| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Účetnictví a daně

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 14578  [Dalších 14558 >>]
ivaxx 44192
24.3.2024 14:42:22
Můžeš si ho vyplnit na mojedane.cz, v pdf vytisknout a odnést. Doklad ale můžeš i přes mobil vyfotit (není třeba skenovat) a přiznání např. přes bankovní identitu odeslat. Dnes jsem to dělala za 3 lidi a za 20 min hotovo.
PJana 86863
24.3.2024 13:14:36
Dá se ještě někde najít funkční daňové přiznání za rok 2023 v podobě obyčejné excelové tabulky. Potřebuji podat úplně jednoduché přiznání a potvrzení o příjmech mám jenom v tištěné podobě. Nechce se mi ho skenovat a vkládat přes portál. Přiznání odnesu přímo do podatelny v papírové podobě.
Dari79 114243
1.5.2023 16:29:45
No, buď tam nemáš napsané zálohy nebo si dobře neuplatňuješ slevy na dani...

Daň je 15% - sleva na poplatníka , na děti, na hypotéku...

Takže jestli máš hrubý příjem ze zaměstnání příkladnmo 30 000 hrubého měsíčně, čili 360 000 Kč za rok, daň před slevou ti vyjde 54 000 Kč, odečteš slevu na sebe 30 840 a na dvě děti, takže 15 204 + 22 320

takže celkem máš slevu na dani 68 346 Kč, čili rozhodně žádnou daň platit nebudeš...

ale jde o to, dobře tam napsat zálohy - jestli sis v práci uplatňovala během roku na sebe i na děti nebo ne.

Tj. nechce se po tobě nic víc, než abys to správně opsala z toho potvrzení, co ti dali v práci. Zaškrtla si slevu na sebe, na dvě děti (uvést u všech 3 uplatnění na celý rok - taky můžeš mít chybu třeba v tom, že sis tam dala děti jen na 1 měsíc a ne na 12...). A pak není logické, aby ti to spočítalo cokoli špatně.

Abys musela doplácet 12 000 Kč, to je jen málo představitelné, pokud jsi měla jen příjem z práce, to by ti ty výplaty musela blbě počítat mzdová...
A nebo by jsi musela mít příjem z toho podnikání, který teď budeš danit...
Vranice 21600
1.5.2023 14:59:58
Dej si vedle sebe formulář z Měšce a z Mojedaně, kontroluj kolonku po kolonce (čísla) a hledej rozdíl. Někde tam musí být.
~;((
Avi+ 15870
1.5.2023 12:39:05
Mě napadlo, jestli treba nemas vracet daňový bonus, pokud ti byl vyplacen v zamestnani v prubehu roku….
Listerova žena 112666
1.5.2023 12:23:47
Hezký den přeji,
nechci nikoho zatěžovati:) mým daňovým přiznáním. Nicméně - neměl by někdo nápad na první dobrou, kde je případně má chyba?
Roky dělám přiznání sama, posledních 5 let se nic moc nemění, cca stejná částka, zaměstnání - pracovní poměr plus ŽL s nulou, dvě děti, každý rok rychlá kontrola odečtu na ně, plus mínus stejná částka odečet na hypotéku.
Přiznávám - hodím vždy ručně na papír, jednou jsem měla početní cbybu, kterou paní na FÚ odchytla. Aktuálně, když spočtnu na Měšec, vychází jako vždy přeplatek v řádu málo tisíc.. jako každý rok.
Nicméně podruhé - poprvé dělám přiznání přes mojedaně a je tam nedoplatek přes 12 tis.
Prošla jsem xkrát, chybu jsem nedohledala. Zašlu zřejmě takto, posypu hlavu popelem a zajdu ověřit na FÚ. Kdyby i chyba nebyla, asi přižiji. Neměl by - náhodou! - někdo tip na první dobrou, kde je chyba? Děkuji moc!
Jana a Petra 47153
20.3.2023 13:35:36
https://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-sprava-dani-a-poplatku/91317_22_MP_k_elektronickemu_podani_2023.pdf

Pokud má daňový subjekt nebo jeho zástupce (dále jen „podatel“) zpřístupněnu
datovou schránku, která se zřizuje ze zákona a kterou nelze znepřístupnit na žádost
(dále jen „datová schránka zřízená ze zákona“), nebo má podatel zákonem uloženou
povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, je povinen formulářová podání11 učinit
pouze datovou zprávou s využitím dálkového přístupu ve formátu a struktuře zveřejněné
správcem daně odeslanou způsobem uvedeným v § 71 odst. 1 písm. a) až d) daňového řádu
(dále jen „postupem podle § 72 odst. 6 daňového řádu“), tedy odeslanou prostřednictvím:

– datové schránky nebo

– aplikace EPO podepsanou uznávaným elektronickým podpisem nebo

– aplikace EPO s ověřenou identitou podatele způsobem, kterým se lze přihlásit
do jeho datové schránky, nebo

– aplikace EPO se zaručenou identitou (NIA) nebo

– DIS+ nebo

– e-mailové zprávy s uznávaným elektronickým podpisem s výjimkou podání
kontrolních hlášení a s výjimkou podání podle zákona o mezinárodní spolupráci.
Vranice 21600
20.3.2023 12:49:02
Sylvaino, datovka neznamená povinnost podávat DP přes datovku, ale povinnost podat elektronicky, už ne papírově. Přes portál mojedane podej stejně jako vloni, předpokládám, že potvrdíš bankovní anebo jinou elektronickou identitou.

Formulář přes portál mojedane.cz projde kontrolou, je to lepší než poslání souboru (PDF či XML) datovkou bez kontroly.
Šatní skříně se zrcadlem na Favi.cz - opticky zvětšíte ložnici
sylvaina 77406
20.3.2023 12:14:37
Prosím tě, přiživím se. Datovku mám asi měsíc. Loni jsem podávala přiznání přes mojedane.cz . Stačí to nebo musím nutně datovkou? To by mi vyhovovalo víc. Jednak už jsem se to naučila, druhak je to celkem blbovzdorné. A datovka mě zatím pořád děsí.
Muumi 41406
19.3.2023 10:42:33
Času je ještě spousta. Termín je 2. května.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 14578  [Dalších 14558 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.