| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Bezlepková dieta, celiakie

Soutěžte se společností BOIRON!

Vyhrajte dětskou osušku a bryndák.

(?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 19361  [Dalších 19341 >>]
lampetra 25845
4.10.2018 15:34:43
Ja mam intoleranci histaminu, u cehoz se doporucuje se konzervantum a pridatnym latkam vyvarovat, tak tedy vynechavam prumyslove vyrabene pecivo. Silnou alergii mam na jablka atd. Ale osvedcilo se mi opravdu drzet BL a potom i pripadna dietni chyba neni tak fatální.
Jitys 125882
4.10.2018 15:25:13
Leri, ale tyto rozbory krve ohledne alergií a lepku se prece nedelaji standardne. Proto se ptam. Nejake potize byt musely, byt treba nesouvisely primo s celiakii. Jen me to zajímá :-)
Lenka Pražanda 128023
4.10.2018 15:22:00
Však to také myslím jako inspiraci. Hodně se používá i kokos a mandle. Teď je sezóna ořechy, jablka, hrušky, takže se to dá vymyslet ~;) Mám raw kuchařku, kde jsou dokonce i knedlíky ~t~
Leri 156033
4.10.2018 15:21:10
Přišlo se na to náhodně při rozborech krve. Byly vysoké protilátky, pak jsme byly odeslány na specializované pracoviště a prováděla se biopsie. Dcera ani teď nemá žádné potíže a roste dobře. Nicméně dietu držet musí, že?
neznámá 91073
4.10.2018 15:02:18
Děkuji.

Teď jsem si vzpomněla, že v nějakém pořadu v televizi jsem viděla rozhovor s lidmi z mlýnu Šmajstrla a tam dělali chleba pouze z pohankové mouky, dokonce nebylo potřeba kypřidla, pohanková mouka má prý samokypřící schopnost, ale musí být snad speciálně mletá nebo zbavená slupky, to musím někde dohledat.
Akorát pohanka má dost specifickou chuť, obávám se, že to dítě jíst nebude.
Kopřiva Dvoudomá 34182
4.10.2018 14:55:12
Dávám od oka, když dáš do směsi z rýžové mouky a vody startér z žitného kvásku, tak máš pravdu, že lepku tam moc nebude (měl by se i rozpadat během kvašení). Kolik vzešlého rýžového kvasu, tolik rýžové hladké a tolik pohankové hladké. Sůl, kmín od oka a vody tak, aby bylo těsto roztíratelné stěrkou, ale neteklo.

Tak jako přiměřeně :-)

Akorát mě štve, že mám ten kvásek nějakej pomalej, trvá mu to dvakrát dýl než žitnýmu.
Kopřiva Dvoudomá 34182
4.10.2018 14:52:21
Raw dezerty teda vycházejí solidně draho, takový korpus z kešu ořechů a datlí medjool, to jsou skoro stokoruny.

Apetit online má třeba tvarohovou bábovku, kde je jen trocha dětské krupičky. Dávám místo toho instantní kukuřičnou polentu a bábovka je vynikající.

Prostě adaptuju recepty, kde mouka vůbec není, nebo je jí malinko.
Kopřiva Dvoudomá 34182
4.10.2018 14:50:40
Přesně! Moučník, co je skutečně bez mouky a je tak "správně".

U nás kakaová roláda bez mouky (jen vejce a kakao), plněná šlehačkou.
Lanýžový dort nebo cheesecake, co má základ (placatý korpus) z bezlepkových sušenek a kupu přirozeně bezlepkové náplně z tvarohu / lanýžové smetanovočokoládové směsi.

Případně řezy na způsob piškotu, ale s mletými mandlemi nebo vlašskými ořechy.

Dál frčí Creme brulee, panna cotta, různé tvarohy s ovocem nebo vylepšené pudinky...

Dále různé crumbly, čili ovoce v zapékací misce, pokryté drobenkou z BL ovesných vloček, másla, medu nebo cukru a pohankové mouky a rýžové krupičky a koření (jak to smetu z poličky, tak to namíchám, nedá se to zkazit).
Jitys 125882
4.10.2018 14:48:59
Připojím se s dotazem. Někde jsem kdysi zaznamenala informaci, že prodávané bezlepkové pečivo je vlastně ve finále celkem škodlivé kvůli přídatným látkám, Ečkám apod. Je to tak? Nicméně celiatici nemají na výběr, prostě dietu dodržovat musí, to je jasné.
Lenka Pražanda 128023
4.10.2018 14:45:30
Přesně jak radí Angrešt. Moučník, který je primárně bez mouky.
Nedávno jsem na oslavě ochutnala nepečený cheescake kde spodek byly blanšírovaná jablka. Výborné ~g~
Doporučuji prostudovat raw recepty ~;) Základem dezertů jsou ořechy, datle a ovoce.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 19361  [Dalších 19341 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.