| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Barvení, batikování, savování

22.9.2016 19:41:32 Půlka psa

Lze obarvit látku na konkrétní odstín?

Do obýváko jídelno kuchyně jsme si nechali ušít závěsy, polštářky, prostírání na stůl a další podobné kousky. Po roce se mi teď povedlo zničit závěsy na jedno z oken. Konečně máme ladící pohovku, pověšené obrazy, hotovou podlahu a to okno mě tu rozčiluje.

Náhradní kus látky nemám (já vůl) a ukázalo se, že se látka už neprodává. Nemají ji tam, kde jsme ji koupili, nesežene se na Ebay, no prostě není. Mají ale posledních pár metrů stejné látky v bílé barvě.

Můžu buď za balík peněz vyměnit komplet všechno v celé místnosti anebo se pokusit obarvit tu bílou na modro a nechat z toho ten závěs ušít. Existuje možnost, jak barvením trefit shodný odstín?

Nemusím to dělat samo domo v pračce. Klidně si zaplatím nějakou profi službu, která mi změří barvu, kterou chci a látku mi obarví. Existuje něco takového? Jediné, co jsem našla je čistírna, která obarví na černo, khaki nebo tmavě modro, ale to je mi platné jak mrtvému zimník.

Nebo by to v té pračce nějak šlo? Jedná se o takovou pevnou bavlnu s vysokou gramáží, nějakou strukturou, ale bez vzorku. Jak trefit tu správnou modř? Okna jsou od sebe asi tři metry, takže stačí se neseknout o moc a nebude to vidět. Jenže jak na to? Poradíte?

Na ceně nezáleží, aspoň pokud to bude stát míň než kompletní neekologická výměna všeho.

Moc díky za jakoukoliv radu.

Odpovědět
Průběh diskuze (8 názorů)
Téma: Lze obarvit látku na konkrétní odstín? Půlka psa 22.9.2016 19:41
*Re: Jde obarvit látku na konkrétní ods... Saamajna 22.9.2016 21:38
*Re: Jde obarvit látku na konkrétní ods... withep 23.9.2016 7:35
*Re: Jde obarvit látku na konkrétní ods... Alena 23.9.2016 7:46
*Re: Jde obarvit látku na konkrétní ods... Kopřiva Dvoudomá 23.9.2016 12:58
**Re: Jde obarvit látku na konkrétní o... Kopřiva Dvoudomá 23.9.2016 12:59
**Re: Jde obarvit látku na konkrétní o... Půlka psa 23.9.2016 15:37
*Re: Jde obarvit látku na konkrétní ods... kambala pláááckááá 23.9.2016 13:53

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.