| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k období 14 měsíců

 Příspěvky 19 z 9 
Petra + 3
8.10.2015 11:52:01
Napadlo mě přidat jako inspiraci tip na to, co náš Daneček momentálně nejraději provozuje a to je "hra na hudební nástroje". Opravdové ani dětské hudební nástroje u toho pravda moc nevyužíváme, vlastně jen dětský plastový bubínek, do kterého Daneček moc rád buší :-) Ale miluje, když mu vytahám různé předměty, které vydávají hluk. Takže vykramuju různé misky a hrnce, dám k tomu vařečku dřevěnou i plastovou a malou lžičku (klasickou kovovou) a Daneček tím střídavě do všeho tluče a baví se tím, jak různé věci vydávají různé zvuky. Do malé pet lahve nasypu čočku, do druhé hrášek, do třetí cukr krupici apod., pečlivě zašroubuju, případně ještě přelepím páskou, protože už zdatně odšroubovává, tak aby nerozsypal třeba cukr všude :-)A Daneček vším třepe a chrastí do omrzení. Zajímavé jsou i obyčejné lepenkové krabice - jednak se na ně taky dá bušit, dokud se nerozpadnou, jednak se dají naplnit kostičkami, zmuchlanými papíry, prostě čímkoliv, co při třesení krabicí nebo při míchání vařečkou dělá šrumec. U takových her vydrží Daneček klidně třeba hodinu a moc si to užívá.
27.1.2014 21:38:17
Naše Viktorka začala chodit v 9ti měsících, takže se o prvních krůčkách moc nedá mluvit. Dvě starší sestry jí jsou velikou motivací pro všechny možné lumpárny, a ona se rychle učí~y~ Moje denní práce je mimo jiné sundávat jí z psacího stolu, patrové postele, kam vyleze jen se otočím, a už se mi prošla i po víku piána. ~:-D Vždycky z toho má strašnou srandu. Jsem zvědavá, kam poleze za měsíc :-) Jinak je moc šikovná, tuhé jídlo jí sama, mává, žvatlá, umí se rozčílit, když jí něco nejde. Přinese si piškoty, když na ně má chuť. Přesně ví kde jsou~;) Těší mě, že přes to, že v bdícím stavu je horolezec a já zažívám permanentní šoky, spí mě stále 2x za den tak 2 hodiny a chodí spát v 19,00~6~. Aspoň mám čas nabrat sílu na další den ~R^
28.1.2012 16:25:47
Naše holčička začala chodit 10 dní před 1.narozeninami, spíš ale ke své škodě, lépe, kdyby déle lezla. Chodí totiž dost "šišatě", asymetricky, takže musíme cvičit a chodit na rehabilitaci, snad se srovná během vývoje, je to ale běh na dlouhou trať. (Do 4,5 měs. měla špatné kyčle a už se narodila hodně zkroucená). Krásně "tancuje", na různé písničky, někdy i na ukolébavku, když ji uspávám, což je sranda... Na nočníčku sedí už od 8 měsíců (když tak strašně chtěla sedět, tak jsme jí nebránili a podstrčili nočník). Po týdnu už pochopila, co tam má dělat. Teprve teď si ale 2x "řekla", že chce na nočník (začala si sundávat tepláčky a punčocháčky). Má 8 zoubků, zkouší sama si dávat lžičku se soustem do pusinky, ale obráceně, obsahem dolů... Takže, co se udrží na lžičce, doputuje, co ne, skončí jinde. Baví ji samozřejmě do jídla hrabat ručičkama a patlat to všude... Stále ráda krámuje, má svoje "mise" po bytě, šuplíky, oblíbené jsou všechny dostupné skříňky v kuchyni, koupelně... Dala na sebe 3 kostky, zatím jednou, jinak spíš všechno demontuje, než staví nebo skládá. Pomáhá při věšení prádla, napodobuje, co dělám já, podává mi oblečky. Umí ukázat, jak je veliká, kde má ouško, vlásky. Dělá paci paci, umí zamávat pápá, někdy přímo u toho řekne pápá, ukáže prstíkem do dlaně, když se zeptám, kde vařila myšička kašičku. Co se týče řeči, spíš zkouší stále nové hlásky, napodobuje spíš intonaci než samotná slova. Říká "táta", "tut", "coto", "toto", apod., ale zatím bez konkrétního významu. Ale překvapuje, čemu všemu rozumí, když něco konkrétního chci podat, přinést. Co umí bezpečně a ví, co označuje, je "nenene"... Nové pokroky dělá denně, je s ní sranda. Když se vyspinká do růžova, je strašně kouzelná...
