| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k období 35 měsíců

 Příspěvky 110 z 22 [Dalších 12 >>]
Denyy
18.11.2019 8:26:21
Naše Rozárka je hrozně šikovná!Byla narozená ve 34tt.Plenky přes den přestala potřebovat v 10měsících a na noc v 1 roce.😊Kojila jsem ji do 2let, od té doby už chce jen kravské mléko.Papá docela pěkně.Nedá moc obědům, ale ovoce třeba miluje!Spinká s náma v postely, ale už vydržela sama v pokojíčku od 20h do 03:15h, po tom co si sama řekla že tam chce spinkat.Nechci ji do ničeho nutit násilím!Dokáže si sama vyčistit zoubky a celá se obléct🥰Do školky ji zatím nedávám protože čekám druhé dítě a jsem doma.Začnu to ale zkoušet příští rok, pokud bude malá chtít!😊
Denyy
18.11.2019 8:25:14
Naše Rozárka je hrozně šikovná!Byla narozená ve 34tt.Plenky přes den přestala potřebovat v 10měsících a na noc v 1 roce.😊Kojila jsem ji do 2let, od té doby už chce jen kravské mléko.Papá docela pěkně.Nedá moc obědům, ale ovoce třeba miluje!Spinká s náma v postely, ale už vydržela sama v pokojíčku od 20h do 03:15h, po tom co si sama řekla že tam chce spinkat.Nechci ji do ničeho nutit násilím!Dokáže si sama vyčistit zoubky a celá se obléct🥰Do školky ji zatím nedávám protože čekám druhé dítě a jsem doma.Začnu to ale zkoušet příští rok, pokud bude malá chtít!😊
Pinkacz
21.12.2016 11:40:20
ahojte maminky, přidávám svoji zkušenost s tímto obdobím. Julinka je vodnářka a tedy společenstká, ráda je mezi ostatními dětmi, už třetím měsícem chodí na zvykanou do školky. Momentálně 3x týdně do půl třetí, už tam chodí ráda a těší se, ale také jsme měly (naštěstí krátké) období s plakáním. Je drobná, nemá ještě ani 12 kilo a měří kolem 93 cm. Nikdy nebyla a není velký jedlík, jí ráda ovoce (ale ne mandarinky a banány), zeleninu, těstoviny, maso jí moc nejede. Má ráda ovocné kapsičky a křupky. Sladkosti jí moc nedávám, raději sušené ovoce - miluje datle. Málo pije, umělé mléka jí nikdy nechutnaly, ještě ji kojím, toho se zatím nehodlá vzdát :) Na nočník si sedne sama, i se utře a oblékne, pak si jde umýt ruce, jen jí pustím vodu, ostatní zvládne sama. Kakat chodíme na záchod. Bez plínky přes den jsme asi půl roku, ještě jí dávám plínu na noc. Ve školce chodí po obědě spát, doma ne. Večer usíná u prsu mezi 20:30-21, vstáváme o půl osmé. Sama se neoblíkne, ale vysvléct už se umí. Barvy umí už dávno a taky se naučila poznávat značky aut - rozezná jich asi 10 :) Baví ji omalovánky, barvičky, puzzle, kostky, hudební klavír. Ráda se honí a schovává pod stůl. Sama se bohužel moc nezabaví, takže často vyžaduje moji přítomnost a pozornost. Ráda se dívá na večerníčky - Víla Amálka, Krtek, Káťa a Škubánek, Povídání o pejskovi a kočičce - pouštím jí raději ty pěkné české než zahraniční. Ráda tancuje, když dávali Stardance, tak se chvilku mohla dívat. V rádiu pozná Káju Gotta a Hanku Zagorovou :-) Co neumí, se naučí, o to strach nemám :-) Přeju vám zdravé a šikovné děti a hodně trpělivosti a lásky s výchovou vašich miláčků! ~3~
amalka1985
17.12.2013 8:21:00
Naší Andrejce budou za měsíc tři roky.Už se na narozeniny těší stále mi to připomíná že bude mít zase dárečky:))Plínky nemáme od 18.měsíců a na noc od dvou let.S jídlem vesměs problém nen nají se sama a jí skoro vše.Do jesliček chodí od dvou let jelikož jsem měla mateřskou jen na dva roky hodně se tam naučila,umí básničky krásně mluví a ráda tancuje.Barvičky učíme,ale poznáme jen základ.Co se týče ale písniček hodně si pamatuje a pak je to sranda jí poslouchat.Pohádky jsem jí četla,ale nevydrží u toho chce mít večer svůj klid takže koukne na Spongeboba a jde spinkat.Je to naše šikulka,která se umí i vzteknout,Naštětsí to není tak hrozný a nechá si to vysvětlit.
