| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v UK

Maminky v UK - Deníček
  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 49679  [Dalších 49659 >>]
TiNiWiNi 109646
7.8.2017 11:47:44
Ano, existuje Tax Credit, Universal Credit, Child Benefit - přídavky. Neznám to z vlastní praxe, ale jelikož překládám dokumenty z UK, tak řeším i tyto věci.
Marki32 95216
7.8.2017 10:23:15
Ahoj, vy maminky, co žijete v UK, máte dítě a pracujete, existuje tam něco jako sleva na dítě jako se uplatňuje u nás v ČR? Slyšela jsem, že existuje nějaké tak credit childcare. Moc se tedy v tom neorentuji, tak abych věděla, na co budu mít nárok a na nic nezapomněla. Bohužel neznám v okolí lidi s dětma. Tedy znám, ale jelikož vydělávají nadprůměrně, tímto se nikdy nezabývali. Děkuji za rady 😊
Len 108740
22.6.2017 9:10:49
To vis, ze jo, proste jsem se rozhodla, ze ridit budu, tak ridim~:-D Mame Superba, nakonec jsme teda zustali u Skodovek. Je to teda obri auto, kdyz se naucim ridit tohle, tak uz vsechno. Ridicak jsem delala ve VW Passatu a nikdy jsem si nezvykla na lehci auta, takze mi vyhovuje, jen je to dlouhy a siroky~t~ Vcera jsme byli u more, zpatky jsem jela asi 30 mil a dobry.

Chaperone je ode dneska vyrizeny, vcera jim teda D pohrozil soudem, kdyz tvrdili, ze nema narok a ze se muzeme odvolat~a~ No a vecer na ceste zpet volal pan z taxisluzby, ze chaperone ode dneska bude. Takze po vice nez tydnu jde do skoly. Pro secondary school children uz to neni samozrejmost, tak pozor na to, az bude malej M vetsi~x~

Fire, no, to ani nezacinej. D se mi smeje, ze jednou tu rozpoutam rudou revoluci. Nejen, ze council ma prebytky v rozpoctu, oni dokonce ten rok vratili tem s nejvetsim council tax uctem £100 s oduvodnenim, ze tak dobre hospodari, ze si to muzou dovolit. A to oblozeni tam bylo, aby vyhovovalo ocim mafianskych sousedu~4~ Proste nechutny, nechutny, nechutny.

K volbam, no, ja miluju Corbyna, to uz jsem tu psala~t~ Jinak si vzdy preju, aby PM neodstupoval, ze muze prijit neco jeste horsiho. Minule se mi to potvrdilo, desim se, co by prislo po Terce. Opravdu s emi libi, jak mluvila o koalici chaosu a o tom, ze se Corbyn spoji s teroristy~2~ Ti Irove teda vuuuuubec nejsou teroristi, ti jsou uuuuuplne normalni strana~8~

Co K a GCSEs?? Jake ma pocity?

Wales je super, naposledy jsme tam tedy byli (spolu) pred detmi~:-D D dedecek byl veliky milovnik Walesu, na svatbe nam zpival waleske pisnicky~t~ Vcera jsme byli u more v Norfolku, tam bych si klidne umela predstavit bydlet, kdybych vyhrala lotto~:-D
babiki 4116
21.6.2017 11:29:51
Me zas mizi prispevky~o~

Rizeni parada, jeste jsi zkousela? jake auto mate nakonec?
TMA uz mas? jaka byla otazka?
s malym a council - bez chaperone jsem ani nevedela ze to jde~e~, to jsou kreteni, uz mate vyreseno? U nas se ceka ze kdyz je problem s tranposrtem, tak dovazi rodice, no to by meli u me smulu...

My jsme byli na vikend ve Walesu poprve, byla jsem nadsena, stromy, kopce, fakt super, sli jsme na rybarskou lod a videli hodne delfinu, parada. Pripadalo mi to jako Slovensko s morem~t~

co rikas na election~t~~t~ a ta krava tam furt je, jako zaba na prameni, kdyby jen Skoti nevolili konzerv., musi se mlatit do hlavy, blbci.

