| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Reklamace a vracení zboží

28.4.2016 14:18:32 ALL

Reklamace - pokračování - aneb nenechte se odbýt!

Nedávno jsem si tu postěžovala na zamítnutou reklamaci u Bati (http://www.rodina.cz/scripts/diskuse/novep_tree.asp?all=yes&id=18480014&typ=0)

Na internetu jsem v našla spoustu diskuzí naštvaných lidí na toto téma, zdá se, že (nejen) Baťa odmítá reklamace jaksi ze zásady bez bližšího zkoumání s nějakým povrchním odůvodněním a spoléhá na to, že lidi se nechají odbýt, protože buď se jim nebude chtít zjišťovat jak postupovat dál, nebo se jim za znalecký posudek s nejistým výsledkem nechce dávat peníze.
Mně se třeba vedoucí prodejny snažila od oslovení soudního znalce odradit slovy, že velmi pochybuje, že by znalec snad mohl mít jiný názor než ona.

Ráda bych tu pro povzbuzení ostatních, kteří řeší podobnou situaci, napsala svoji zkušenost z dalšího "kola":

Nechtěla jsem se se zamítnutím reklamace smířit, proto jsem se obrátila na soudního znalce. Samozřejmě s velkými obavami, neboť jsem věděla, že za posudek zaplatím stejně, jako mne stály dotyčné boty. Soudní znalec, kterého jsem oslovila, byl ale velmi solidní - nabídl mi orientační posouzení (zdarma) na základě fotek zaslaných e-mailem, jestli mám šanci uspět a má tedy smysl do toho jít. Teprve poté, co mi sdělil, že bych podle jeho názoru mohla uspět, jsem mu měla zaslat boty. Přitom mi nabídl, že pokud ve chvíli, kdy boty bude mít v ruce, usoudí, že reklamace přeci jen není oprávněná, pak posudek vyhotovovat nebude, boty mi pošle zpět a zaplatím jen 200,-. No, nakonec jsem dostala znalecký posudek, který vyzněl v můj prospěch, a zaplatila za něj asi 1000 Kč. Celé to proběhlo velmi rychle.

Posudek jsem spolu s botami donesla zpět k Baťovi. Teoreticky by mi prý mohli už v téhle chvíli reklamaci uznat a uhradit náklady na posudek, ale oni boty s posudkem přijali zpět k dalšímu posouzení, na což mají právo. Lekla jsem se, že se jen tak nevzdají a budu muset "jít do dalšího kola", což bych si asi zase rozmýšlela, ale dnes mi přišlo vyrozumění (asi po čtrnácti dnech), že reklamace byla uznána. Dostanu zpět peníze za boty, náklady na znalecký posudek a poštovné. ~b~

Evidentně se jim vyplatí čas od času zaplatit dvojnásobek, než kolik by zaplatili, kdyby reklamaci uznali rovnou, protože spousta lidí to vzdá.
Pokud si tedy myslíte, že jste v právu, nenechte se odradit, nenechte se zastrašit a jděte do toho!
Odpovědět
Průběh diskuze (12 názorů)
Reklamace - pokračování - aneb nenechte ... ALL 28.4.2016 14:18
*Re: Reklamace - pokračování - aneb nen... Fren 28.4.2016 14:43
**Re: Reklamace - pokračování - aneb n... ALL 28.4.2016 15:2
*Re: Reklamace - pokračování - aneb nen... Markéta s párkem 28.4.2016 14:45
**Re: Reklamace - pokračování - aneb n... ALL 28.4.2016 14:56
***Re: Reklamace - pokračování - aneb... Martina, 3 synové 28.4.2016 15:50
*Re: Reklamace - pokračování - aneb nen... Raduza 28.4.2016 14:49
*Re: Reklamace - pokračování - aneb nen... Oliverka 28.4.2016 15:20
*Re: Reklamace - pokračování - aneb nen... Leda 28.4.2016 15:48
*Re: Reklamace - pokračování - aneb nen... Babsi+2 29.4.2016 8:42
**Re: Reklamace - pokračování - aneb n... ALL 29.4.2016 10:32
*Re: Reklamace - pokračování - aneb nen... Lenka 29.4.2016 13:6

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.