| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní kožní problémy

9.10.2018 23:22:29 KoproFka

Výsev pupínků při viróze

Mám dotaz, už cca rok pozoruji při dcerčiných (nyní 5,5r.) klasických školkových virózách typu rýma, kašel, bolest v krku výsev pupínků na těle - lokalizace je vždy podbřišek, zadeček občas se to rozlézá dolů po nohách - stehnech, někdy má i ojedinělý pupínek sem tam na pažích. Pupínky nesvědí, ale dle závažnosti onemocnění se více či méně "zapalují" a tvoří se z nich postupně pustulky. Po odeznění onemocnění se zhojí i tyto pupínky, jizvičky nezůstávají. Není jich moc, tak cca 10, max do 20-ti a jsou vyseté náhodně, nedrží se v nějakém ohraničeném úseku.
Dcerka má citlivou kůži se sklonem k atopii (viditelné projevy ekzému nemá - používám speciální prostředky na praní které jí nealergizují a kůže je naprosto v pořádku, nicméně je sušší takže denně mažeme)
Naše pediatrička to samozřejmě viděla - říká, že je to projev viru na kůži. Na zapálené pupínky mažeme dle její rady Fucidin, aby se předešlo druhotné infekci.
Pokud je viróza jen lehká, pustulky se více méně netvoří, mazat není potřeba a zhojí se samy.
Zajímavá věc je, že dcerka, na rozdíl od jejích staršího bratra, prodělává tyto virózy téměř vždy bez větších komplikací - do týdne je v pořádku, maximálně kapeme atb. kapky.
Junior (13 let) při stejném onemocnění téměř vždy lehne a skončí přinejlepším s laryngitidou, častěji však na atb, protože mu to klesne na průdušky. Na kůži ovšem nikdy nic.

Zajímá mne tedy, zda už jste se s tím také někdo setkal. Případně zda víte, co to je.
Ať googlím jak googlím, nepodařilo se mi nic podobného najít ...~d~
Ne že bych naší paní doktorce nevěřila, ale nejen já, ale ani nikdo jiný, koho jsem se ptala, se s něčím takovým nikdy nesetkal...
Odpovědět
Průběh diskuze (11 názorů)
Téma: Výsev pupínků při viróze KoproFka 9.10.2018 23:22
*Re: Výsev pupínků při viróze - je to n... vlad. 9.10.2018 23:26
**Re: Výsev pupínků při viróze - je to... KoproFka 10.10.2018 1:37
*Re: Výsev pupínků při viróze - je to n... margotka78 alias shit-roller 10.10.2018 6:6
**Re: Výsev pupínků při viróze - je to... Cony 10.10.2018 7:35
*Re: Výsev pupínků při viróze - je to n... ...neviditelná... 10.10.2018 8:8
*Re: Výsev pupínků při viróze - je to n... ...neviditelná... 10.10.2018 9:16
**Re: Výsev pupínků při viróze - je to... KoproFka 10.10.2018 11:40
*Re: Výsev pupínků při viróze - je to n... ...neviditelná... 11.10.2018 9:0
**Re: Výsev pupínků při viróze - je to... KoproFka 11.10.2018 13:1
***Re: Výsev pupínků při viróze - je ... byvala radka 11.10.2018 16:37

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.