A ten fire: svine na councilu, maji strasne moc penez nasyslenych a takhle setri...v radiu byl geography sociologist a rikal ze par ulic od sebe tam maji lidi rozdil 14 let v prumeru delky zivota~q~ no a presne jak jsem psala, dementni bilionari stavi 5 podzemi a 100 lidi se necha uhoret kvuli 2£ na metr ctverecni, me to tak nasralo~q~
Len 108740
16.6.2017 16:01:40
Pisu TMA, tak tu zase sedim~a~ Zrovna v tomle pocasi~q~ A je to strasny, fora uplne mrtvy, slides z tutorialu zadny, nic, ceho bych se mohla chytnout. Uz me to studium stve.

K tomu mame doma D., delali zmeny v taxicich, strcili ho do taxi bez chaperone, takze ho neposilame, tenhle tyden byl jen v pondeli. V utery, kdy pro nej poprve prijel jiny taxik, malej se bal, ze bude unesen, uz nesel~6~ Takze se hadame s council, nastesti to skola vidi jako my, takze uz poslali x mailu a posudku, uvidime, kdy se nastavi normalni rezim. No a samozrejme ho nenecham cely den sedet doma, ze jo, takze neco podnikame a tim padem budu psat TMA o vikendu, v pondeli mam d/l.

Jinak se mi zase potvrdilo, jak mala je tu ctenarska gramotnost. Normalne z councilu poslali vysvetleni, ze D nemusi mit chaperone, protoze neodpovida zande kategorii v nejake vyhlasce. K tomu dali do prilohy tu vyhlasku, kde je vyslovne napsano, ze pro autisty s emocionalnimi problemy poskytuji chaperone jako standard~2~ Fakt nenormalni tohle, malej to ma ve vsech diagnozach a posudcich a oni jsou tohle schopni prezentovat jako dukaz. At se jdou bodnout uz. Pristi tyden to urcite jeste nebude vyrizene, tak si asi zajedeme v tydnu k mori.

Co u vas? Mas neco pozitivniho?
Len 108740
5.6.2017 13:20:27
Ty brdo~8~ Tohle fakt neni udrzitelny vyvoj. Zpivajici fontana~a~ Vrchol vkusu~t~~t~ Ale M je dobry, ze takove zakazky dostane~R^ Letenek do CR by mi teda bylo hodne lito. Jak dlouho budete v Irsku?

Ja prave mam 6 plus, no a jdu do 7 plus. Na mne neni velky, mam velke ruce~t~ Jsem chicken out ze zmeny systemu pote, co jsem si precetla neco o bezpecnosti. Ja na mobilu delam vsechno, bankovnictvi, nakupy, tak radsi nebudu nic menit, kdyz mi to funguje a vyhovuje. Dostala jsem super deal od MobilePhonesDirect, je to uz treti mobil od nich, tak mi pred koncem kontraktu psal nejaky manazer, abych se ozvala, jestli chci novy, ze mi da nejlepsi mozne kontrakty, ktere nejsou na strankach. Takze za stejnou cenu, jako mam muj, mi nabidl ten novy, ale 128GB pamet a 16GB data mesicne, akorat jsem musela prejit k Vodafone, tak doufam, ze signal bude ok.


Nejvetsi novinka u nas je, ze ridim~t~ Dneska jsem dojela ze St.Albans k nam. Akorat radici paka me trosku stve, protoze neni tak jednoducha, jak jsem zvykla a asi s ni moc hybam, misto do neutralu se mi posune na dalsi stupen, hlavne se mi blbe prechazi dolu mezi trojkou a dvojkou, naopak je to ok. Musim trenovat a zvyknout si. Auto je velky jak krava, siroky a dlouhy, takze taky nezvyk. Ale ja to zvladnu, musim. Uz me ta nepojizdnost vazne stvala.
babiki 4116
5.6.2017 10:32:47
no, ziju ~t~ jeden den jsem udala deti childmindera a jela s kamosem do Londyna, M.nam ukazal dva projekty, jeden v Notting Hill, obrovsky barak, delaji 4 floors basement ~e~, 1 poschodi obrovsky bazen s vodopadem, posledni je roboticka garaz pro 3 auta, zaparkujes auto pred barakem a samo se sveze dolu a zaparkuje~8~ nechapu, ze jeste neprobehla nejaka revoluce, kdyz si predstavim ty labourers makat na podobnych projektech...

