| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Úrazy

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 5426  [Dalších 5406 >>]
Marika Letní 140743
30.6.2023 18:06:30
Zastříkávám akutolem, občas přestříknu. Někdy je dobré také použít náplast na odřeniny, když je to např koleno nebo jiná oblast, kde se ta odřeninami namáhá pohybem. Ale je to mokré krytí, pak se to po sundání musí nechat zaschnout.
Vranice 21600
30.6.2023 16:10:08
Když nic jiného, koupit v lékárně do větších čtverců skládanou gázu - kompresy, na to dát Betadinu mast, aby se to nepřilepilo a přichytit tubulárním či klasickým obvazem anebo leukoplastem.

Prodávají se různá mastmi napuštěná krytí, s aktivním stříbrem, aktivním uhlím, ale ta jsou především na proleženiny a chronické otevřené rány. U věčně sedřeného kluka, který dobře regeneruje, to není potřeba.

marketke 83161
30.6.2023 13:51:03
A rozhodně nenechávat zaschnout na vzduchu, aby se vytvořil strup = nežádoucí.
Zalepit hydrokoloidní náplastí, uvnitř se vytvoří ochranný bílý gel a nechat do odpadnutí náplasti = několik dní. S náplastí se normálně mýt. Maximálně přichytit leukoplastí okraje při odchlípení.
marketke 83161
30.6.2023 13:40:38
Ahoj, rozhodné hydrokoloidní krytí, např.:
https://www.drmax.cz/dr-max-hydrocolloid-dressings-sterile-10x10-cm-2-ks?gclid=CjwKCAjw-vmkBhBMEiwAlrMeF12BRDthGBtYf_8dMjUOwcpgEoCruhr7V_Ec7BR5AwdetKN_au42choCKhAQAvD_BwE
CisloPi 131067
30.6.2023 12:38:23
Sterilní gázové čtverce (jsou různě velké) přichytit leukoplastí z roličky.
Martina, 2 kluci 15942
30.6.2023 12:33:38
Doporučím Inadine, jsou to krycí čtverce, cca 10x10, lze i stříhat. Jsou napustene jodem2 a masti, určitě se nepřilepí, ochrání a dezinfikuje.
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
30.6.2023 10:14:27
Nevím jestli je to vhodné, ale já bych to namazala Hemagelem. A do špinavého prostředí postříkala Akutolem.
terapeutka 100134
30.6.2023 9:57:57
Neporadíte někdo vhodné krytí na větší odřené plochy (kolena, lokty, naposledy bok a kyčel...)? Syn je neustále v pohybu, jezdí na skejtu, bruslích, freestyle koloběžce, teď začal i downhill sjezdy na kole a pravidelně chodí domů s většími či menšími oděrkami nebo odřeninami. Ochranné prostředky samozřejmě používá, ale při jízdě terénem nebo ve skejtparku jsou prostě i ty pády časté a nemůžu ho celého zabalit do bublinkové fólie ~d~

naposledy měl sedřené předloktí (velikost asi jako kreditní karta) a bok+kyčel. Chtěla jsem mu to alespoň na noc něčím zakrýt, ať se mu na to nelepí pyžamo a ložní prádlo, navíc máme doma hodně zvířat a chlupy z mazlíčků. No a je docela problém sehnat krytí na tyto větší plochy. Chápu, že je ideální nechat zaschnout a dýchat, ale někdy chce zase hned vypadnout ven a nechci ať se do rány práší a podobně.

Doporučíte mi něco vhodného na takové větší povrchové odřeniny?
Dari79 114243
25.6.2023 18:01:41
Zlomeniny i pohmožděniny (zejména žeber) je zcela normální, že se fest rozbolí za den, za dva...

Když jsem jako dítě měla zlomenou ruku, šla jsem k lékaři snad až 4. den, do té doby mi to jen octanovali, že to nic nebude...

Není důvod, aby to jen kvůli tomu nešlo nahlásit na pojišťovnu. Škodu si hlásí poškozený sám, nikoli viník. Viník jen oznámí, že k pojistné události došlo a doloží papíry (záznam o dopravní nehodě, protokol z policie o šetření nehody...).

Takže kamarádka si může na pojišťovnu viníka nahlásit, co chce. Určitě to nemusí hlásit ani přes policii ani přes viníka. V drtivé většině se to nahrává přes internet - stačí mít číslo pojistné události a znát pojišťovnu - žádost o proplacení škody a doklady k ní prostě nahraje na portál pojišťovny a hotovo.

Policii to bude zajímat, pokud bude dopravní nehodu šetřit jako trestný čin, tak tam potom se hlásí, jaké zdravotní následky to mělo - ale ti zase žádné odškodnění neplatí... Ale mohou působit na toho trestně stíhaného řidiče, aby se dobrovolně s poškozenými nějak vyrovnal.

Jasné, že jestli chtěli jet na dovolenou (tím) autem a to je na šrot + se jich půlka léčí, tak dovolená asi nebude. Ale to je holt život.

Ledaže by viník byl její manžel-řidič, pak se samozřejmě škoda rodinným příslušníkům jedoucím s ním v autě, nehradí...
magrata1 95172
24.6.2023 11:02:15
MM chodil s totálně "ulomeným" kotníkem 2 dny. Když se vrátil a viděla jsem ho, donutila jsem jej jít na pohotovost. Měl to sdrátované, sešroubované, první neschopenka 6 měsíců, pak po 3 měsících mu vyndali šrouby (neschopenka měsíc), rok od úrazu dráty (další měsíc). On nebyl úrazově pojištěný, protože nechtěl, já jsem dodělávala bakaláře a neměla energii se s ním hádat. Zlomil si to týden před mými zkouškami, za 14 dní měla dojít pojišťovačka sepsat smlouvu. Přišli jsme o hromadu peněz. I přes tuto zkušenost se odmítl pojistit, tak jsem ho podepsala já. Když jsme si vzali hypo, řekla jsem mu, že to je podmínka uzavření, tak od té doby to podepisuje sám. Teď nevím, co dostane, měl nějaký alkohol, takže pokud něco, bude to výrazně kráceno.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 5426  [Dalších 5406 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.