| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Půjčka - hypotéka

12.1.2019 14:31:33 Lukáš P.

Re: Koupit dům na dluh, když máme splacený byt a nic nás nepálí?

Motivace je v klidu:
Zkrátka zpomalit, užívat si méně lidí, méně hluku, méně tlaku okolí. Toho všeho máme v širším centru prahy víc než dost. TAké mi Mělník z dlouhodobého hlediska přijde bezpečnější nežli Praha.

To co mě brzdí je:
Dojíždění do práce. Práci změnit nemohu, takovou na Mělnicku neseženu.
Děti brzy začnou chodit do školy a stále více budou chtít každý den trávit čas někde s kamarádama, chodit do různých zájmových kroužků, klubů, kulturních podniků. To je v Praze všechno daleko snadnější.
Závislost na hypotéce a tedy i zaměstnání. Prostě budu muset obětovat svoje pohodlí (a čas pro děti) na úkor práce. V konečném důsledku tak můžu prošvihnout jejich dětské roky kvůli práci. Když do hypotéky nepůjdu, mám naprostou volnost - jsme skromní a přežijeme i s dvěma částečnými úvazky…

Takže to vypadá, že pro tuto chvíli to dost možná ještě necháme ležet ladem a pak se časem uvidí...
Odpovědět
Průběh diskuze (7 názorů)
Koupit dům na dluh, když máme splacený b... Lukáš P. 10.1.2019 8:9
*Re: Koupit dům na dluh, když máme spla... Kudla2 10.1.2019 9:51
**Re: Koupit dům na dluh, když máme sp... Lukáš P. 12.1.2019 14:31
***Re: Koupit dům na dluh, když máme ... Filip Tesař 12.1.2019 14:44
****Re: Koupit dům na dluh, když mám... Lukáš P. 14.1.2019 9:6
*****Re: Koupit dům na dluh, když m... Filip Tesař 14.1.2019 9:50
******Re: Koupit dům na dluh, když... Lukáš P. 15.1.2019 15:41

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.