| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Mezi námi ženami

27.11.2018 12:02:50 Lenka Pražanda

Život bez muže - jak to dopadlo

Občas se mě někdo z vás zeptá, jak jsem na tom teď. Když to zjednoduším, mám se dobře. Singl život je fajn. Můžu si dělat co chci a kdy chci. A nemusím dělat co nechci ~t~ Můžu se naplno věnovat dětem a přesto mám čas na sebe, svoje zájmy a kamarádky ~R^ V tomhle směru mi chlap neschází. Nenudím se.
Co se týče bytu, tam nijak velká změna nenastala. Stále nemám věšáky, poličky ani háčky. Stále mám nevyhovující kuchyň a dlouho mít budu. Na rekonstrukci nemám peníze ~7~
Takže jsem vyhodila původní plány co jak uděláme/předěláme a změnila je na: Musím pracovat s tím co mám a co zvládnu sama.
Vždycky jsem kolem sebe viděla stejný model - rekonstrukce, stěhování, zařizování, zabydlování, všechno najednou. Jenže já to mám jinak. U mě proběhlo jen to stěhování. Teď mě čeká zařizování a zabydlování. Nebude to najednou, ale postupně. Jak bude čas a peníze. Tohle byl ten důležitý krok. Říct si: No tak to nebude všechno hned ~:-D A jsem za to ráda. Došlo mi, že mám skvělou příležitost udělat si všechno podle sebe. Můžu si vymyslet co chci a realizovat to. Nemusím zrovna tenhle víkend strávit v obchodě s nábytkem a koupit Něco jen proto, že nic lepšího neseženu ~a~ No a co? Tak něco lepšího objevím jindy a jinde ~:-D
Na původní diskuzi jsem pak už moc nereagovala. Ono to ani nešlo. Jednak proto, že se strašně rozeběhla a mě to unikalo ~f~ ale hlavně proto, že se to zvrhlo na gender, což bylo úplně mimo téma ~o~
Takže se musím vyjádřit i k tomuto. Byla jsem skoro 20 let vdaná. Starala jsem se o muže, o děti, o domácnost, uklízela jsem, vařila, prala, žehlila, vodila děti na kroužky, k doktorovi, jezdila s nimi na plavání, na výlety a milion dalších věcí. Můj muž občas doma něco opravil, přišrouboval nebo přivrtal. To mu zabralo 2-3 hodiny měsíčně, mě ta "moje práce" 2-3 hodiny denně. Tak proč bych sakra měla ještě dělat tu "jeho práci"??? ~q~~q~ ~o~ Takhle se stane, že jsem nikdy neměla v ruce kladivo ani vrtačku. Proboha proč? Můj muž nikdy nezapnul pračku. To není o tom, že to nemůžu udělat protože jsem ženská, ale protože k tomu nemám důvod. Protože od toho mám doma toho chlapa. Protože když já budu dělat všechno, co bude pak dělat on? Válet se na gauči?
Jasně, teď toho chlapa nemám, takže si musím poradit sama. A zjistila jsem, že přitlouct hřebík a smontovat komodu není žádná věda ~3~
Akorát na to vrtání si pak budu muset někoho pozvat ~2~
Odpovědět
Průběh diskuze (18 názorů)
Téma: Život bez muže - jak to dopadlo Lenka Pražanda 27.11.2018 12:2
*Re: Život bez muže - jak to dopadlo jitucha 27.11.2018 12:35
*Re: Život bez muže - jak to dopadlo Fern 27.11.2018 12:36
**Re: Život bez muže - jak to dopadlo Fern 27.11.2018 12:41
**Re: Život bez muže - jak to dopadlo Lenka Pražanda 27.11.2018 13:15
***Re: Život bez muže - jak to dopadl... Půlka psa 27.11.2018 14:2
****Re: Život bez muže - jak to dopa... Lenka Pražanda 27.11.2018 14:18
*****Re: Život bez muže - jak to do... Půlka psa 27.11.2018 14:27
**Re: Život bez muže - jak to dopadlo SleepWell 27.11.2018 13:41
***Re: Život bez muže - jak to dopadl... Fern 27.11.2018 14:6
*Re: Život bez muže - jak to dopadlo Len 27.11.2018 12:47
*Re: Život bez muže - jak to dopadlo Paulis 27.11.2018 13:57
**Re: Život bez muže - jak to dopadlo jak 27.11.2018 14:0
*Re: Život bez muže - jak to dopadlo kambala pláááckááá 27.11.2018 19:31
**Re: Život bez muže - jak to dopadlo vlad. 28.11.2018 9:25
*Re: Život bez muže - jak to dopadlo ...neviditelná... 27.11.2018 19:36
*Re: Život bez muže - jak to dopadlo Tizi 27.11.2018 20:9
*Re: Život bez muže - jak to dopadlo byvala radka 28.11.2018 7:41

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.