| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Zamlklé těhotenství

  (?)
[<<Předchozích 940] Názory 941950 z 35435  [Dalších 34485 >>]
Jája+2 kluci 38897
6.11.2013 10:23:41
Jinak to samozřejmě nemyslím nijak zle. Každý to má nastavené jinak, my jsme možná prostě výjimka.
Jen jsem chtěla Daníkovi napsat svůj názor - že si myslím, že předškolní dítě ke svému vývoji PC hry nepotřebuje na rozdíl třeba od pohádek~;) - zejména čtených nebo poslouchaných.
Jája+2 kluci 38897
6.11.2013 10:20:56
dovysvětlím "bednu" - myšleno klasické stolní PC.
Jinak asi i záleží na výběru školy, u nás žádné IT zaměření nemáme, proto to nepovažuji za nutné. Pokud by to potřebovali, pak samozřejmě.
Ale přehled Hynek má - díky mé práci. Občas tam se mnou je, takže ví, i co je UPS, rack, minule jsem domů táhla CISCO~;) atd. Ale ví, že všechno tohle je na práci.
Jája+2 kluci 38897
6.11.2013 10:16:31
Ahoj!
Loruš, tak v tomhle si s Tebou dovolím nesouhlasit. Myslím, že normální bystré dítě, které nemá nějakou poruchu učení, se s PC seznámí během chvilky. Viděla jsem to i na Hynkovi. Nikdy u PC nebyl, ačkoli máme doma bednu i 2 NTB (pracovní), ví, že jsou pouze na práci, přesto v družině jsem zírala jak bravurně hrál hru. Prostě chvilku koukal přes rameno a bylo to. Děcka jsou nesmírně chytré a v tomto se učí až moc rychle.
Obdobné je to s mobily. My máme oba v podstatě staré mobily, žádné vymoženosti, já to doma nechci, žádné dotykové, tablety, androidy atd. Mám toho dost v práci~Rv. Mobil klukům půjčuji, jen když chci, aby mluvili s babi či dědou. Přesto vědí, že tam jsou hry a třeba synovec má dotykový a Hynek si ho půjčil a během chvilky našel hru a hned si ji i hrál.
Já je k tomu nepouštím cíleně. Možná jsem ujetá matka, ale myslím, že na tohle prostě mají času dost. Zatím mají dost jiné zábavy. Ano, asi přijde doba, kdy to bude nutné - k učení atd., pak stanovím pravidla, ale do té doby v tom nevidím přínos. Pak si toho užijou až dost.
Ale toť můj názor.

Na pohádky v TV koukají normálně, to zas jo. Nicméně teď u nás jsou v kurzu spíš hrané pohádky - Zlatovláska, Princezna se zlatou hvězdou na čele, Za humny je drak atd. A to pak jede třeba i měsíc jedna a ta samá. Animáčku a podobným blbostem se snažím vyhnout, někdy to jde, jindy ne.

Ale chápu, že pokud třeba tatínci hrají hry na PC, tak je to asi těžké vysvětlit i dítěti. My máme PC pouze na práci a taky to tak je.
*Hanka* & Lucinka 16914
6.11.2013 9:46:01
ahoj,

ráno Lucka pustila TV a bylo tam nějaké dopravní zpravodajství... a jediné slovo, které jsme s Láďou oba vnímali bylo NASNĚŽILO ~a~~a~~8~
Já ještě nechci sníh~n~
zaba + 3 64617
6.11.2013 9:09:14
Tak je to tady, sněží. Oli měl takovou radost, že mě začal objímat ~t~ Já teda z toho takovou radost nemám.
Janina&2 6551
6.11.2013 8:25:31
u nas plati pro Justuse hranice 30 minut a to si muze vybrat bud tv nebo pc. normalne natahuju minutku. na pc stavi domy v minecraft.
kdyz je nemocny a mel by lezet (to se stane tak jednou do roka), tak je ty tv vic, to je jasny.
jinak obcas hry na mobilu, to vetsinou, kdyz nekde cekame nebo kolem neho vsichni neco hraji a on nic nevlastni a pujci si nas telefon. aktualne ho bavi App na dopravni predpisy, co delat kdyz se neco stane atd., je to v ruznych stupnich od mensich po skolaky (bohuzel v nemcine, tak nic pro Danika)
Stáňa * 7932
5.11.2013 19:40:44
Ad počítače: Tomovi je osm, na počítač je minimálně, občas si na tabletu pustí z youtube Angry Birds.
Ale televize....v sobotu/neděli tak do devíti a večer skoro hodinu Animáček nebo Kdo přežije - "zásluha" tatínka ~o~
zaba + 3 64617
5.11.2013 13:49:36
Stáňo, Oli se drží. Byl nemocný dva týdny v září a od té doby je klid. Bere ale Bronchovaxom, tak mu to asi pomohlo. Na večeru duchů jsme nebyli.

Zerat, to je dobře, že auto je lepší než se zdálo. Aspoň o jeden výdaj méně.
zaba + 3 64617
5.11.2013 13:47:29
Daniku, podívej se třeba tady http://alik.idnes.cz/herna.asp nebo tady http://www.pigy.cz/

Taky jsem nechtěla, aby Oli hrál hry na počítači, ale taky ho to naučil manžel. Teď se naučil hrát hry na telefonu. Ono je to těžký, když to vidí u tatínka.
Jinak Oli chodí na počítač asi od tří let. Ze začátku dobrý, pak u něj chtěl být pořád, tak pak dost dlouho na něj nesměl. Teď může, ale nějak rozumně, rozhodně ne každý den.
*Hanka* & Lucinka 16914
5.11.2013 13:44:33
Tak Lucka na PC chodí zhruba rok.... pexeso, puzzle, oblékání panenek, vaření, hledání rozdílů na obrázkách, omalovánky online.... střílení do tanků apod. bych nerozdýchala a teda nedovolila - to bych se opravdu tvrdě hádala~o~. Vzpomene si nepravidelně - někdy 2x za týden, pak třeba měsíc vůbec, teď nebyla určitě skoro 3 týdny, co jsme byli na chalupě.
Na TV kouká - při nemoci víc, když je zdravá, tak míň některé dny vůbec.
Večer máme někdy pohádky čtené někdy z kazeťáku.
[<<Předchozích 940] Názory 941950 z 35435  [Dalších 34485 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.