| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Waldorfská škola

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 647  [Dalších 617 >>]
ALL 4469
20.3.2014 15:25:22
To je velmi rozšířený omyl. Ve WŠ se náboženství neučí ani nijak nevnucuje.
ALL 4469
20.3.2014 15:24:13
Můžeš upřesnit, co se dětem podle Tebe ve škole předkládá jakožto Steinerova teorie ?
ALL 4469
20.3.2014 15:21:20
Ano, taky to tak vidím: waldorfské školství s největší pravděpodobností ublíží dítěti méně než typické "normální" školství.
ALL 4469
20.3.2014 15:20:10
Mám dítě ve WŠ a s žádnou naukou nesplývám. ~l~
Lenka se 4letou dcerou
  • 
20.3.2014 13:01:17
Ahoj maminy a možná i tatínkové.Napsal by mi prosím někdo webovku,kde bych našla výsledky porovnání uplatněnosti žáků 9. tříd?Mně se waldorfská škola jeví pro člověka lepší.Jen si přiznejme,kolik si toho pamatujeme z klasické základky.Jsou i děti které baví se učit,jsou zaměřené na fakta a rády soutěží.Ale co ty ostatní?Pro zdraví vývoj člověka v jeho celistvosti (tělo,mysl,duše) mi připadá waldorf lepší.Prosím o radu a zkušenost s touto školou.
Předem děkuji... Lenka
Líza 17721
27.2.2014 16:34:21
Kamisi, to je nesmysl, na dvou různých školách, kam chodí moje děti, se neučí Darwina jako jedinou teorii.
Jana
  • 
27.2.2014 16:12:42
Ve všem souhlasím, na wš mám 2 děti.
Kamarády máme na klasické škole, takže máme co srovnávat a neměnili bychom.
paní Bilbová 75950
22.2.2014 15:14:28
Mám děti na Waldorfské škole a nikdy bych je nedala jinam. Mám zkušenost s různými ped.směry a to, že na waldorfu berou dítě jak bytost, která má duši, která cítí a žije ve společnosti druhých lidí mě osobně tedy nevadí. Líbí se mi přístup, který nepodporuje a nezaměstnává pouze hlavu, ale i jiné části člověka (třeba právě cítění a soucítění, obrazoschopnost a fantazii, uměleckost a estetické cítění, poznávání a prožívání souvislostí...). Často se říká, že děti z WŠ se učí pomalu a mnohdy nic neumí, ale výsledky ukazují něco jiného. Mnoho absolventů má vysoké školy a několik jich znám, jsou ale i tací, co pak přecházejí na učňáky, ale to je jako na jakékoli jiné škole. Znám absolventku wald.šk., kterou vybrali va vysoké jako jedinou z ročníku na stáž v zahraničí právě pro sociální a komunikační kompetence, i když chodících encyklopedií tam bylo dost. Děti se na WŠ učí jiným rytmem, ale ne pomaleji. Např.od 1.tř.mají dva jazyky, které se učí živým způsobem (ne jen memorování), již v 1.tř.se učí násobit a dělit, mají formy (dalo by se popsat jako geometrické kreslení, které učí prostorové představivosti, ale je tam toho víc)... Spolupráce s rodiči je ale na WŠ třeba, mnoho věcí rodiče organizují, tř.schůzky jsou častější...není to ,,tady máte dítě, něco do něj nalijte, my si ho pak vezmeme a tím to končí. Pokud má být škola spojená se skutečným životem, je třeba aby škola a rodina šla ruku v ruce. A má-li učitel přistupovat k dítěti ne jako k objektu vzdělávání ale jako k bytosti, kterou společně s rodiči připravuje na život ve společnosti (ne sám pro sebe), musí s rodiči komunikovat. Rozdíly mezi učiteli a školami ale samozřejmě jsou - jako kdekoli jinde. Určitě je dobré se zajít několikrát podívat do školy, o které uvažujete, mluvit s učiteli i rodiči...
Každý má právo na volbu a já za sebe říkám - Waldorfská škola ANO.

P.S. Batikované vídám některé rodiče, ale většinu dalších i učitelů ne :-)
P.S.2 Ještě k častému argumentu ,,nejdou s dobou, nemají všude pc a interaktivní tabule" - děti se na wš učí pomocí živých věcí, např. společnou prací v epoše ze zrna chléb, kdy si samy zkusí osít, sklidit a chleba upéct - tenhle prožitek jim žádná virtuální realita nenahradí - musí společně vynaložit síly, pozorovat přírodu, být trpělivý... učí se (nejenom tímto "vytrženým"příkladem) morálním hodnotám (pro rejpaly - čj se učí třeba při zápiscích o takové práci a s vnitřní motivací to pak jde i snáz). Ovládat pc se naučí i po patnáctém roku věku, ale morální základ a správné vzorce chování mohou vzniknout jen v dětském věku.
Saamajna 115449
21.2.2014 21:17:39
"ale poplatek je vcelku smesny"

- no to urcite ne, poplatky jsou odstupnovany podle prijmu rodiny!

Rada bych WS pro dite vzala ale ten konkretni budouci ucitel nam za ty prachy nestal.
(A meli jsme pravdu...~t~)
Alena
  • 
21.2.2014 17:36:29
To je pochopitelne, ale jak pise Kamisi s klasickým skolstvim zalozenym na fanaticke filatelii rozhodne nesplyvam, to pak tezko vybirat.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 647  [Dalších 617 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.