| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Aromaterapie a masáže

12.6.2015 21:23:21 Sněhulka a sněhuláčci

Aromaterapie, éterické oleje

Hezký páteční večer,
mám pár dotazů na ty z vás, které se zabývají aromaterapií...

1. Stárnou, resp. mohou se zkazit éterické oleje? Když tu mám kvalitní éterický olej, ale je na něm datum 2012, vadí to? (Dle "čuchu" mu nic není, ale co já vím...)
2. Mám aromalampu, ve které se mi bohužel podařilo olej připálit (zapomněla jsem na ni a vypařila se všechna voda). Nevím, zda je to tím, každopádně mistička té aromalampy "smrdí" těmi předchozími vůněmi. Jak ji odsmradit? V čem ji umýt? Zkoušela jsem francovkou, nepomohlo... mám pocit, že už je ta vůně "zažraná" do té keramiky, a že to umýt nepůjde:(. Nepište mi prosím, ať si koupím novou, tahle je srdcová a naprosto nejkrásnější ze všech... (a navíc s tou novou to bude za chvíli to samé).
3 Souvisí s přechozím dotazem: mám tu takový keramický kužílek, že prý na to mám nakapat pár kapet a pobývat v blízkosti:). Když to udělám a příště budu chtít na kužel nakapat jiný olej, nevadí to? Nenasmrádne kužel tím prvním olejem??
4. Způsob použití - jaký je rozdíl mezi kápnout do aromalampy (tedy misky s vodou nad svíčkou) a na ten kužel? Když mě trápí např. průdušky, musím dělat zábaly tak, že pár kapek naleju do vody, v tom vymáčím plenu a tu si přiložím na tělo, nebo můžu třeba i potírat hrudník přímo tím olejem (samozřejmě maličko)? Nebo ještě jinak?
5. Vadí malé děti ve stejné místnosti, kde se používají éterické oleje?
6. Jak poznám kvalitní éterický olej (tedy že si doma nepálím něco "čínského rakovinotvoného")?

Možná mě ještě něco napadne, zatím velké díky za odpovědi a hezký víkend!
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Téma: Aromaterapie, éterické oleje Sněhulka a sněhuláčci 12.6.2015 21:23
*Re: Aromaterapie, éterické oleje Sněhulka a sněhuláčci 12.6.2015 21:54
*Re: Aromaterapie, éterické oleje Paz 13.6.2015 1:38

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.