| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Cestování v tuzemsku

12.9.2018 19:25:01 Simča, dcery *1988 a 1997

Františkovy Lázně - jak to vše dopadlo...

Tak nevím, jestli by to jako příspěvek v původní diskusi někdo našel, proto raději nové téma...
Nedá mi to, abych nepoděkovala. Všechny vaše tipy jsem bohatě využila: byla jsem v SOOSu a jela tamní úzkokolejkou, na hradě Seeberg jsem byla jednak na prohlídce, ale i na krásném koncertě v kostele sv. Wolfganga. Na dalších koncertech jsem byla v nádherně opraveném divadle Boženy Němcové a v katolickém kostele Povýšení sv. Kříže, prohlédla jsem si pravoslavný kostel sv. Olgy, byla jsem v prostě krásném protestantském kostele sv. Petra a Pavla na dvojjazyčné bohoslužbě (protože mimo ni se tam nedá dostat). A byl to úžasný zážitek!
Chodila jsem na odpolední promenádní koncerty a vystoupení mažoretek v sobotu a neděli dopoledne, byla jsem na zajímavé prohlídce města, kterou pořádalo Městské muzeum spolu s chebským divadlem, jehož herci hráli některé scénky z "historie města". Také jsem se byla podívat v několika hotelích na tzv. "barové hudbě" - harfa, klavír nebo trubka. V Savoji, Imperiálu, Pawliku a ještě dalších.
Jezdila jsem krmit kačenky na Labutí rybník u Rybářské bašty, byla jsem se podívat na Americe a v minizoo, která tam je. Objela jsem všch 22 pramenů a z mnoha z nich jsem ochutnala vodu. Byla jsem se podívat na Komorní hůrce, na Salingburgu i na Zámečku a projela jsem si okolní Wiedermannův park. Lesní pobožnost je místo s úžasnou atmosférou... Na kole jsem si zajela do Motýlího domu v Žirovicích i do "skanzenu" v Novém Drahově a ve Skalném jsem byla na hradě Vildštejně.
Moc se mi ve Františkových Lázních líbilo, kole tu bylo super, denně jsem najela od 10 do 20 kilometrů a k tomu jsem denně chodila plavat do Aquafora a uplavala jsem jeden až dva kilometry. A opět se mi povedlo (jako vloni v K. Varech) seznámit se s místní - tedy chebskou - nemocnicí (jelikož jsem si naštípla žebro).
Celkově hodnotím pobyt ve Frantovkách jako nejlepší z mých třech lázeňských pobytů. FL jsou město na jedné straně klidné, se spoustou parků a zeleně, ale na druhou stranu je zde bohatý kulturní život a to, že je všechno v terénu perfektně označeno a informace o dění jsou shromážděny ve "Františkolázeňských listech", které byly na jednotlivých lázeňských domech bezplatně k dispozici, je už jen taková třešinka na výtečném dortu! Takže Frantovky všem vřele doporučuji (a to už jsem vůbec nepsala o tom, jak mi pobyt zdravotně pomohl a jak vstřícní a ochotní byli všichni "lázeňští" pracovníci lékaři, sestrami, masérkami a fyzioterapeuty počínaje a recepčními, kuchaři a dalším personálem v hotelích konče.)
Odpovědět
Průběh diskuze (12 názorů)
Františkovy Lázně - jak to vše dopadlo..... Simča, dcery *1988 a 1997 12.9.2018 19:25
*Re: Františkovy Lázně - jak to vše dop... Jana, 2/07+10/08+5/11 12.9.2018 19:31
*Re: Františkovy Lázně - jak to vše dop... ...neviditelná... 12.9.2018 19:46
**Re: Františkovy Lázně - jak to vše d... Simča, dcery *1988 a 1997 13.9.2018 16:22
*Re: Františkovy Lázně - jak to vše dop... *Kate 12.9.2018 20:37
**Re: Františkovy Lázně - jak to vše d... Simča, dcery *1988 a 1997 13.9.2018 16:38
***Re: Františkovy Lázně - jak to vše... *Kate 13.9.2018 19:18
*Re: Františkovy Lázně - jak to vše dop... Marka 12.9.2018 20:55
*Re: Františkovy Lázně - jak to vše dop... Ropucha + 2 ropušata 12.9.2018 21:6
*Re: Františkovy Lázně - jak to vše dop... Fern 12.9.2018 23:54
**Re: Františkovy Lázně - jak to vše d... Simča, dcery *1988 a 1997 15.9.2018 19:37
*Re: Františkovy Lázně - jak to vše dop... boží žena 14.9.2018 12:51

Komerční sdělení

Nechcete udělat nový design Rodiny.cz?

Jirka

Již delší dobu si uvědomujeme, že po letech opět nadešel čas "občerstvit" grafickou podobu Rodiny.cz.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.

Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.