opět to vyšlo napoprvé. Celou noc suchý a to ani nechodil v noci čůrat...On to měl takhle se vším, s nočníkem, dudlíkem, jízdou na kole...
Kaipa 98564
12.2.2024 18:35:14
TaJ, na sílu bychom nešli, ale děti byly šikovné, bez plínek byly ve dvou letech, dudlíka přesně nevím, prostě jako menší batolata. Ale šli jsme tomu naproti, na nočník jsme posazovali, pochopily to rychle.
TaJ 81121
12.2.2024 18:14:31
Pole, u syna takhle fungovala spousta věcí - když jsme ho nechali k nim dozrát, tak se to naučil snadno a skoro hned. Když jsem ho to začala učit v době, kdy na to zralý ještě nebyl, tak to nešlo, i kdybych se na hlavu stavěla. A pak přišel nějaký den a najednou to všechno šlo samo:-)
TaJ 81121
12.2.2024 18:07:28
Kaipo, asi tak...syn se odplenkoval sice ve 3 letech, ale za jediný den a bez nervů a praní a nošení náhradního oblečení a dudlíka měl na spaní skoro do 5. Nikdo o tom nevěděl, jen my doma, ani ve školce, ani nikde... neviděli jsme žádný důvod, proč něco urychlovat, v ničem to nikomu nepřekáželo. Zuby křivé nemá a ve skoro 16 nemá ani jeden kaz. A to jako batole často usínal i s lahví mlíka~;).
Kaipa 98564
12.2.2024 17:34:24
No a potom jsou taky děti, který mají pleny ve 4 letech a dudlík ještě později. Nicméně nikoho dospělého s dudlíkem neznám, tak je to asi jedno (mně to jedno nebylo...).
K_at 121378
12.2.2024 17:28:15
Rose, to he ještě dobrý. Já čtu - cokoliv. Knihu, články, rodinu, koukám na fb, poslouchám podcasty. Prokrastinovat aspoň tou čtvrtkou skříně by bylo super!
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 7917  [Dalších 7897 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.