| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Aktovky a batohy

7.2.2019 16:36:19 Latté

Pevný, velký, lehký batoh pro 2. stupeň

Poraďte, prosím, baťoh na 2. stupeň, do kterého se vejde kvanta těžkého učení a nerozpadne se? Po půl roce 6. třídy se mláděti rozpadá baťoh - nedivím se, má ho téměř denně tak neuveřitelně narvaný, že téměř nejde zapnout a příšerně těžký, že ho nekteré dny skoro neuzvednu ani já. Nemá tam žádné kraviny navíc, jen věci do školy,které ten den opravdu všechny potřebuje (a za zapomenutí se dávají poznámky, petky, při větším množství důtky...takže nosit je musí), svačinu nenosí, nejí, lahev na pití maličkou,lehkou, prázdnou. Žádné zbytečnosti - prohlížím denně.Potřebuje tedy něco, co bude dostatečně velké, aby se to tam všechno narvalo, zároveň lehké, aby se váha ještě více nezvyšovala, co nejvíce bytelné, aby se to zase nerozpadlo (tj.neruply zipy, nevytrhávaly se zádové popruhy),aby to chvíli vydrželo a aby to zároveň bylo "cool" pro 12 letého kluka, spíše drobnějšího vzrůstu i postavy. Moooc díky za tipy.

Budu moc vdečná za postrehy, který batoh se komu osvedcil ale nechci, jak to tu tradicne bývá, aby se zase diskuse zvrtla úplne jinam, proto předem upozornuju (zejména nekteré nicky) že nestojím o rady typu, jak vyvinout na skolu tlak, aby deti nenosily domů tolik učení a nechávaly to ve škole, jak to je v jistých jiných školách běžné...O tohle u nás z rodiců fakt nikdo nestojí a já uz vůbec ne.Já i ostatní rodice chceme mít prehled, co se ve skole aktuálne probírá, dohlízet denne na domácí prípravu, pripravovat se s dítetem a k tomu ty ucebnice obvykle nebo aspon obcas potreba jsou. Řesím batoh, ne zvyklosti ve výuce u nás, ty jsou naprosto OK a nemám k nim sebemenší námitky. Navíc já i dítě už jsme zažili na prvním stupni ve 4. a 5. třídě výuku, kde se učebnice domů nenosily a když jsem chtěla aspon vidět, jak vypadá učebnice přírodovědy či vlastivědy, tak ji muselo mládě tajně vzít ve škole z hromady, rychle nez se hromada zase uklidila nekam do skríně(nemeli to ani rozdelené, pridelené a podepsané...proste hromada ucebnic, která se jen velmi výjmečně obcas rozdala a pouzila pár minut pri "výuce", pak zase rychle uklidila) a přínést mi ji ukázat a zase ji tam pak další den dát. Takze nekteré ucebnice jsem videla na chvilku poprvé az po nekolika mesících skoly,ale jiní rodice, kterí o to treba tak neusilovali, tak nekteré ucebnice nevideli vůbec... Centrálne vypsaný rozvrh se nedodrzoval, vyucující si tvorila každý týden svůj, který na každý týden posílala e-mailem...nejlépe v neděli vecer tak v 22 -23.30 hod nebo klidně i v pondelí ráno třeba v 5 hod~q~. A ani to nebylo závazné, rozvrh sice poslala, ale pak si stejne rozhodla udelat zmeny podle sebe klidne behem dne, takze kdo si prosadil nosení ucebnic domů a nachystal si je podle rozvrhu, tak pak kdyz neco (ucebnici, sesit) nemel, co se rozhodla dotycná zrovna ten den "vyucovat",ac to původne nebylo v plánu, tak se mu dostalo odpovedi, ze ucebnice se přece domů nenosí, ty se nechávají ve škole... a pokud si je tedy chce nosit, tak pak musí naopak nosit denne úplne vsechno, protoze ani ten poslaný rozvrh-plán není vůbec závazný....Takze tohle fakt uz neeee.
No, ale to jsem odbocila... Tak se ted tesím na ty tipy na baťoh. Předem díky moc~x~. O víkendu ho musím pořídit, nebo bude nosit učení v hrsti :-)) :-))
Odpovědět
Průběh diskuze (16 názorů)
Téma: Pevný, velký, lehký batoh pro 2. stupeň Latté 7.2.2019 16:36
*Re: Pevný, velký a zároveň lehký batoh... Půlka psa 7.2.2019 16:59
*Re: Pevný, velký a zároveň lehký batoh... Lída+2 7.2.2019 17:17
*Re: Pevný, velký a zároveň lehký batoh... Miko1 + 2 7.2.2019 17:25
**Re: Pevný, velký a zároveň lehký bat... Martina, 2 kluci 7.2.2019 19:59
*Re: Pevný, velký a zároveň lehký batoh... Pole levandulové 7.2.2019 18:14
**Re: Pevný, velký a zároveň lehký bat... Alena 7.2.2019 18:28
***Re: Pevný, velký a zároveň lehký b... TaJ 8.2.2019 10:56
**Re: Pevný, velký a zároveň lehký bat... Lída+2 7.2.2019 18:33
*Re: Pevný, velký a zároveň lehký batoh... Monika 7.2.2019 18:39
*Re: Pevný, velký a zároveň lehký batoh... Vranice 7.2.2019 19:51
*Re: Pevný, velký a zároveň lehký batoh... . . 7.2.2019 22:44
*Re: Pevný, velký a zároveň lehký batoh... rišulka 7.2.2019 23:10
*Re: Pevný, velký a zároveň lehký batoh... sylvaina 8.2.2019 12:24
*Re: Pevný, velký a zároveň lehký batoh... ...neviditelná... 8.2.2019 12:47
*Re: dík za tipy Latté 8.2.2019 18:54

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.