| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Samovolný potrat

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6583  [Dalších 6563 >>]
Sněhulka a sněhuláčci 99425
19.12.2017 20:21:53
Nevim, jestli jeste nakouknes... nervni manzel je naprd. At si vygoogli materialy a doporuceni WHO ohledne potratu. Opravdu neni lekarsky zasah o nic lepsi, takova ruptura delohy taky nic moc, a ze se to pri revizich deje... Dokud nemas horecku a nekrvacis extremne silne (nicmene ten potrat samotny pak samozrejme silne krvaceni je), nemusis nic resit. S horeckou si nezahravej. Jak jsem psala vys, u zamlkleho tehotenstvi muze trvat tydny, nez potrat zacne, nevim, jak v tvem pripade. Byla jsem domluvena se svou dr. a chodila jsem k ni na kontrolu kazdy tyden. Konzultovala jsem to tehdy jeste s jednim lekarem a oba me podporili, ze pokud si to preju, rozhodne neni zakrok nutny, jen to v Cesku zatim neni tak bezne jako na zapade, tu se hned vsechny zeny zenou na revizi. (Mimochodem mi jeden doktor potvrdil, ze se zeny honi na revizi hned, a ze skutecne urcite procento miminek je zbytecne potraceno, protoze se na to specha. Napr. pri revizich kvuli chybejici akci srdecni, nekdy proste se srdicko objevi az pozdeji, ale jinak je vse v poradku. A zde pry stale jeste casto dochazi k tomu, ze hmm, pani, srdicko nikde nevidim, sup zitra na revizi, nashle. A pritom by bylo byvalo vse v poradku. Nechutne. Muj pripad to bohuzel nebyl, moje miminko v poradku nebylo, ale ten pristup - pani, nic tam nevidim, tak tu zustante do rana a my vam udelame revizi - jsem zazila na vlastni kuzi.)
kachna_ 144932
18.12.2017 9:10:16
U mě to dopadlo stejně.
Gertruda 71818
18.12.2017 7:34:39
Ano, dvakrát, asi 13. a 9. týden. Bylo to v zahraničí, kde se tomu nechává volny průběh vždy, kdy to jde. Fyzicky to bylo bez problémů, i psychicky mi to pomohlo, že si moje tělo pomůže.
Len 108740
17.12.2017 23:04:09
Nervozni manzel je zmar. Ja potratila mezi prvnim a druhym ditetem ctyrikrat, vzdy sama. Nemam kolem sebe nikoho, kdo by absolvoval revizi a pritom hodne tech, kterym nektere tehotenstvi nevyslo. Fakt to ve vetsine pripadu jde samo, manzela uklidni, hlavne, at kolem tebe nekrouzi. Zvladnes to, deloha je chytry organ~x~
Maugha 107080
17.12.2017 22:53:03
Já taky. Jedenáctý týden. ~s~
Hlídej si ať nemáš horečku, to už by v pohodě nebylo.

libik 142094
17.12.2017 22:13:03
myslím, že v nedávných dobách tak proběhlo 99% zamlklých těhotenství, už kvůli tomu, jakým způsobem a v jakém časovém horizontu se tato těhotenství (ne) potvrzovala.
petluše 39676
17.12.2017 21:10:30
Díky za zkušenosti, uvidíme. S dr. jsem mluvila, byla jsem na UZV. Není tomu nakloněna ale nevidí důvod, proč by to přirozeně nešlo. Nemá s tím hlavně zkušenosti. Mluvila o možnosti zánětu nebo silného krvácení. Manžel je z toho nervózní, že to jen protahuji. Ale já bych chtěla být doma.
Sněhulka a sněhuláčci 99425
17.12.2017 20:59:16
Potracela jsem asi 12 - 13. tyden, ale miminko neprospivalo uz delsi dobu, jak dlouhou nevim. Tj. velikostne neodpovidalo tolikatemu tydnu tehotenstvi. Doktor na pohotovosti (kam jsem jela, protoze jsem nahle zacala dost krvacet) me tam chtel rovnou nechat na zakrok, rekla jsem ze ne a ze to chci nejprve probrat se svou dr. Tam jsem sla druhy den, dr. jsem rekla, ze bych chtela nechat vse prirozene plynout, ona ze ok. Pak tedy nasledovalo docela dlouhe obdobi doufani, ze preci jen jeste..., a pak obdobi cekani na potrat uz bez doufani. Hodne jsem si o tom cetla a s dr. to probirala, nemela problem s tim, nechat to na prirode, pokud si to preji, jen me instruovala, ze v pripade nahlych vysokych teplot okamzite do nemocnice, to same v pripade opravdu velkeho krvaceni (coz je u potratu takove tezko urcitelne). Rekla mi, ze se neda rict, jak to bude probihat, u nekoho jak silnejsi ci trochu bolestiva menstruace, u nekoho opravdu porodni stahy. Co se tyce rizika, neni prirozeny potrat o nic rizikovejsi, spis naopak, udajne ale hodne zen i kdyz si puvodne preji prirozeny potrat, tak pak nevydrzi ten psychicky tlak cekani (u zamlkleho tehotenstvi to casto jsou tydny), a nakonec jdou radeji na zakrok. Jezdila jsem k dr. na kontroly, a po potratu me take chtela jeste zkontrolovat, zda je vse ok.
Moc drzim palce, at vse probehne v poradku. Chces-li to zkusit prirozene, urcite to udelej. Je mi moc lito, ze to takhle dopadlo!!! ~n~ ~x~~x~~x~
kambala pláááckááá 118391
17.12.2017 19:53:46
~x~
Žžena 83005
17.12.2017 19:05:54
No ale s jakým. Většinou v ČR s jinou možností než rovnou s kyretáží nemají zkušenosti. Tak to nedoporučí.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 6583  [Dalších 6563 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.