druhy barak naprosti Hampstead Heath, koupila ho jedna z manzelek ex sefa Saudske Arabie, M.ji musi oslovoat ""royal higness"" ~t~~t~ kazdopadne stal ladem skladem, uplne zniceny nadherny stary barak, musim zjistit kdo tam predtim bydlel...no a mimo jine tam ted bude mit fontanu ktera zacne hrat kdyz bude vjizdet do vrat~8~

v obou baracich budou bydlet lidi nekolik tydnu v roce~7~, muj manzel se podili na zabijeni centra Londyna...

ty se mas ze zahradkou, tez potrebuju takvou navstevu!

ja jsem zdedila Iphone 6plus po M.z prace, je moc velky...se svou technickou neschopnosti uz asi budu mit Iphone do smrti ~t~

E.ma non pupil day, potrebovala bych ji vypnout~o~

jo a ty drahe letenky z CR asi propadnou, bo asi budeme muset letet primo do Irska, Turecko padlo~o~, nechapou jak M.muze stavet 30milionove projekty, ale neni schopny naplanovat dovolenoou~o~~o~

Len 108740
2.6.2017 21:39:45
Tak co, jak probehly prazdniny?~x~

U nas fajn, byli jsme dvakrat u more, jeden by neveril, jak je Severni more teple~t~ Koupali se nejen psi, ale i my, hlavne E byla nadsena~6~

Mamka odjela, mame krasnou predni zahradku diky ni~s~ Ted to jen udrzovat, dneska jsem normalne plela~t~ Mame sice v zahonech polozenou kuru, ale stejne to tam rasi, mrchy jedny plevelny. Ale je to fakt hezky, tak to chci udrzet.

Konci mi contract mobilu, takze budu obnovovat a nevim, co si vybrat~a~ Co sis vzala misto sveho utopeneho? Premyslim, jestli zustat u iPhonu, nebo prejit na Samsung ci neco podobneho. D ma Samsung Edge a vypada celkem dobre.
Len 108740
24.5.2017 19:28:51
Vyborne, gratuluju a hezky si uzivej, ze mas dostudovano~x~~:-D

My dnes byli poprve v Aldi a super, skoda, ze je tak daleko. Porad nechapu, jak u nas v Lidlu lide nakupuji tydenni nakup, v Aldi by se to dalo a hodne levneji nez v obchodech u nas.

No, D se branit umi, ale prehani to. U nas naopak, doma je to zlaty kluk.

To se E ma, ze jede dvakrat. I kdyz nase E by asi moc nadsena nebyla, vylety na jeden den ji uplne staci.
babiki 4116
23.5.2017 11:16:18
EMA je pryc, takovy pile of .... se jen tak nevidi ~t~

Emma je Year 5, u nas jezdi Year 5&6, takze pristi rok mozna znovu, za ty prachy~8~
super ze jim vyslo pocasi.., jsou nekde v Grangewaters, K.tam byl taky, kajaky, absailing a tak, mne by ani nehlo v jejim veku, ale ona je celkem sporty. Jsem si poridila Twitter, bo jedina komunikace je pres nej. Myslela jsem si ze budu neviditelna a uz me par znamych sleduje~d~, no pak to smazu.

jeee, chudak maly, no mozna lepsi nez si nechat srat na hlavu, E. je ted v tomhle uplne silena, jsme byli na kolotocich a to decko se necha predbehnout ve fronte i 3letyma ~a~

co rikal D.kdyz prisel domu?
mne nechteji ve skole verit jak muze byt maly agresivni vuci mne, ve skole je andel~o~
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 49679  [Dalších 49659 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.