| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Domácnost - praktické rady

Soutěžte s Veselou Veverkou!

Hrajte o směs oříšků od Veselé Veverky v hodnotě 500 Kč.

(?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 10444  [Dalších 10424 >>]
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
4.10.2018 13:51:13
tady se ví všechno, tak třeba i tohle...

Dcera měla v tašce slzný plyn a ten jí vystříkal / vytekl. Včera všechno vyndala, otřela, vytřela tašku, dala vyvětrat. Dneska nebyla taška už ráno nijak cítit, ještě jsme ji vystříkaly sprejem na prádlo, zdálo se to ok. Tašku i s věcma si brala do školy. Jenže ona si nějak potřísnila asi od těch věcí ruku a já tvář pod okem (nechápu jak, ruka mě nepálí, netuším, jak jsem se mohla o něco otřít tváří). Pálí to ještě pořád jako čert, ale aspoň už neslzím... Našla jsem rady typu mléko, olej, voda s mýdlem (ta to teda hodně zhoršila), mastný krém - nepomohlo nic, tvář pálí a už mě z toho bolí i hlava. Dcera ruku prý chladí studenou vodou, ale taky to moc nepomáhá.
Máte někdo zkušenost, co by doopravdy pomohlo? A taky čím případně otřít ty věci z tašky (tašku), aby už se to dál nepřenášelo?
(btw dost jsem váhala nad rubrikou, nejvíc mě lákala Rodina a jak v ní přežít, neb sprej dostala od svého chlapce a já jsem v pokušení ukončit jeho mladý život...)
Bouřka 7675
3.10.2018 23:05:07
Dítě je prostě na svůj věk velké a vedle svého podvyživeně vyhlížejícího sourozence působí i urostlým dojmem, jinak je stavěný normálně, spíš i štíhlejší. I unisex kousky jsou problém, na malé vše plandá, potřebuje jiné střihy, navíc jsou úplně jiné barevné typy. Sem tam nějaké triko je maximum, co je přenositelně použitelný. Třetí fakt ne, to už by pak jediný hadr k řešení byl nějaký pěkný mundůrek do blázince ~t~
Monika 123907
3.10.2018 22:50:11
Aha, já z tvých informací o "urostlém" dítěti a "neděditelnosti" získala dojem, že dvě starší děti už jsou celkem velké plus mám nějak v hlavě, že k tomu máš třetí malé, ale asi se mi to všechno nějak mate ~:( Asi bych si měla založit excelovou tabulku o poměrech účastníků místní diskuse ~:-D
Bouřka 7675
3.10.2018 22:43:18
Syn je 6letý chaotik ještě větší než maminka a dcera tříletá autistka, tudy cesta nepovede. Manžel by k třídění stejně potřeboval mě, boty ještě dává, kupujeme drahý, takže jich moc nemají, ale oblečení už je na něj vyšší dívčí , angažuje se tím, že k tomu postrkuje mě :-)
Monika 123907
3.10.2018 22:36:27
A kolik těch krabic máš? Já mám jednu velkou tašku (takové té "vietnamské" velikosti) plus jednu další na zimní věci. To mi přijde jednodušší to probrat než myslet na všechny ty operace s tabulkou. Už proto, že stejné "číslo velikosti" na cedulkách neznamená automaticky stejnou reálnou velikost oblečení a "zděděné věci" navíc jsou někdy různě "sražené" ...
Monika 123907
3.10.2018 22:31:14
Když tak píšeš, že manžel zvládá líp, nemůže převzít i ty hadry? Nebo ten nejstarší syn, nemá vlohy k podobným záležitostem? Třeba by to všechno přebral. A nebo dcera? Možná by to někoho z nich i bavilo? Já bych to zkusila ~;)
ehm 145751
3.10.2018 22:19:27
Tak ja to tam tak z 90 % opravdu zapisuji a pred nakupem kontroluji. Ale ty nakupy resim prevazne po netu, tj. neni problem si to otevrit. Cele to ovsem vzniklo jako kompenzace mizerne pameti a lenosti, nerada ty krabice vytahuji. A mam holku a kluka, tj. nemuzu vzit balik obleceni jedne velikosti a kompletne ho uschovat pro mladsiho, protoze tatinkovi se ruzova na chlapeccich nelibi.
Bouřka 7675
3.10.2018 22:12:13
Nekrotím, hromady mě přerůstají...teoreticky mám hromadu plastových ikea beden na půdě, které 2x ročně stáhneme, prohrabeme a vylovíme potřebné. Bohužel už poněkud hapruje návrat odnošeného do beden, páč jsem v tom chtěla vytvořit systém - jako že to nacpu do pytlů podle velikostí, abych pak nemusela hrabat celou bednu, takže mám teď porůznu tašky a hromádky oblečení čekající na to roztřídění...až to někdy dotáhnu, tak se asi radostí ožeru ~v~~v~. Teoreticky je to jedna z priorit na to do listu, protože už se sem nevejdeme, ale ....jediný, co jakž takž funguje jsou boty, protože jich je méně a má je na starosti v tomto disciplinovanějšíí manžel.
Celkově se mi psychicky velmi ulevilo uzavřením množící se kapitoly - můžu se zbavit maminkovských a batolecích věcí, navíc ségra si vhodně zrovna pořizuje další dítě ~t~ . Dále už netřeba skladovat ani větší velikosti, protože jedno dítě je urostlé a kluk a druhé vyhublé a holka, takže až na vzácné výjimky je to neděditelné, takže po odnošení to půjde z domu a nebudu nic skladovat. Takže už "jen" zlikvidovat to stávající... Plus teda přibyla obr hromada plen neb dítě začalo doma chodit na nočník ~z~ a na ven má stejně hnusky.

A to vynechávám můj v tuto chvíli asi 4 velikostní šatník, ale tady jsem pokročila a sžila se s ideou, že do věcí pod 40 už v životě těžko vlezu. Takže to jen probrat...

Jak já nesnáším třídění hadrů :-©
Ložní povlečení na Favi.cz - největší výběr
Monika 123907
3.10.2018 21:52:24
Když nemáš místo na "různé krabice", tak nevzpomínáš na mládí a lifruješ pryč :-) Já schovávám jenom balíček oblečků na miminko, které mi dala mamka, že jsou ještě po mě (a mých sourozencích). Sice jsem je pro své děti přes celkem super stav téměř nepoužila (přeci jen "moderní" dupačky s otvíráním mezi nohama a bodýčka místo košilek se šněrováním na ramenou byly o hodně praktičtější), ale považuju to už v podstatě za starožitnost, třeba to jednou vnoučata prodají někam do muzea :-)
ehm 145751
3.10.2018 21:50:43
No jo no, kdyz ja si nepamatuji, ze jsem dceri koupila pred letem bundu, natoz co ji prinesl Jezisek pred dvema lety a ze jsem pro syna schovala jeji mikinu. Musela bych do tech skladovacich krabic furt lezt a prebirat to. Tohle mi setri cas a taky naklady, kdyz zjistim, ze saty na leto ma uz ctvery, takze pate, ktere bych mela nutkani koupit, uz nepotrebuje. Ale extra zformatovanou tu tabulku nemam :-)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 10444  [Dalších 10424 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.