14.10.2013 21:22:46
Ráda čtu tyto příspěvky, ale kolikrát se mi zdá že maminky přehánějí.Mému Lukáškovi budou za měsíc tři a umý se sám akorát výsléct a obléknout jen něco, mluví málo ale domluví se. bez pleny je od dvou let i přes noc.Chci říct Všem maminkám že každé to Naše děťátko je nejlepsí na světě. a všechno dříve nebo později doženou, nemám strach.Hodně usměvů s vašimi miláčky.v
Nikol75
20.8.2013 9:00:05
Náše zlatíčko Nicholas bude mit v září 3roky.Plinky pres den nenosi uz rok jen na noc plinku davame aby se v klidu vyspinkalJen co se rano probudi pusinka mu mluvi a zastavi se až večer:-).Mame tatku itala tak mluvi česky a už začal aji italsky.Je to šikula.Rád poklízí umývá,tancuje zpívá a kope do balonu a moc rad nakupuje,a stále se na všechno ptá proč.Sam si vezme tablet a najde si fotky.Papame skoro všechno.No a taky zlobi jako asi každy díté.Už se moc téší do školky.Je to super vidét jak roste a učí se jen je škoda žé ty 3 roky tak utekly.~3~
3.5.2013 15:51:22
Našemu Ondrovi budou za měsíc 3 roky. Je to neposeda a raubíř. Oproti sestřičce výborně mluví, ale s oblékáním je to kříž. Sice to umí, ale je to lenoch a raději leží na zemi a čeká až to vzdám:). S jídlem to u nás taky není slavné, ale když mu chutná, tak se sám nakrmí docela slušně:). S plenkami je to horší, občas máme nehodu po obědě a na noc pleknu raději dáváme, ale lepší se. Horší je to s barvičkami. Vím, že pozná rozdíl, ale všechny jsou "žlutá". Ale jindy mě překvapí, co všechno ví. Třeba, když jdeme vyzvednout sestřičku do školky a on mi přeříká všechny obrázky na skříňkách:).
BavariaKerkyra
31.12.2012 20:10:49
Za měsíc nám budou 3 roky. Také se sami oblékáme a chystáme si jídlo, hrajeme si, známe několik písniček a básniček.Krásně mluví.Na počítači si dokáže sám zapnout internet a na youtube se dívá na pohádky , pak si bez problemu myší najede na to, co potřebuje vidět a pokračuje. Většinou ho ale nenechávám.Je na to ještě brzy....JInak má plinku přes noc, stále kojíme ráno po probuzení, odpoledne většinou usne u " prsánka" a večer před spaním a pohádkou.Do školky snad pujde v září, takže ho pomalinku podle jeho potřeb odstavíme, jinak mi ale kojení nevadí a myslím, že i ta troška co si vypije, je mu prospěšná.Nebyl nikdy nemocný.Má velice rád děti.Má rád veškerou zeleninu, včetně česneku a cibule. Také mu dělám čerstvé ovocné štávy - ty miluje a sladké jen opravdu vyjmečně. Nemyslím si, že to potřebuje..aspon dokud mohu se budu snažit mu dát zdravý základ, je jasné , že časem "zapadne" do společnosti jiných dětí a asi mu nebude chutnat to co nyní ,je to normální a jsem ráda, že alespon nyní jí všechno s chutí.Jediné co mu moc nejede je maso hovězí, které mu mixuji do omáčky, abych vubec do nej nejaké maso dostala.Opravdu krásně mluví a říká mi i pohádky sám.Zbožnuje vlaky.Přes den chodí sám na nočník, na WC ještě nedosáhne a protože opravdu hodně pije , chodí opravdu často. Na záchod si sice sám vyleze , lae mezitím co já vařím, mi naháže do mísy celý toaleták ~:-D ~:-D~:-D ....jinak mi pomáhá i vařit.je to muj šikulka.....každé dítko je jiné a moje sestřenka má chlapečka o pul roku mladšího a ještě má celý den plenky a také vubec nemluví, ale je zase urostlejší ......nemyslím, že by to byl problém.Všechno se pomalu naučí, každé dítě na to potřebuje svuj čas. at nám krásne rostou ty naše miminečka..............a užívejte si jim maminky, každý den je vetší a větší a za chvíli nám budou utíkat z náručí! ~t~~t~~t~~t~~t~~t~
8.7.2012 20:44:29
Ahoj tak taky připíši,naše úspěchy a neúspěchy. Mám 2 syny, jeden se na třech letech oblékl svlékl sám a druhému jde tak akorát to svlékání. Ale teď už je staršímu 6 let a co se samostatnosti týká mohlo by to být lepší.Co se jídla týká to samé, první sám jedl, ale byl vybírávý a druhý sní cokoli, ale když nechce jíst sám tak se jída ani nedotkne po celý den. S druhým dítětem člověk slevuje a ujednodušuje si vše takže asi si zato mohu sama. Každý je úplně jiný, takže už si čtu tipy co by dítko mělo umět jen pro pobavení a inspiraci.~3~
25.6.2012 17:21:25
Ahoj maminky.....
I já přidávám příspěvek. Naše Bára je velice živé dítě. Dokáže se sama oblékat, nejraději vybírá sukýnky, legínky a šatičky :-) je to taková naše modelka. Jak vstane, nejraději vyběhne na zahradu a byla by celý den venku. Velký problém je u nás jídlo~w~. Dostat do ní cokoliv je tragédie. Co má úspěch je zelenina, polévky a omáčky s rýží (bez smetany). Vůbec nechce pečivo, pomazánky, sýry... Ve školce byla 2x a vždycky si přinesla úraz, protože je to neposeda a neposlucha ~z~. Takže uvidíme, jak od září začnem na ostro.~x~
 Příspěvky 110 z 22 [Dalších 12 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.