mata
12.10.2011 20:32:25
Nasa Viki beha od cca 11 mesiaca sama, dokaze postavit 7 kociek na seba, rada beha po byte s maminkinou kabelkou a najradsej sa hra s maminkinimi malovatkami a penazenkou. Najnovsie sedava na kuchynskej linke a pomaha mi upratat umyti riad, alebo pomaha vesat pradlo:) Vie povedat tata, mama, havo, kolo-kolo (mlynske), hojda, mnam, ham, pa pa,daj,tam,kde, urobi brm brm, indiana, grimasku, a strasne rada sa skovava:)posle pusinku, zamava na rozlucku, tlieska aj pri tv, tancuje 2 tanceky, urobi no no no, ukaze aka bude velika a pyta si daj. Vie sa krasne tulit, ale dokaze aj pekne na nas nakricat a od jedu hadze vsetkym, co je na dosah..:))) tiez si udrie do stola, ale konecne sa naucila cupnut a tak hadze vsetko mozne pod gauc, aby mohla potom nasledne sa ucupit a hladat pod gaucom. Ma 8 zubkov a zda sa, ze sa jej konecne tlacia stolicky. Zboznuje zvieratka-macky, psikov-skoda ze vsetko pred nou uteka:)) a zboznuje deticky a ludi, na vsetkych sa usmieva a vykrika obcas po nich:))) Robi nam velku radost a moc moc moc ju milujeme, slniecko nase:)))~s~
27.6.2011 14:32:51
Michalka začala sama chodit přesně na 14 měsíci...předtímse snažila,ale stále vyžadovala prst jako jistotu...vůbec mě netrápilo,že jiné děti chodí dříve...je to velká šikulka,stále něco povídá,opakuje již celá slova jako papoušek...umí napodobit spoustu zvířátek,a všechno ji moc zajímá... na slovo ne,nesmíš...reaguje vpohodě,jako by chápala,že to s ní myslíme dobře... s papaním je to u nás horší,je to malá neposeda a proto musím i když nechtíc při jídle odvádět pozornost,ukazovat obrázky povídat o zvířátkách...doufám že to nějak odbouráme.... dlouho jsme si zvykali na hrníček(na učení Avent) neuměla si s ním poradit,ale ze dne na den se to zlomilo a už je to dobrý.... na nočníku moc velké úspěchy také neslavíme,spíše jen oťukáváme....každé období je nádherné...proto maminky užívejte a vychutnávejte si každý okamžik,vždyť nám ty děti tak rychle rostou~:-D~;)
2.5.2011 20:27:51
Terinka první kroky udělala 14dní před svými prvními narozeninami. Dnes už běhá sama, běhá za fenkou Bárou, nosí a hází ji vše co najde a křičí na ní Báa. Sama papá lžičkou, i když víc je toho vždy asi pod ní. Ví kde má nohu, bříško a oko, ví jak dělá pes, kráva, prase a kačena. Říká máma, tatí, papů. Staví kostky, prohlíží časopisy, čmárá pastelkama a občas pomůže i uklidit.
22.2.2011 7:58:35
Adélka už chodí, říká nejaká slabiky na vyžádání ale jinak je vše ta nebo ko (třeba kde je máma - ta, kdo to je - ta, řekni máma - mama). Umí ještě hodně jiných slabik zvířátek, bů, čiči, sss,... Ráda se houpe na houpacím koníkovy, a dělá pořádky v šuplíkoch kdy vše vytahnne, rozdělá, rozháže ~q~ Ráda chodí na procházky ale jedině po svých, někdy se i divím co všechno takový drobek ujde ~s~
15.2.2011 9:28:13
Naše Lucie lítá po celém baráku, první krůčky udělala na roční narozeniny a do týdne jsme ji měli všude :-) Slovní zásobu má velice bohatou, napočítali jsme asi 33 slov typu bebí, máma, táta, blik, auto, houpy, umí pojmenovat oba naše psy :-) Zatím se nechává trpělivě krmit, nepociťuje zatím potřebuju šahat do misky. Řekne si, kdy chce napít slovem "brm brm" a když má hlad, tak "mňam ham". Je to krásné období
13.5.2010 7:41:41
Naše slniečko zvláda ešte
- jednoduché príkazy, typu hoď plienku do koša
- ukázať varila myška kašičku, moty-moty, poslať pusinu
- rozumie slovku nie, ale pokúša sa o presný opak ~t~
- snaží sa už vydobiť si svoje postavenie, svoje právo, a ak je uprené, dokáže sa celkom pekne hnevať.
 Příspěvky 19 z 9 

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.