| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Pes

24.9.2016 12:46:58 Černá mamba

Pes - lidská antihistaminika při ekzému

Holky, potřebuju radu, pokusím se to zkrátit, ale i tak je dotaz obsáhlý, kdo máte zkušenosti s ekzémy, prosím, zkuste dočíst.
Fena (2,5 roku) má od štěněte na tlapkách něco jako ekzém. Trpí na to cca od půl roku, v nepravidelných intervalech se jí to vrací a samo po několika týdnech vymizí (ať dělám, co dělám).
Vyzkoušeno bylo kdeco - od stravy, kdy jsme měnili po cca třech týdnech složení - vaříme maso, takže vyzkoušeny postupně různé druhy, k tomu má granule, ty nebudou problém (a ani to maso, protože v období klidu žrala to samé, je to malá popelnice, sežere kdeco, v období kdy jí to vyleze, nedáváme nic navíc kromě základní stravy).
Mastičky - zkoušela jsem mazat vším možným (po 14 dnech - 3 týdnech), nemazat, nezabíralo nic.
Od štěněte s tím lítáme po veterinářích. Nepomohl žádný. V létě jsem změnila veterináře, šli jsme na vyhlášenou kliniku. Od července jsem tam, v lékárnách a bylinách nechala cca 15 tis. A už jsem fakt naštvaná. Nechali jsme jí udělat testy, biopsii, brali stěr, tam zjistili, že tam jsou i kvasinky, a následný postup navrhli tak, že nejprve vyloučíme svrab a přeléčíme kvasinky. Pokoušela jsem se veterináři říct, že si na základě průběhu a okolností nemyslím, že to je svrab (má ty tlapy hrozné, a přišla mi ztráta času měsíc a půl čekat na vyloučení svrabu), jednak bychom to nejspíš chytli i my, možná ne, ale určitě naše druhá fenka (tvrdil, že si to mohla přinést z psího hotelu, kde byla jeden den před rokem a půl, mívala to už předtím). Taky si myslím, že by to nemizelo, ale prý může být, no. Prý je potřeba to nejprve vyloučit - dostali jsme tři ampule, které se jednou za čtrnáct dní dávají za krk. K tomu nám dal olej na vnitřní užití na dermatitidu. V ordinaci jsem nemohla najít složení, doma jsem zjistila, že je to sojový olej s brutnákovým a rybím olejem. Ani radši nepíšu ceny toho všeho.
Tři týdny na ty kvasinky mažu tlapky canestenem nebo clotrimazolem bez viditelného zlepšení, občas koupu v šampónu, co jsme tam dostali.
Na veterině je všechno asi desetkrát dražší, a tak bych chtěla vyzkoušet něco normálního za normální ceny, co se dává lidem, jestli je to možné - určitě něco je, ale vet neví (nebo neřekne), takže zkouším tady.
Předevčírem už se zdálo, že se jí to zklidňuje - tak, jak x krát předtím, zdá se mi, že si to žije svým životem, ať mažu, nebo nemažu - dvě tlapy mažu poctivě canestenem, jednu řepíkovou mastí, jednu ničím (všechny byly stejné), tlapky byly sušší a začaly se loupat, včera jsem dala druhou ampuli na ten svrab, a večer měla tlapky zase v jednom ohni...
Kromě toho co píšu výše, v minulosti vyzkoušeno postupně
- Immunovet (dočetla jsem se tady), bez efektu.
- vetericin sprej - absolutně bez efektu, ve složení slaná voda.
- konopí s THC - ani to nepomohlo
- měsíčkové, řepíkové masti, propolis - nic
- koloidní stříbro - nic
- už nevím, za ty dva roky toho bylo víc
Dotaz:
- může se psům dát nějaké lidské antihistaminikum, aby ji to tolik nesvědilo? Jestli jo, víte o něčem, jaké?
- kdo trpíte na ekzémy samy (nebo děti), prosím, co dáváte na akutní, velmi červené a svědivé stavy, pročetla jsem starší diskuze o ekzémech, ale potřebuju něco fakt top, co skutečně může pomoct, nejlépe co jde koupit bez předpisu
- co užíváte přírodního zevnitř? na pročištění? ostropestřec, lichořeřišnici, aloe, brutnákový olej?
Je to pes, ale i toho psa to svědí...

Vím, že je to běh na dlouhou trať, jsem už z toho nešťastná, je mi líto feny, a taky ta finanční stránka u veterináře už je neúnosná, fakt. U psů je blbé to, že si cokoliv co jí namažu, slíže, takže na noc spí v ponožkách, už si sama chudera večer na namazání přijde na pelech, když ji zavolám, je zlatá. Evidentně jí to mazání dělá dobře - ale ČÍM to mazat, aby to mělo nějaký aspoň trochu posun k lepšímu?
Nevím, jestli budu přes den na netu, ale dočtu a budu reagovat hned, jak budu moct.
Děkuji za rady předem, už vážně nevím, co ještě zkusit...

Odpovědět
Průběh diskuze (27 názorů)
Téma: Pes - lidská antihistaminika při ekzému Černá mamba 24.9.2016 12:46
*Re: Pes - lidské antihistaminika při e... sylvaina 24.9.2016 15:20
*Re: Pes - lidské antihistaminika při e... perko 24.9.2016 15:24
*Re: Pes - lidské antihistaminika při e... breburda71 24.9.2016 19:21
**Re: Pes - lidské antihistaminika při... Černá mamba 24.9.2016 20:27
***Re: Pes - lidské antihistaminika p... perko 24.9.2016 20:45
****Re: Pes - lidské antihistaminika... Černá mamba 24.9.2016 21:7
****Re: Pes - lidské antihistaminika... Alena 24.9.2016 21:46
***Re: Pes - lidské antihistaminika p... breburda71 24.9.2016 21:23
*Re: Pes - lidské antihistaminika při e... kachna_ 24.9.2016 19:45
**Re: Pes - lidské antihistaminika při... Černá mamba 24.9.2016 20:22
***Re: Pes - lidské antihistaminika p... Líza 24.9.2016 20:31
****Re: Pes - lidské antihistaminika... Černá mamba 24.9.2016 20:39
*****Re: Pes - lidské antihistamini... kachna_ 24.9.2016 20:44
******Re: Pes - lidské antihistami... Černá mamba 24.9.2016 21:3
*******Re: Pes - lidské antihista... januska.1 24.9.2016 21:45
*Re: Pes - lidské antihistaminika při e... ...neviditelná... 24.9.2016 22:59
*Re: Pes - lidské antihistaminika při e... Drop 25.9.2016 8:44
**Re: Pes - lidské antihistaminika při... Černá mamba 25.9.2016 10:18
***Re: Pes - lidské antihistaminika p... Drop 25.9.2016 10:44
**Re: Pes - lidské antihistaminika při... ...neviditelná... 25.9.2016 17:29
*Re: Pes - lidské antihistaminika při e... Carollyn 25.9.2016 10:14
**Re: Pes - lidské antihistaminika při... Černá mamba 25.9.2016 10:22
***Re: Pes - lidské antihistaminika p... Carollyn 25.9.2016 10:23
****Re: Pes - lidské antihistaminika... Černá mamba 25.9.2016 10:24
**Re: Pes - lidské antihistaminika při... Černá mamba 25.9.2016 10:23
*Re: Pes - lidské antihistaminika při e... nanai 25.9.2016 14:15

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.